Pradinis 112 Gaisrai Gaisrų, gelbėjimo darbų ir įvykių suvestinė 2023 08 30 – 2023 09-05

Gaisrų, gelbėjimo darbų ir įvykių suvestinė 2023 08 30 – 2023 09-05

885
0
vilkmerge.lt archyvo nuotr.

2023-08-30 Ukmergė, Taikos g. 10 nuo kelio pašalintas nuvirtęs medis.
2023-08-30 Putinų g.- Krekšlių g. nuo kelio pašalintas nuvirtęs medis.
2023-08-30 Pabaisko sen., Rakaučiznos k. nuo kelio pašalintas nuvirtęs medis.
2023-08-30 Ukmergė, Smėlių g. 12 nuo kelio pašalintas nuvirtęs medis.
2023-09-02 Ukmergė, Vilniaus g. 98B iš šulinio ištrauktas įkritęs šuo.
2023-09-02 Pivonijos sen., Žeimių k., Pavasario g. 2 degė mūrinio vieno aukšto apleisto sandėliukų stogas.

Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inf.

Pirmadienį fiksuoti įsilaužimai į maždaug dešimtį Lietuvos organizacijų interneto svetainių.

Kaip praneša Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) įsilaužta į svetaines poliklinika.lt, radviliskis.lt, ukmerge.lt, siauliai-airport.com, kalvarija.lt, sc.joniskis.lm.lt, jpm.lt. Pagal pirminį vertinimą, visi įsilaužimai yra susiję su svetainių kūrėjo bendrovės „Sales Partners“ kibernetinio saugumo spraga.

Įsilaužę į svetainę piktvaliai panaikindavo jos turinį ir vietoj jo įkeldavo karo kurstymą skatinantį pranešimą.

NKSC taip pat ragina visus bendrovės „Sales Partners“ klientus skubiai susisiekti su jų svetainės kūrėjais ir apriboti prieigą prie savo svetainės turinio valdymo sistemos, pakeisti visų naudotojų prisijungimo slaptažodžius.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (NTAKD) informuoja, kad rugsėjo 1-ąją, vykdant prevencines priemones bei tikrinant, kaip parduotuvės laikosi draudimo prekiauti alkoholiniais gėrimais, nustatyti du pažeidimai.

***

Skelbiama, kad penktadienį Vilniaus mieste ir jo apylinkėse bei Ukmergės mieste buvo tikrinamos alkoholinių gėrimų pardavimo vietos – parduotuvės.

Buvo atlikta 11 patikrinimų, iš kurių dvejose įmonėse buvo nustatyti pažeidimai dėl alkoholio pardavimo išsinešimui.

„Nors jau švenčiame septynioliktą rugsėjo 1 d. su galiojančiais alkoholio prekybos draudimais, tačiau gaila, kad iki šiol pasitaiko pažeidimų ir dalis verslo elgiasi socialiai neatsakingai, parduodami alkoholinius gėrimus šią šventinę ir svarbią mokslo bendruomenei dieną“ – sako Gintaras Karanda, Tabako ir alkoholio kontrolės skyriaus vedėjas.

Atliktų patikrinimų metu buvo nustatytas vienas įdomus atvejis, kuomet buvo sulaikytas fizinis asmuo, su savimi po apsilankymo parduotuvėje turėjęs stipraus alkoholinio gėrimo butelį.

Nors galimai alkoholinis gėrimas buvo įsigytas parduotuvėje, tačiau sulaikytas asmuo tai neigė ir sakė, kad alkoholinį gėrimą pavogė. Dėl vagystės policija pradėjo administracinę teiseną.

Primenama, kad už alkoholinių gėrimų pardavimą rugsėjo 1 d. taip pat neužtikrinus, kad prekybos alkoholiniais gėrimais vietose asmenys iki 20 metų nevartotų alkoholinių gėrimų, įmonėms Įstatymu numatyta atsakomybė – bauda nuo 144 eurų iki 579 eurų, o už šių reikalavimų pažeidimą, padarytą pakartotinai per dvejus metus nuo baudos paskyrimo – nuo 579 eurų iki 1448 eurų bauda.

Rugsėjo 5 d. PAGD duomenimis, 15 val. 52 min. pranešta, kad Ukmergės rajone, Veprių miestelyje, Geldutės gatvėje, įvestas planas „Skydas“, rastas sprogmuo. Išminuotojai nustatė, kad rasta tarpukario bomba buvo nepavojinga.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia