Pradinis Gyvenimas Patarimai Gręžtinių pamatų privalumai

Gręžtinių pamatų privalumai

4668
0

Patikimi ir kokybiški pamatai – tai kiekvieno namo ar kito statinio saugumo garantas, kuris užtikrina, kad namas stovės ilgai, bus tvirtas, o sienos nepradės skilinėti vos po kelių metų nuo statybos pabaigos. Šiandien yra tikrai ne viena pamatų rūšis, tačiau konkretaus pamatų tipo pasirinkimas priklauso nuo daugybės faktorių – grunto, namo projekto, konstruktoriaus apskaičiavimų ir pan. Taigi, jei jūsų namo projekte nėra numatytas rūsys, gruntas nėra smėlingas ir vandeningas, galite įrengti gręžtinius pamatus, kurie turi visą eilę privalumų. Būtent apie juos šiandien ir pakalbėsime.

Visų pirma, statant namą, labai daug dėmesio skiriama biudžetui, niekada nesinori jo viršyti, o jei dar pavyktų sutaupyti būtų išties puiku. Žinoma, taupyti kokybės sąskaita išties nevertėtų, ypač tada, kai kalba sukasi apie namo ir kito statinio pamatus, tačiau gręžtiniai pamatai – išimtis iš taisyklės, kuri byloja, kad pigūs daiktai niekada nebūna kokybiški. Gręžtiniai pamatai, lyginant su kitomis pamatų rūšimis, kainuoja pigiau yra paprastesni, bet neprasteni, jiems įrengti reikia mažiau kąsimo darbų. Be to, šie pamatai išties puikus pasirinkimas, jei norite savo žemės sklype išsaugoti natūraliai susiformavusį ar dirbtinai sukurtą landšaftą. Tuo tarpu, klojant populiarius juostinius pamatus, iš sklypo tenka išvežti nemažą dalį dirvožemio.

Kitas gręžtinių pamatų privalumas tas, kad šie pamatai yra gerokai technologiškesni, paprasčiau tariant, pamatų įrengimas vyksta keliais etapais: kai būna atlikti visi būtini skaičiavimai, gręžiamos tam tikru atstumu viena nuo kitos nutolusios atitinkamo skersmens ertmės, kuriose specialistai įrengia geležines armatūras, vėliau gręžtiniai pamatai užpildomi betonu ir paliekami išdžiūti, o tai trunka apie mėnesį. Gręžtinių pamatų skaičius priklauso nuo to, kiek svers būsimasis statinys plius apkrova, kuri teks namui eksploatacijos metu.

Labai svarbu paminėti, kad gręžtiniai pamatai gali atlaikyti itin didelius svorius, be to, gręžinių ertmė papildomai užpildoma moliu, kuris apsaugo pamatų kraštus nuo griuvimo. Jei jūsų dirvožemis molingas, gręžimo darbų metu nenaudojamos papildomos medžiagos, o jei sklype yra gruntinių vandenų – naudojami gręžtiniai gaubtai.

Gręžtiniai pamatai turi visą eilė privalumų: visų pirma, jiems įrengti nereikia visos sunkiosios technikos ir įrangos artilerijos, todėl pavyksta nemažai sutaupyti. Visų antra, pamatus galima įrengti net ir vėlyvą rudenį, nekenkiant pamatų kokybei, todėl darbų nebūtina atidėlioti iki tol, kol orai pradės lepinti šiluma. Žinomas palankiausias metas pamatų įrengimui – šaltasis metų laikas ir ruduo. Galiausiai gręžtiniai pamatai gali būti skirtingo skersmens, todėl gali atlaikyti įvairaus svorio apkrovas, gali būti įrengiami skirtingame gylyje, viskas priklauso nuo jūsų sklypo dirvožemio savybių. Tiesa, reiktų paminėti, kad dėl nepakankamo stabilumo šie pamatai negali būti įrengti horizontaliai judančiuose gruntuose.

Gręžtinius pamatus galima įsirengti ir patiems, tačiau geriau šį darbą patikėti savo srities žinovams, kurie viską atliks tinkamai, o jūs galėsite džiaugtis išties kokybiškais ir tvirtais pamatais, kurie tarnaus ilgus metus.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia