Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Kaminų renovacija: įdėklų montavimo technologijos

Kaminų renovacija: įdėklų montavimo technologijos

189
0

Žiemą intensyviau naudojame įvairius šildymo prietaisus – krosnis, židinius, elektrinius šildytuvus. Netinkamas jų naudojimas, perkaitinimas ar netinkama priežiūra – gali sukelti gaisrą. Ir nors už lango oras atrodo dar labai nuostabus, tad galbūt net nesinori sukti galvos dėl šildymo sistemų, kurios dažniausiai tampa aktualios tik nuo spalio mėnesio, tačiau pagalvoti apie jas yra būtina.

Ne veltui sakoma, kad roges žiemai reikia ruošti vasaros metu. Tai yra galimybė ramiai laukti pirmųjų snaigių ir nepergyventi, kad gana ilgai trunkantis šildymo sezonas Lietuvoje taps varginančiu darbu, kuris net gali sukelti pavojų žmogaus sveikatai bei gyvybei.

Kodėl žiemą gaisrų rizika yra didžiausia?

Pirmiausia, žiemą dažniau būname namuose, todėl gali būti, kad esame atlaidesni saugos taisyklėms, pavyzdžiui, paliekame įjungtus šildymo prietaisus išeidami iš namų. Būtina įvertinti ir tai, jog šildymo patalpos oras tampa sausesnis, o tai didina degių medžiagų užsiliepsnojimo riziką. Sausas oras taip pat skatina statinės elektros susidarymą. Galiausiai, senesniuose namuose gali būti netvarkingi elektros tinklai, kurie perkraunami naudojant daug elektrinių šildytuvų. Lygiai taip at ne kiekvienas prieš kiekvieną sezoną patikina šildymo sistemas. O tai daryti yra būtina. Tik tokiu atveju bus galima išvengti rizikos, kurią sukelia tiek kaminai, tiek pati kūrenimo įranga.

Šiuo metu vis dažniau linksniuojamas kamino įdėklas dažniausiai įvardijamas ne kaip galimybė, tačiau kaip būtinybė. Džiugu, kad vis daugiau žmonių tai suvokia ir renkasi priedus šildymo sistemoms, kurie leidžia ne tik gyventi saugiau, tačiau ir patogiau.

Įdėklas – smulkmena, kuri gelbėja gyvybes

Kaminų renovacija įdėklais yra vienas efektyviausių būdų atnaujinti seną kaminą ir užtikrinti saugų, efektyvų šildymą. Šis procesas apima senojo kamino vidinės dalies išvalymą ir naujo, nerūdijančio plieno arba keraminio įdėklo įmontavimą.

Pirmiausia reikia rasti patikimus specialistus, kurie ne tik siūlo kaminus, tačiau ir atlieka montavimo darbus. Kadangi internete galima rasti labai daug gidų – kai kurie žmonės galvoja, kad jie gali patys sumontuoti katilą. Deja, dažniausiai viskas tik atrodo paprasta, o vėliau paliekama daug smulkmeniškų klaidų, kurios ir nesumažina gaisro rizikos, ir tuo pačiu neužtikrina našesnio degimo.

Viena svarbiausių sąlygų yra tartis su tais, kurie teikia paslaugas legaliai. Tai dažnai vienas esminių geros kokybės paslaugų garantijų. Profesionalai pirmiausia labai kruopščiai išvalo kaminus nuo suodžių, pelenų ir kitų nuosėdų. Tuomet yra pasirenkamas tinkamo skersmens ir ilgio įdėklas atsižvelgiant į kamino matmenis ir šildymo įrangos galią. Jis yra įvedamas į kaminą ir tvirtinamas specialiais laikikliais. Visos jungtys sandariai užsandarinamos, kad būtų išvengta dūmų nutekėjimo bei įrengiamos revizijos durys, kurios yra skirtos reguliariai valyti kaminą.

Atminkite, kad nors įdėklas ir yra, tačiau valyti kaminą nuo teršalų vis tiek reikia. Tačiau procesas bus greitesnis ir paprastesnis. Nors įdėklas apsaugo kaminą nuo didelių suodžių sankaupų – nedidelis kiekis jų vis tiek gali nusėsti ant įdėklo vidinio paviršiaus ar jungčių. Naudojant tam tikrą kurą, pavyzdžiui, drėgną medieną – gali susidaryti dervos, kurios gali prilipti prie įdėklo ir sumažinti trauką. Juk reguliariai valant kaminą užtikriname, kad jis veiktų efektyviai ir saugiai. Susikaupę suodžiai gali užsiliepsnoti ir sukelti gaisrą. Rekomenduojama kaminą išvalyti pavasarį arba rudenį prieš pradedant naują šildymo sezoną.

Kaip apsisaugoti nuo gaisrų žiemą?

Žiema – tai laikotarpis, kai dėl intensyvesnio šildymo padidėja gaisrų rizika. Sumažinti tikimybę galima įtraukus kelis paprastus rutininius darbus. Pirmiausia, kaip jau minėjome, kaminas turi būti valomas reguliariai. Taip pat būtinai laikykite degius daiktus (uždegtus, baldus) bent 1 metro atstumu nuo šildymo prietaisų bei rinkitės sertifikuotus prietaisus, niekada nepalikite jų įjungtų be priežiūros ir neapdenkite drabužiais ar kitais daiktais. Taip pat tikrinkite elektros laidus, ypač senesniuose namuose. Pakeiskite pažeistus laidus. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento tarnyba teigia, kad netinkama elektros instaliacija yra viena dažniausių gaisrų priežasčių. Elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimai  sudarė 9,2 proc. gaisrų priežasčių per pirmus septynis 2024-ųjų mėnesius. Žinoma, svarbu įsigyti dūmų detektorius bei reguliariai juos tikrinti bei privalu namuose gesintuvą ir mokėkite juo naudotis. Atminkite, kad prevencija yra geriausia apsauga nuo gaisrų. Saugokite save ir kitus.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia