Pradinis Kultūra Renginiai Gedulo ir vilties dienos renginiai Ukmergėje

Gedulo ir vilties dienos renginiai Ukmergėje

159
0
Birželio 14-minėjimas/Nuotr. Dainius Vytas

Birželio 14-ąją ukmergiškiai minėjo Gedulo ir Vilties dieną. Renginiai prasidėjo nuo visuotinės tylos minutės šalia Kryžiaus politiniams kaliniams ir tremtiniams atminti, prie Ukmergės Švč. Trejybės bažnyčios.

Birželio 14-minėjimas/Nuotr. Dainius Vytas

Buvo uždegtos atminimo žvakutės, padėtos simbolinės gėlės, o tremtinius taip pat pagerbė Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Ukmergės skyriaus pirmininkė Aldona Kalesnikienė bei Seimo narys Jonas Pinskus. Renginyje pasirodė Senamiesčio progimnazijos ir Užupio pagr. mokyklos ansambliai su dainomis „Ateis pavasarėlis“ ir „Atlėk, sakalėli“. Ansamblių mokytoja – Eglė Pratkelienė.

Antroji dienos renginių dalis vyko Deltuvoje, šalia atnaujinto Švč. Trejybės bažnyčios kryžiaus, skirto Vyčio apygardos Deltuvos krašto partizanams ir Deltuvos krašto tremtiniams atminti. Minėjime su susirinkusiais žiūrovais sveikinosi Ukmergės rajono savivaldybės vicemeras Eugenijus Kuodelis, Seimo nariai Juozas Varžgalys bei Algirdas Stončaitis. Taip pat, renginyje pasirodymą atliko mišrus politinių kalinių ir tremtinių choras „Tremtinys“ (choro meno vadovė ir dirigentė – Julė Juodienė, koncertmeisterė – Dalia Stundžienė).

Jurgos Šeduikytės ir Dianos Encienės koncertas/Nuotr. Dainius Vytas

Dieną vainikavo Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje vykęs jautrus ir įsimintinas Jurgos Šeduikytės (balsas) ir Dianos Encienės (vargonai) koncertas, su programa „To The Sky“. Koncertą dovanojo Ukmergės kultūros centras. Jurga, drauge su scenos partnere Diana, su koncertine programa „To The Sky“ keliauja po Lietuvos bažnyčias ir dovanoja klausytojams išskirtinį, jautrų pasirodymą, sujungiantį klasikinę vargonų muziką su autorine kūryba.

Primename, jog 1941 metais ankstų birželio 14-osios rytą, maždaug 03:00 valandą, Lietuvoje prasidėjo pirmasis masinis gyventojų trėmimas į Sibirą. Tai buvo iš anksto slaptai suplanuotas ir priimtas sprendimas „dėl socialiai svetimo elemento iškeldinimo iš Pabaltijo respublikų, Vakarų Ukrainos, Vakarų Baltarusijos ir Moldavijos“. Tremtis palietė visus gyventojų sluoksnius, todėl kiekvienais metais birželio 14-ąją skiriame atminti šiuos tragiškus, giliai į visuomenės paširdžius įsirėžusius įvykius ir žmones, tapusius žiauraus režimo aukomis.

Ukmergės kultūros centro informacija

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia