Griežtinama administracinė atsakomybė už aplinkos teršimą nuotekomis

    1279
    0

    kabnalizacija

    Griežtinama administracinė atsakomybė už aplinkos teršimą nuotekomis, vandens apsaugos reikalavimų pažeidimus, specialiųjų vandens telkinių naudojimo sąlygų pažeidimą arba nevykdymą, nustatytų vandens telkinių naudojimo vandeniui išgauti ar nuotekų tvarkymo reikalavimų pažeidimus. Už šias pataisas balsavo 78 Seimo nariai, prieš ir susilaikiusių nebuvo.

     

    Griežtinant administracinę atsakomybę už aplinkos teršimą nuotekomis, kodekse nustatyta, kad nuotekų išleidimas į aplinką be nustatyta tvarka išduoto leidimo, kai pagal teisės aktus toks leidimas yra reikalingas, nuotekų išleidimas į drenažo sistemas užtrauks baudą piliečiams nuo 400 iki 2 tūkst. litų, pareigūnams – nuo 1 iki 5 tūkst. litų.

    Nuotekų išleidimas į aplinką viršijant leidime nustatytas išleidžiamų teršalų ribines vertes ar pažeidžiant kitas leidime nustatytas nuotekų išleidimo sąlygas arba nuotekų išleidimas į aplinką pažeidžiant teisės aktuose nustatytas išleidžiamų teršalų ribines vertes ar kitus nuotekų išleidimo į aplinką reikalavimus, kai pagal teisės aktus leidimas išleisti nuotekas nereikalingas, užtrauks baudą piliečiams nuo 200 iki 1 tūkst. litų, pareigūnams – nuo 600 iki 4 tūkst. litų.

    Tokie patys veiksmai, padaryti asmens, jau bausto administracine nuobauda už minėtus pažeidimus, užtrauktų baudą piliečiams nuo 1 iki 4 tūkst. litų ir pareigūnams – nuo 2 iki 10 tūkst. litų.

    Taip pat patikslintos įstatymo nuostatos dėl saugomų gyvūnų, augalų, grybų rūšių ir bendrijų.  Priimtu naujos redakcijos Saugomų gyvūnų, augalų, grybų rūšių ir bendrijų įstatymo pakeitimo įstatymu tikslinamos sąvokos, detaliau aptariami saugomų rūšių sąrašai, žemės savininkų, naudotojų bei valdytojų teisės ir pareigos, saugomų rūšių apsaugos planų rengimas ir įgyvendinimas. Detaliau aptariamos galimos saugomų rūšių naudojimo veiklos rūšys, jų draudimai bei išimčių taikymas. Pagal iki šiol galiojančio įstatymo nuostatas saugomomis rūšimis buvo tik tos rūšys, kurios yra įrašytos į Lietuvos Raudonąją knygą. Tačiau pagal direktyvos 79/409/EEB reikalavimus yra saugomi visi paukščiai, paplitę Europos Sąjungos europinėje teritorijoje, o pagal direktyvos 92/43/EEB – rūšys, kurioms reikalinga griežta apsauga.

    Baudžiamajame kodekse tiksliau apibrėžiamos nusikalstamos veikos, susijusios su saugomais gyvūnais, augalais, grybais, dėl kurios grėstų baudžiamoji atsakomybė.

    www.geograph.org.uk nuotr.

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia