Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Kaip atpažinti ir gydyti kataraktą

Kaip atpažinti ir gydyti kataraktą

2492
0

Akių ligos – vienos iš nemaloniausių negalavimų, galinčiu stipriai apsunkinti žmogaus gyvenimą. Akių ligų yra iš tiesų gausybė, jomis gali susirgti tiek jaunas, tiek senas, todėl grėsmė prarasti akių sveikatą ir gerą regėjimą būdinga kiekvienam. Didžiausią dėmesį reikėtų atkreipti į tas akių ligas, dėl kurių galima apakti. Viena dažniausiai sutinkamų tokio tipo akių ligų – katarakta. Tačiau jeigu gydytojas oftalmologas diagnozavo Jums kataraktą – nenusiminkite. Šiuolaikinių technologijų ir medicinos dėka katarakta išgydoma beveik 100% atveju. Tačiau delsti su šia liga, negalima, todėl itin svarbu žinoti kataraktos požymius ir laiku kreiptis į specialistus kataraktos gydymui. Žemiau pateiksime naudingas gaires, padėsiančias Jums atpažinti kataraktą ir pasiruošti kataraktos operacijai.

Katarakta – kas tai

Katarakta, kitaip žinoma kaip akies lęšiuko padrumstėjimas, todėl bene svarbiausias kataraktos simptomas – sudrumstėjęs regėjimas. Jeigu Jums atrodo, jog matote vaizdą gelsvame fone, akys greit pavargsta, tapote itin jautrūs ryškiai šviesai, pradeda dvejintis akyse – nedelsiant kreipkitės į gydytoją oftalmologą. Visi šie sutrikimai atsiranda dėl to, jog Jūsų akies lęšiukas sudrumstėja, todėl šviesa negali patekti į tinklainę. Nors šie simptomai būdingi daugumai akių ligų, numoti į juos ranka neverta, kadangi laiku negydydami kataraktos galite visiškai netekti regėjimo.

Nors katarakta labiausiai būdinga senyvo amžiaus žmonėms, retai, tačiau pasitaiko atveju, jog katarakta suserga ir vaikai. Taip įvyksta todėl, nes akies lęšiuko drumstėjimas gali būti įgimtas. Dėl akių trauma, uždegimų, ši liga gali išsivystyti ir jauno amžiaus žmonėms. Mokslininkai dar tiksliai nenustatė priežasties, dėl kurios gali išsivystyti katarakta, tačiau egzistuoja prielaidos, jog kataraktos atsiradimą gali lemti suprastėjusi medžiagų apykaita lęšiuke, lęšiuko strūktūros pakitimas bei kitos ligos, tokios, kaip cukraligė, sklerodermija, neurodermitas. Taip pat kataraktos vystymuisi įtakos turi ilgalaikis hormoninių vaistų vartojimas, hormoninio fono disbalansas.

Kataraktos gydymas

Deja, tačiau katarakta gydoma tik chirurginiu būdu akių chirurgijos klinikoje. Kataraktos gydymas – tai neskausminga ir itin efektyvi procedūra. Kataraktos operacija atliekama naudojant vietinę, intraveninę arba bendrą narkozę. Operacijos metu, ties viršutiniu akies kraštu atliekamas mikropjūvis ir per jį pašalinamas sudrumstas lęšiukas. Taip pat, atliekant kataraktos operaciją, neretai naudojamas kriozondas – pridėjus kriozondą prie lęšiuko, kriozondas yra prišaldomas ir ištraukiamas lęšiukas. Nors, iš pirmo žvilgsnio, kataraktos operacija atrodo sudėtingai ir bauginančiai, ji atliekama sėkmingai beveik 100% atveju. Labai svarbu suprasti, jog kuo anksčiau atliksite kataraktos operaciją, tuo didesnė tikimybė, jog ji bus sėkminga, išvengsite komplikacijų ir džiaugsitės tobulu regėjimu. Svarbu prisiminti, jog gydytojai oftalmologai pataria 4 valandas iki operacijos vengti bet kokio maisto, o 3 valandos iki operacijos – negerti jokių gėrimų. Bendra kataraktos operacijos trukmė – iki 2 valandų, iš kurių viena valanda – pasiruošimas operacijai. Po operacijos rekomenduojama kreipti ypatingą dėmesį į akių higieną, vengti fizinio krūvio. Kataraktos operaciją galite atlikti Lirema arba bet kurioje kitoje akių chirurgijos klinikoje.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia