Pradinis Kultūra Renginiai Keliavome po Biržų kraštą

Keliavome po Biržų kraštą

1640
0
5 copy

5 copy

Veprių kaimo bendruomenė įgyvendindama Ukmergės rajono savivaldybės finansuojamą projektą „Veprių krašto tradicinių amatų puoselėjimas ir gerosios patirties sklaida“ surengė  praktinį seminarą Biržų rajono Kirkilų bendruomenės amatų centre. Jame apžiūrėjome senųjų amatų ekspozicijas. Visus sudomino kirkiliškių surištos juostos, kadangi projekto metu taip pat rišome juostas. Erdviame amatų centro kiemelyje dalyvavome žvakių liejimo demonstravimo programoje. Nors mūsų atvyko 50 žmonių, visi galėjo ne tik pabendrauti su vietos amato meistrais, pažiūrėti, kaip liejamos žvakės, bet ir patys nusilieti sau žvakę, išgirsti įdomių pasakojimų, sužinoti daug šio amato paslapčių.

Ne mažiau svarbi visiems buvo antroji išvykos dalis – kelionė po „prasmengančios žemės“ kraštą. Įspūdingos ekskursijos po Biržų regioninį parką metu ilgiausiu Lietuvoje tiltu per Širvėnos ežerą nuėjome iki Astravo dvaro. Po to aplankėme svarbiausias smegduobes. Didžiausią įspūdį paliko smegduobė „Karvės ola“, į kurią daugelis buvo įlipę. Unikalia karstinių ežerėlių panorama grožėjomės įlipę į 30 metrų aukščio Kirkilų apžvalgos bokštą.

 

1 copy

Biržų pilyje gidė pasakojo pilies bei Biržų istoriją. Čia susipažinome su šį kraštą garsinančia aludarystės amato ekspozicija „Senoji aludarystė“, alaus gamybos įrankiais. Dalyvavome edukacinėje programoje „Žaldoko alus“, kurią labai nuotaikingai organizavo  folkloro ansamblis.    Buvome ne tik biržietiškai pavaišinti, bet  galėjome ir ragą pūsti, ir padainuoti, ir pašokti.

2 copy

Pabiržėje aplankėme unikalią Aldonos Jaronytės sodybą. Apžiūrėjome jos iškastus tvenkinius bei juose augančius augalus, gražiai sutvarkytą aplinką. Sunku patikėti, kad žmogus gali be jokios technikos, naudodama tik kastuvą, iškasti tokius tvenkinius ir per 40 metų sukurti  savotišką rojaus kampelį, kuris visiems paliko didelį įspūdį.   
Grįždami apsilankėme Lietuvos mažojoje kultūros sostinėje Miežiškiuose, susipažinome su miestelio istorija, apžiūrėjome bažnyčią ir kultūros renginiams įrengtą Angelų slėnį.
Džiaugiamės, kad projekto metu galėjime susipažinti ne tik su senaisiais amatais, bet ir su „prasmengančios žemės“ kraštu, kuris tikrai labai unikalus, įdomus, įspūdingas.

Alma Aleknavičienė,
Veprių bibliotekininkė

Mariaus Etson nuotraukos

03 copy

3 copy

4 copy copy

6 copy

8 copy

9 copy copy

10 copy
11 copy

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia