Kartu problemos sprendžiamos greičiau

  1469
  0
  polic
  „Bendradarbiavimas ir geri santykiai tarp įstaigų – labai svarbu“, – įsitikinusi Vilniaus apskrities VPK Ukmergės r. policijos komisariato Nepilnamečių reikalų grupės specialistė Ingrida Juzėnienė. Jai pritaria ir kolegės vyr. specialistė Daiva Novikienė bei specialistė Irma Petrošienė.

  Vilniaus apskrities VPK Ukmergės r. policijos komisariato Nepilnamečių reikalų grupės pareigūnės jau eilę metų aktyviai bendradarbiauja su kitų įstaigų darbuotojais. Dažniausiai bendrus rūpesčius ir problemas tenka spręsti kartu su rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus bei Vaiko teisių apsaugos skyriaus, Pataisos inspekcijos specialistais.  I.Juzėnienė pasakoja, kad užsimezgė draugiški, dalykiški santykiai, todėl pavyksta išvengti bereikalingos laiko gaišaties formaliai susirašinėjant.  „Kartais pakanka pakelti ragelį, paskambinti, ir iškilusi problema būna išspręsta“, – kalba specialistė.

   

   

  Organizuodamos įvairias prevencines priemones pareigūnės pakviečia dalyvauti ir Vaiko teisių bei Švietimo skyriaus specialistus, mokymo įstaigų ar seniūnijų socialinius darbuotojus. „Nauda būna abipusė. Pavyzdžiui, vykdant reidus seniūnijoje kur kas geriau kai šalia būna socialinis darbuotojas, gerai pažįstantis socialinės rizikos šeimas, atkreipiantis dėmesį į tas, kurias vertėtų pirmiausia aplankyti: galbūt kuriai nors šeimai buvo išmokėtos pašalpos – tai jau signalas, kad tėvai gali girtauti.  Apie rastą netvarką, vaikų nepriežiūrą ar kitus pažeidimus, susijusius su vaiko teisėmis, būtinai informuojame Vaiko teisių skyrių. Jie taip pat su mumis pasidalija turima informacija“, – patirtimi dalijasi I.Juzėnienė.

  Vykdant prevencines priemones, skirtas mokyklos nelankantiems vaikams, Nepilnamečių reikalų grupės pareigūnų pagalbininkais tampa mokyklų socialiniai darbuotojai ir Švietimo ir sporto skyriaus specialistai.  Per metus bent kartą pareigūnės sukviečia socialinius darbuotojus ir Švietimo ir sporto skyriaus atstovus į susirinkimus – tai lyg diskusijos prie apskrito stalo, kurių metu išsakomos mintys pastebėjimai, apžvelgiamos darbų gairės. Be to, pareigūnai aktyviai dalyvauja mokyklose esančiose prevencinėse darbo grupėse.

  Socialiniai darbuotojai turi Nepilnamečių reikalų grupės pareigūnių telefonus ir jau patys praneša apie pastebėtas negeroves. Aišku, tam pasiekti reikėjo ne vienerių metų. Bendri reidai, susitikimai, kartu sprendžiamos problemos suartina žmones ir padeda suprasti, kad geri rezultatai  greičiau pasiekiami sujungus jėgas. Pareigūnės pripažįsta: užsimezgus tokiems santykiams, nė vienam skambučiui negali likti abejingu. Kartais tenka aukoti ir savo asmeninį laiką.  Štai kad ir vėlyvas Vaikų globos namų auklėtojos skambutis – negrįžo auklėtinis. „Kartu važinėjome po miestą, kol suradome“, – pasakoja I. Juzėnienė. Tokių atvejų pareigūnės galėtų papasakoti ne vieną.

   

  Vilniaus apskrities VPK Ukmergės r. policijos komisariato informacija

  Atsakyti:

  Prašome įrašyti komentarą
  Prašome įvesti vardą čia