Pradinis Gyvenimas Patarimai Kaip dažnai reikia perkrauti išmanųjį telefoną?

Kaip dažnai reikia perkrauti išmanųjį telefoną?

1288
0
telefonas

Telefoną perkraunate tik tada, jei jis užstringa? Siekiant užkirsti kelią išmaniųjų telefonų gedimams ir net paspartinti įrenginio veikimą, reikėtų jį perkrauti dažniau, reguliariai. O kaip dažnai tą reikėtų daryti, pranešime žiniasklaidai pasakoja „Bitės Profai“.

„Jei daugelis žmonių kartais dar prisimena perkrauti savo kompiuterius, tai telefonus – nebent tada, kai jie visiškai užstringa. O be reikalo – reguliarus įrenginio perkrovimas gali leisti išmaniajam sklandžiau funkcionuoti. O, pavyzdžiui, „Samsung“ telefonuose žmonėms net nereikia prisiminti to padaryti – aktyvavus funkciją, telefonas persikrauna automatiškai“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Palepinkite bent kartą per savaitę

Kaip ir kompiuterius, taip ir išmaniuosius telefonus, rekomenduojama perkrauti bent kartą per savaitę. O turint galimybę – ir dažniau.

„Reguliariai perkraunant telefoną, netgi baterija gali tarnauti ilgiau. Be to, „Samsung“ išmanieji leidžia nustatyti, kad operacinė sistema persikrautų automatiškai pasirinktu laiku, pavyzdžiui, naktį. Norėdami aktyvuoti šią funkciją, keliaukite į nustatymus, pasirinkite „Akumul. ir įrenginio priežiūra“. Spustelėkite tris taškelius ekrano viršuje, dešinėje, bakstelkite „Automatizavimas“ ir „Automatiškai paleisti iš naujo“, – pasakoja „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Žinoma, kartais nutinka, kad net ir pažangiausi išmanūs telefonai užstringa ir tampa nevaldomi: pavyzdžiui, ekrane rodomas vaizdas sustoja, o įrenginys nereaguoja į jokius mygtukų paspaudimus. Tokiu atveju jį reikėtų perkrauti priverstinai.

Apsaugo nuo gedimų

Be ilgesnio baterijos tarnavimo laiko yra ir daugiau priežasčių, dėl kurių turėtumėte reguliariai perkrauti savo telefoną. Vienos didžiausių – galimybė užsitikrinti sklandų įrenginio veikimą.

„Pavyzdžiui, perkrovus telefoną įprastu būdu (ne priverstinai) išvaloma telefono darbinė atmintis (RAM), kuri paprastai padeda vienu metu palaikyti daugelio programų veikimą. Dėl šios priežasties įrenginys ima veikti greičiau ir sklandžiau. Be to, paleidus telefoną iš naujo, jis pakartotinai prisijungia prie mobiliojo ryšio ir belaidžio tinklo, o tai gali padėti išspręsti ryšio problemas“, – teigia „Bitės Profas“.

Reguliarus telefono perkrovimas padeda apsaugoti įrenginį ir nuo įvairiausių nesklandumų. Kiekvienąkart jums atvėrus internetinį puslapį ar įdiegus (ištrynus) programėlę, įrenginio operacinėje sistemoje yra pridedamas ar pašalinamas specialus kodas. Kartais po šių veiksmų lieka likučių, ilgainiui galinčių tapti telefono sulėtėjimo ar didesnio baterijos energijos suvartojimo priežastimi. Perkrovus telefoną, jie pašalinami ir dažniausiai tai padeda telefonui veikti greičiau.

Kaip perkrauti telefoną įprastu būdu?

„Android“ įrenginius perkrausite nuspaudę palaikę ekrano užrakinimo mygtuką ir ekrane spustelėję „Perkrauti“. Jei šis būdas nesuveikė, „Samsung“ telefonuose paspauskite ir porą sekundžių palaikykite garso mažinimo ir išjungimo mygtukus, tuomet pasirinkite „Perkrauti“.

Jei norite perkauti „iPhone X“ ir naujesnius „iPhone“ telefonus, vienu metu paspauskite ir palaikykite bet kurį garso mažinimo ar didinimo mygtuką kaire ranka ir šoninį mygtuką dešiniąja. Ekrane pasirodžius užrašui „Power off“, mygtukus atleiskite, o slankiklį nuvilkite į dešinę pusę. Telefoną vėl įjungsite nuspaudę ir palaikę dešinėje pusėję esantį įrenginio mygtuką, kol ekrane atsiras užrašas „Apple“.

Norėdami perkrauti „iPhone SE“ (2020), „iPhone 8“, „iPhone 7“ ir senesnės kartos telefonus, palaikykite nuspaudę tik šoninį mygtuką, o ekrane atsiradus užrašui „Power off“, jį atleiskite. Slankiklį nuvilkite į dešinę pusę. Telefoną vėl įjungsite nuspaudę ir palaikę tą patį mygtuką.

Eglė Girdauskaitė

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia