Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Kaip teisingai prižiūrėti savo automobilį

Kaip teisingai prižiūrėti savo automobilį

1004
0
pixabay.com nuotr.

Automobilio techninė priežiūra gali būti tikrų tikriausias vargas. Keisti alyvą kas 10 000 km ir kiekvieną naują sezoną keisti padangas gali labai erzinti – ir tai yra puikiai suprantama. Tačiau iš tikrųjų verta reguliariai investuoti į tinkamą savo automobilio priežiūrą, kad galėtumėte išvengti pernelyg didelių ir brangiai kainuojančių remonto darbų. O jei turite senesnę transporto priemonę, kiekviena diena, kurią galite prailginti automobilio tarnavimo laiką, yra tikras laimėjimas. Be to, jei visuomet laiku ir tinkamai prižiūrėsite savo automobilį, atėjus metui įsigyti naują transporto priemonę, senąją galėsite tikėtis parduoti už didesnę kainą.

Taigi, šiek tiek papildomų pastangų gali padėti sumažinti transporto priemonės priežiūros išlaidas. Todėl pateikiame jums daugybę naudingų patarimų, skirtų teisingai automobilio priežiūrai, kurie gali atitolinti ar net padėti išvengti būtinybės mokėti už didelį jūsų automobilio remontą.

Patikrinkite atsarginę padangą

Prižiūrėti, kad atsarginė padanga būtų pripūsta, taip pat svarbu, kaip ir keturios po automobiliu esančios padangos. Paskutinis dalykas, kurio norite, tai sužinoti, kad atsarginė padanga nuleista, kai iš bagažinės traukiate domkratą. Tuomet teks kviesti vilkiką, o tai gali kainuoti šimtus eurų. Geriau išleiskite vieną eurą oro pompai, kad galėtumėte pripūsti atsarginį ratą. Taip išvengsite vilkimo išlaidų.

Patarimas dėl techninės priežiūros: Kartą per mėnesį patikrinkite oro slėgį naudojamose padangose ir bagažinėse esančioje atsarginėje padangoje.

Keiskite alyvą

Kiek jūsų automobilio alyva gali paveikti jūsų biudžetą? Labai reikšmingai. Alyvos problemos gali būti vienos iš brangiausiai kainuojančių automobilio techninės priežiūros problemų, nes alyva turi įtakos daugeliui jūsų automobilio funkcijų. Geriau išleisti vos 50 eurų, kad pasikeistumėte alyvą, nei atidėlioti ir rizikuoti, kad susidėvės jūsų variklis, kurio keitimas kainuoja daug daugiau nei 50 eurų.

Patarimas techninei priežiūrai: Alyvą keiskite kas 10 000 km arba vadovaukitės automobilio gamintojo rekomendacijomis.

Pasirūpinkite, kad akumuliatorius būtų švarus

Ant jūsų automobilio akumuliatoriaus gnybtų gali susidaryti korozija (kuri atrodo kaip balti arba melsvi milteliai). Jei jų nevalysite, akumuliatoriuje gali atsirasti įtrūkimų arba jis gali tinkamai neveikti, todėl susidursite su dideliais sunkumais. Kadangi kokybiškas automobilio akumuliatorius gali kainuoti iki 100 eurų, o vilkimas gali kainuoti dar daugiau, nusipirkti kelis eurus kainuojantį vielinį šepetį ir pasirūpinti, kad gnybtai būtų tvarkingi, yra daug išmintingiau ir optimaliau.

Patarimas dėl automobilio priežiūros: Du kartus per metus patikrinkite akumuliatorių ir apžiūrėkite, ar nėra korozijos.

Pakeiskite stabdžių trinkeles

Ar spaudžiant stabdžius girdite girgždantį garsą? Jei taip, gali būti, kad jūsų stabdžių trinkelės jau nebetinkamos naudoti. Naujas visų keturių ratų trinkelių komplektas gali kainuoti iki 300 eurų, plius mokestis už darbą, jei trinkeles montuoja specialistas. Žinoma, kad ši kaina gali atrodyti didelė. Tačiau galimybė sustoti prieš atsitrenkiant į priekyje važiuojantį Lexus automobilį yra neįkainojama.

Patarimas dėl techninės priežiūros: Kiekvieną kartą keisdami alyvą patikrinkite, ar stabdžių skystis nėra tamsios spalvos. Jei taip, stabdžių sistemą teks keisti kur kas greičiau.

Pakeiskite oro filtrą

Jūsų automobilio oro filtras saugo, kad teršalai nepatektų pro ventiliacijos angas. Oro filtras atlieka gana svarbų darbą, todėl turite su juo gerai elgtis. Be to, seno oro filtro naudojimas seniai pasibaigus jo eksploatavimo laikui gali sukelti didelių problemų jūsų oro kondicionavimo sistemai. Patikėkite mumis, to jūs tikrai nenorite. Viso kondicionieriaus pakeitimas gali kainuoti nuo 1 000 iki 3 000 eurų.

Patarimas priežiūrai: Oro filtrą keiskite kas 12 mėnesių arba 20 000 km.

Įsigykite naujus priekinio stiklo valytuvus

Priklausomai nuo automobilio markės ir modelio, naujų priekinio stiklo valytuvų įsigijimas gali kainuoti nuo 30 iki 50 eurų už porą. Nors tai atrodo didelė kaina už tokį mažą daiktą, efektyvūs valytuvai yra būtini, kai dalyvaujate eisme. Juk jei nematote kelio, tikrai neturėtumėte vairuoti. Jei nevalysite priekinio stiklo, ilgainiui gali susikaupti nešvarumų, dėl kurių stiklas net gali sudužti. Tik nepamirškite, kad nauji priekinio stiklo valytuvai yra daug pigesni nei visiškai naujas priekinis stiklas (nuo 100 iki 500 eurų).

Patarimas priežiūrai: Kiekvieno sezono metu patikrinkite priekinio stiklo valytuvus ir prireikus juos pakeiskite.

Pasirūpinkite, kad būtų atliktas ratų suvedimas

Ar žinojote, kad galite lengvai prailginti padangų tarnavimo laiką tiesiog kas tam tikrą laiką pasinaudodami ratų suvedimo paslaugomis? Tai tiesa! Visos keturios jūsų automobilio padangos dėvisi ne vienodai. Kartais priekinės arba galinės padangos gali dėvėtis skirtingu greičiu, priklausomai nuo jūsų automobilio, greičio ir kelių. Atlikite ratų suvedimą ir galėsite prailginti padangų tarnavimo laiką bei sutaupyti nuo 300 iki 600 eurų už visiškai naują keturių padangų komplektą.

Patarimas dėl techninės priežiūros: Automobilio padangas keiskite kas 5-8 tūkst. km.

Patikrinkite amortizatorius, spyruokles ir statramsčius (pakabos sistema)

Pakabos sistema yra viena iš labai sudėtingų automobilio dalių, kurią greičiausiai laikote savaime suprantamu dalyku. Dauguma iš mūsų retai apie ją susimąsto – iki tol, kol ji nustoja atlikti savo darbą ir paverčia jūsų važiavimą amerikietiškais kalneliais. Jei pastebėsite, kad vieną iš amortizatorių reikia pakeisti, būtinai pakeiskite visus keturis. Mes žinome, kad apie tai jūs tikrai nenorite girdėti, tačiau, deja, bet tai yra tiesa.

Patarimas dėl techninės priežiūros: Patikrinkite amortizatorius ir visą pakabos sistemą kas 40 000-50 000 km. Žinoma, tai galite daryti ir kas 20-30 tūkst. km. Tokiu būdu visuomet būsite tikri, kad jūsų automobilio pakabos sistema yra tinkamos būklės.

Patikrinkite aušinimo skystį

Jei neskubėsite keisti aušinimo skysčio, rizikuojate, kad automobilio viduje gali atsirasti rimta korozija. Aušinimo skystis turi įtakos viskam – nuo šildytuvo ir oro kondicionieriaus iki radiatoriaus ir vandens siurblio. Jei tai turi tokį didelį poveikį bendrai automobilio techninei būklei, nesinori praleisti techninės priežiūros.

Patarimas dėl techninės priežiūros: Aušinimo skystį patartina tikrinti du kartus per metus – vieną kartą prieš atšylant orams, o kitą kartą – prieš užklumpant šaltiems orams.

Patikrinkite uždegimo žvakes

Uždegimo žvakės – tai vienintelė automobilio dalis, apie kurią, atrodo, visi yra girdėję. Ir ne veltui. Jei variklis kelia problemų, viena iš dažniausių priežasčių (ir nesudėtingų pataisymų) yra uždegimo žvakės. Kadangi variklio darbai gali būti nepaprastai brangūs, 15-30 eurų kainuojančios uždegimo žvakės pakeitimas yra nedidelė kaina už tai, kad išvengtumėte kapitalinio variklio remonto. Variklio keitimas gali kainuoti nuo 3 000 iki 7 000 eurų!

Patarimas techninei priežiūrai: Patikrinkite ir pakeiskite uždegimo žvakes maždaug kas 50 000 km.

Apžiūrėkite diržus ir žarneles

Vienkartinė diržų ir žarnelių apžiūra gali išgelbėti jus nuo didžiulių galimų sąskaitų už automechaniko paslaugas. Dėl susidėvėjusių diržų gali atsirasti kitų esminių jūsų automobilio komponentų pažeidimų. O jei turite silpną radiatoriaus žarną, ji gali visiškai sugesti, todėl jūsų variklis gali perkaisti ir visai neveikti. Nereikia nė sakyti, kad tai yra labai bloga žinia.

Techninės priežiūros patarimas: Kas 95 000 km pakeiskite paskirstymo diržą. Žarneles rekomenduojama keisti kas ketverius metus arba tada, kai atsiranda jų nusidėvėjimo požymių.

Atlikite išmetamųjų teršalų patikrą

Atliekant techninę apžiūrą taip pat yra atliekama ir automobilio išmetamųjų teršalų patikra. Todėl prieš keliaujant atlikti kas dvejus metus vykstančią techninę apžiūrą, apsilankykite savo autoservise, kuriame būtų atlikta minėta patikra ir nustatyta, ar automobilyje nėra tam tikrų rimtų problemų, kurias reikėtų pašalinti.

Patarimas techninei priežiūrai: Nepamirškite kartą per metus nuvežti automobilio į techninę apžiūrą.

Nustatykite automobilio techninės priežiūros eilutę savo biudžete

Nors automobilio techninė priežiūra kainuoja pigiau nei kapitalinis remontas, ji vis tiek gali pareikalauja nemenkų išlaidų. Taigi, kaip išlaikyti savo patikimą automobilį ir neviršyti biudžeto? Paprasta. Įtraukite į biudžetą eilutę, skirtą automobilio techninei priežiūrai. Taip laikui bėgant galėsite sutaupyti lėšų naujai uždegimo žvakei, alyvos keitimui ar padangų komplektui.

Kuo aktyviau rūpinsitės, kad viskas būtų geros būklės, vadovaudamiesi šiais paprastais automobilio priežiūros patarimais, tuo mažiau pinigų išleisite rimtiems taisymams. Tai reiškia, kad turėsite daugiau lėšų, kurias galėsite skirti taupymui ar turimų skolų grąžinimui, todėl tokiu būdu jūs galėsite optimaliau ir sėkmingiau valdyti savo pinigus! Be to, taip pat turėtumėte būti tikri, kad už savo automobilio draudimą mokate geriausią kainą, todėl reguliariai patikrinkite skirtingų draudikų taikomus įkainius – tai gali jums padėti daugiau sutaupyti.

Pabaigai

Žinoma, savo transporto priemone tinkamai rūpintis yra linkęs anaiptol ne kiekvienas vairuotojas. Labai dažnai yra pastebima, kad vairuotojai vadovaujasi vienu ir tuo pačiu požiūriu, kuris sako, kad autoservise savo automobilį reikia aprodyti tik tuomet, kai jis susiduria su akivaizdžiais techniniais gedimais. Tačiau nors toks požiūris yra labai populiarus ir dažnas, vis dėlto jis yra neteisingas ir juo vadovautis tikrai nerekomenduojama nei vienam transporto priemonės savininkui, norinčiam, kad automobilis būtų saugus, patikimas ir reikalaujantis mažesnių išlaidų.

Suprantama, kad pradžioje gali būti sudėtinga pakeisti savo požiūrį ir įpročius, tačiau tam labai puikiai praverčia skaičiai. Trumpiau tariant, jūs turėtumėte skirti laiko ir pabandyti apskaičiuoti, kiek galėtų kainuoti vienų ar kitų galimų techninių gedimų remontas ir gautą sumą palyginti su bendromis išlaidomis, kurias gali tekti patirti reguliariai ir tinkamai prižiūrint savo transporto priemonę. Tokie skaičiai jums parodytų, kad tinkama automobilio priežiūra gali padėti išvengti per daug didelių papildomų išlaidų. Be to, nereikėtų pamiršti ir saugumo, kadangi reguliariai prižiūrėdami automobilį jūs visuomet būsite tikri, kad eksploatuojate kokybišką ir saugų automobilį, kuris jūsų nepaves.

Tinkama transporto priemonės priežiūra taip pat turi tiesioginės įtakos ir sklandesniam automobilio pardavimo procesui. Juk visiškai suprantama, kad anksčiau ar vėliau kiekvienas vairuotojas nusprendžia savo senąjį automobilį pakeisti nauju. Todėl, kai tenka susidurti su būtinybe parduoti savo dabartinę turimą transporto priemonę, visuomet norima gauti kuo didesnę įmanomą kainą. Tuo tarpu, jei iki tol transporto priemonė buvo prižiūrima pakankamai atmestinai, nereikėtų tikėtis, kad pirkėjas bus pasiruošęs mokėti didelę kainą. Tačiau jei jūs savo automobilį būsite visuomet prižiūrėję tinkamai ir turėsite visus autoservisuose darytų remontų išrašus, parduoti savo transporto priemonę gaunant norimą kainą jums bus nepalyginamai lengviau. Todėl reguliari automobilio techninė priežiūra visuomet atsiperka su kaupu ir yra labai išmintingas sprendimas.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia