Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Kokios trąšos vaismedžiams yra geriausios?

Kokios trąšos vaismedžiams yra geriausios?

182
0

Vaismedžių sodas prie namų, pavasarį džiuginęs gražiausiais žiedais ir gaivinęs gaiviais aromatais, jau vasaros viduryje dovanoja pirmąjį derlių. Jis taip pat teikia jaukų pavėsį karštą vasaros dieną. O atėjus rudeniui, skubame į sodą su pintinėmis rinkti užderėjusio derliaus. Tačiau kartais tenka nusivilti, nes taip gražiai ir gausiai žydėję vaismedžiai subrandina netikėtai mažą derlių. Taip gali nutikti todėl, kad laiku ir tinkamai nebuvo pasirūpinta vaismedžių gerove. Norint sulaukti gausaus ir kokybiško derliaus vaismedžius būtina pavasarį tinkamai genėti ir aprūpinti juos reikiamomis medžiagomis. Naudingosios medžiagos augalams teikiamos trąšų pavidalu. Trąšos turi būti naudojamos tinkamu metu, ant pakuotės nurodytais kiekiais.

Kokių trąšų gali prireikti vaismedžiams?

  • Trąšas vaismedžiams patariama pirkti iš patikimų pardavėjų. Patogiausias būdas yra apsilankyti interneto svetainėje nojus.lt ir įsigyti reikiamų trąšų, vaismedžių sodinukų, sodo įrankių bei kitų reikalingų prekių.
  • Pagrindinis elementas reikalingas vaismedžiams pavasarį yra azotas. Jis būtinas augalams augti ir formuotis. Vaismedžiams reikalingas didelis azoto kiekis. Todėl jauname sode azoto trąšos barstomos aplink vaismedžius, o po trejų, ketverių metų, azoto trąšomis reikia barstyti visą sodą. Iš azoto trąšų geriausiai žinoma amonio salietra. Tačiau ji netinka rūgštingose dirvose. Ten kur dirva yra rūgšti, naudojama kalcio-amonio salietra.
  • Pagal vaismedžių augimo požymius, jų lapų išvaizdą, galima numanyti kokių dar medžiagų trūksta augalams. Tačiau objektyviai galima sužinoti tik atlikus tyrimus.
  • Pakitusi vaismedžių lapų išvaizda gali rodyti, kad augalams trūksta fosforo. Tokiu atveju reikėtų panaudoti šio elemento sudėtyje turinčių trąšų.
  • Nustačius kalio trūkumą, reikalinga sodo vaismedžius patręšti kalio sulfatu arba kalio chloridu. Tręšimas kalio trąšomis atliekamas pasibaigus augalų vegetacijos periodui, rudenį.
  • Prekyboje esama kompleksinių trąšų subalansuotų atitinkamiems augalams, šilauogėms, avietėms, serbentams ir agrastams.
  • Jei nenorite naudoti mineralinių trąšų, galite rinktis organines trąšas. Kai kurių šaltinių teigimu jų poveikis bus švelnesnis. Kaip papildomą priemonę galima naudoti mulčiavimą, paskleidžiant septynių ir daugiau centimetrų storio sluoksnį mulčo aplink vaismedį.

Pasirūpinkime gausesniu derliumi naudodami aukštos kokybės trąšas vaismedžiams.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia