Pradinis Kultūra Renginiai Lankėsi Izraelio ambasadorius

Lankėsi Izraelio ambasadorius

1934
0
v DSC-0319-8395

v DSC-0319-8395

Sausio 25 d. Ukmergės rajono savivaldybėje lankėsi Izraelio valstybės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvai Amiras Maimonas.

Savivaldybėje su ambasadoriumi susitiko meras Rolandas Janickas, mero pavaduotoja Klavdija Stepanova, administracijos direktorius Stasys Jackūnas, direktoriaus pavaduotoja Agnė Balčiūnienė. Susitikime taip pat dalyvavo mero patarėja Laima Gambickienė, Strateginės plėtros ir investicijų skyriaus vedėja Rima Boškevičienė, Kultūros ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Lolita Gerulskienė, savivaldybės administracijos darbuotojai.

Izraelio ambasada Lietuvoje oficialiai atidaryta lygiai prieš metus – 2015 m. sausio 26 d.

DSC-0298-8396

J.E. ambasadorius pasidžiaugė, kad per metus pavyko ne tik įsikurti, bet ir įvykdyti konkrečius projektus, vienijančius dviejų draugiškų valstybių žmones – organizuotas krepšinio turnyras, dviračių žygis, parodos, Izraelio menininkų pasirodymai, daug keliauta po Lietuvą ir bendrauta su žmonėmis. Ambasadorius aplankė nemaža Lietuvos miestų – Klaipėdą, Kauną, Šiaulius, Panevėžį, Marijampolę, Biržus, Joniškį ir kt.

Svečias pažymėjo, kad jo misija susideda iš dviejų svarbių užduočių: dvišalių santykių stiprinimas visose srityse, žmonių sutelkimas, bandymas padėti surasti bendrus interesus, o kita užduotis – visuomenės dėmesio atkreipimas į būtinybę išsaugoti žydų paveldą.

Ambasadorius sakė keliaudamas po Lietuvą patyręs, kad kiekviename mieste ar miestelyje jaučiama žydų kultūros įtaka ir jį džiuginančios tos vietos, kur šis indėlis nėra užmirštas.

DSC-0309-8398

Meras Rolandas Janickas pabrėžė, kad Ukmergės rajono savivaldybė palaiko glaudžius ryšius su žydų bendruomene, yra viena iš Žydų kultūros paveldo kelio, jungiančio gausų žydų kultūros paveldą visoje Lietuvoje, asociacijos steigėjų.

Ambasadorius išreiškė idėją Ukmergėje surengti fotografijų parodą apie popiežiaus Pranciškaus kelionę į Izraelį, pritarė minčiai dėl Izraelio perkusininkų dalyvavimo Ukmergėje kasmet vykstančiame festivalyje.

Susitikime aptarti senųjų žydų kapinių, žydų genocido vietos Pašilėje tvarkymo, kiti klausimai.

DSC-0314-8399

Ambasadorius mūsų mieste praleido visą dieną – prieš susitikimą su rajono savivaldybės vadovais jis aplankė Ukmergės žydų kapines ir Holokausto aukų memorialą, po susitikimo savivaldybėje svečias susitiko su rajono verslininkais, dalyvavo parodos ANA FRANK atidaryme ir knygos apie Ukmergės žydų bendruomenę pristatyme Dukstynos pagrindinėje mokykloje, susitiko su Ukmergės žydų bendruomene ir vaikščiojo po „žydiškąjį“ senamiestį, lankėsi Technologijų ir verslo mokykloje, įmonėse „Likmerė“ ir „Stansefabrikken“

Ambasadorių lydėjo Ukmergės rajono žydų bendruomenės pirmininkas Artūras Taicas ir ambasados darbuotoja.

Dalia Ivaškevičienė, Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė

ukmerge.lt

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia