Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Kaip veikia miesto nuotekų valymo įrenginiai? 

Kaip veikia miesto nuotekų valymo įrenginiai? 

744
0

Nuotekų valymo procesas gali būti paprastas arba sudėtingas. Viskas priklauso nuo to, kokius teršalus tenka valyti. Nežinantiems, kas yra nuotekų valymas – tai cheminių, biologinių ir fizinių procesų ciklas. Jų metu pašalinami nuotekose susikaupę teršalai. Visą sistemos procesą galima suskirstyti į kelis etapus. Tam, kad būtų aiškiau, straipsnyje aptariame miesto nuotekų valymo įrenginių veikimą, t. y.  kelias valymo pakopas.

Pirminis valymas: kietų medžiagų šalinimas

Šis etapas dar vadinamas mechaniniu valymu. Jo metu pašalinamos stambios nusėdančios medžiagos. Taip pat specialiais filtrais arba grotelėmis išfiltruojamos vandenyje netirpstančios medžiagos, pavyzdžiui, riebalai ir kitos plūduriuojančios medžiagos. Kitaip tariant, lengvesnės už vandenį medžiagos yra nugriebiamos nuo nuotekų paviršiaus. Visgi buitinių nuotekų valymo įrenginiai, kuriuos galime įsirengti savo namuose, veikia šiek tiek kitaip. Daugiau apie juos galite sužinoti spustelėję ant pateiktos nuorodos.

Antrasis ir trečiasis žingsniai: teršalų suirimas

Antrinio valymo etape skaidomos organinės medžiagos. Biologiniuose įrenginiuose esantys mikroorganizmai suskaido atliekas, kurių dalis nusėda kaip susidaręs dumblas. Tada vanduo pereina į kitą valymo etapą. Trečiajame žingsnyje su cheminėmis priemonėmis šalinamas azotas ir fosforas. Taip pat atliekamas išvalytų nuotekų filtravimas ir dezinfekcija.

Šie valymo etapai gali būti vadinami biologinių ir cheminių procesų derinimu. Jų metu teršalai suyra. Antrinis valymas dažniausiai yra biologinis. Tada mikroorganizmai nestabilius organinius junginius paverčia stabiliais – anglies dioksidu, nitratais, nitritais, fosfatais. Tretinis miesto nuotekų valymas beveik visada būna cheminis. Šiame etape po biologinio valymo likę ištirpę teršalai paverčiami netirpiais junginiais. Vėliau jie nusodinami.

Paskutinis etapas: dumblo išvalymas

Iš nuotekų valymo įrenginio išsiurbto dumblo negalima niekur naudoti. Todėl po valymų proceso būtina jį tinkamai apdoroti. Dumble gausu medžiagų, galinčių turėti neigiamą poveikį aplinkai. Šiame etape jis yra galutinai šalinamas iš sistemų ir apdirbamas iki gamtai nekenksmingo produkto. Galiausiai, po visų etapų gautą išvalytą vandenį galima naudoti techninėms reikmėms. Įmanoma jį išleisti ir į atvirus vandens telkinius.

Tikimės, kad perskaičius šį tekstą tapo aiškiau, kaip veikia miesto nuotekų valymo sistema. Visgi jei neturite galimybės naudotis centrine kanalizacija, galite įsirengti individualų buitinių nuotekų valymo įrenginį. Pasirinkite patikimą šios produkcijos gamintoją ir džiaukitės puikiu rezultatu.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia