Pradinis Verslas Verslo naujienos Iš rinkos surenkami nesaugūs zefyrai

Iš rinkos surenkami nesaugūs zefyrai

3413
0
zefyrai

zefyrai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba  informuoja, kad iš rinkos surenkami spanguolių skonio zefyrai „Lianež“ dėl juose nustatyto per didelio sulfitų kiekio (gamintojas – konditerijos fabrikas „Neva“, Rusija, tinkamumo vartoti terminas – iki 2016 09 09, išfasuoti po 330 g į polietileninius maišelius).

Vykdant valstybinę kontrolę, didmeninėje prekybos įmonėje Kėdainiuose buvo atrinkti šių zefyrų mėginiai sulfitų kiekiui ištirti. Atlikus laboratorinius tyrimus, nustatytas sulfitų kiekis siekė 58,7 mg/kg, kai pagal Europos Sąjungos reikalavimus šiuose gaminiuose sulfitų gali būti ne daugiau kaip 50 mg/kg.

Į Lietuvą zefyrus įvežė ir prekybos tinkluose išplatino įmonė UAB „Rivona“ (Pramonės g. 19, Kėdainiai, ). Iš viso į Lietuvą įvežta 506,88 kg zefyrų „Lianež“ (1 536 pakuotės po 330 g). Patikrinimo metu įmonės sandėliuose sulaikyta beveik pusė importuotos siuntos kiekio – 210,87 kg, kita dalis produkcijos – 296,01 kg  išplatinti prekybos tinklo UAB „Norfos mažmena“ parduotuvėse.

Kėdainių valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įpareigojo UAB „Rivona“ sustabdyti zefyrų „Lianež“ realizavimą ir nurodė surinkti iš rinkos šiuos nesaugius produktus.

Gyventojai, įsigiję nurodytų spanguolių skonio zefyrų „Lianež“, gali grąžinti juos prekybininkams ir atgauti sumokėtus pinigus.

Informacija apie zefyrus su per dideliais sulfitų kiekiais perduota Europos Komisijos Skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF).

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia