Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Kodėl galėjo dingti elektra?

Kodėl galėjo dingti elektra?

1306
0

Elektra šiais laikais reikalinga visiems gyventojams. Ji reikalinga tiek dirbantiems, tiek ir pramogaujantiems, o visa namų buitis sukasi vien tik aplink elektros įrenginius. Elektra palengvina daugumos gyvenimą gaminant maistą, dirbant kompiuteriu ar tiesiog apšviečiant kambarius. Tačiau, retkarčiais dėl vienokių ar kitokių priežasčių elektra dingsta, o tai sukelia diskomfortą ar net kai kuriais atvejais paniką. Todėl šiame straipsnyje bus aptariama kodėl elektra dingsta bei kaip nuo to apsisaugoti.

Elektros dingimui dažniausiai įtakos turi du veiksniai: nutrūkęs elektros tiekimas ar klaidos būsto instaliacijoje.

Pirmasis reiškinys pasitaiko retai, tačiau vis vien gali sukelti nemalonumų. Dėl to atsakingi būna elektros tiekėjai, kurių užduotis užtikrinti efektyvų ir saugų elektros tiekimą būstui. Elektros nutrūkimas kartais gali būti inicijuojamas tiekėjų specialiai tam, kad būtų tikrinami svarbūs elektros srovės tiekimo šaltiniai, siekiant užtikrinti saugumą ir kokybišką darbą. Dažniausiai tai būna pranešama būsto gyventojams ir paprastai trunka vos keletą valandų. Po išsamios apžiūros ir patikros elektra grąžinama ir prietaisai pradeda veikti kaip veikę anksčiau. Todėl jei pastebėjote kad būste dingo elektra, būtina patikrinti ar tai nesuplanuotas ir tik trumpalaikis dalykas. Dažniausiai tokia informacija būna pateikta elektros tiekėjų internetinėje svetainėje ar paskelbta pranešimo būdu. Kitais atvejais, elektra gali dingti dėl stichinių nelaimių, kurių metu būna nutraukiama elektros grandinė. Tai dažniausiai atsitinka po stiprių audrų, kada žalą padaro žaibai ar stiprūs vėjų gūsiai. Esant stipriam vėjui medžiai gali neatlaikyti bei krisdami sugadinti elektros tiekimą. Tokiu atveju elektra gali dingti ilgesniam laikotarpiui, tol kol atsakingi žmonės suranda problemos šaltinį ir jį sutvarko.

Elektros dingimas gali atsirasti ir dėl būsto problemų. Dažniausiai tai atsitinka dėl netinkamos elektros instaliacijos, kurios metu susidaro elektros įtampos bei iškrovos. Tokie reiškiniai gali ne tik pradanginti elektrą, bet ir sukelti pavojų elektros prietaisams ar žmonių gyvybei. Norint to išvengti būtina tinkamas elektros išvedžiojimas, kurio metu būtina remtis visomis rekomendacijomis. Šios rekomendacijos susideda iš tam tikrų komponentų panaudojimo bei jų instaliavimo taisyklių. 

  • Visi instaliuojami laidai turi keliauti stačiu kampu, t.y. arba vertikaliai arba horizontaliai.
  • Laidų sujungimai turi būti atliekami lengvai prieinamose vietose, o jei tai ne įmanoma, jie turi būti lituojami.
  • Būtina naudoti įžeminimą, tam, kad perteklinė srovė visada galėtų keliauti ten, kur nesukeltų pavojaus žmonių gyvybei.
  • Būtinas saugiklių įrengimas, kuris padeda greičiau identifikuoti kur yra problemos šaltinis. 
  • Kabeliai turi būti izoliuojami saugiai, t.y. turi būti naudojami specialūs apsauginiai vamzdeliai, kurie gali apsaugoti laidą nuo susidevėjimo ir svilimo.

Jei dingo būsto elektra ir už tai nėra atsakingi elektros tiekėjai, būtina patikrinti ar nėra problemų būsto instaliacijoje. Atsitikus tokiai nelaimei rekomenduojama išjungti visus elektros prietaisus, tam, kad srovė nustotų tekėti bei pavyktų išvengti nelaimingų atsitikimų. Pravartu patikrinti būsto sugiklius, kuriuos sutvarkyti gali bet kas, tačiau jei problema ne čia, rekomenduojama kviesti meistrus, kurie galėtų greitai ir efektyviai surasti problemos šaltinį ir jį sutvarkyti.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia