Pradinis Kultūra Anonsai Fotografijų paroda ir knygos pristatymas

Fotografijų paroda ir knygos pristatymas

2192
0

Nuo kovo 15 d. Oksanos Judakovos fotografijų paroda „Vilkamirgės“ galerijoje. Kovo 23 d. Vytauto Almanio knygos pristatymas Ukmergės TVIC.

Kovo 15 dieną „Vilkamirgės“ galerijoje bus atidaryta mano fotografijų paroda apie gimtąjį kraštą – „Ir savas, ir tolimas kraštas. Altajus“. Ji 2015 metais buvo rodoma Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje Vilniuje.

Tąkart, su savo paroda dalyvaudama sostinėje vykstančių „Kultūros naktų“ programoje, labai norėjau, kad ją padėtų pristatyti žinomas miškininkas, keliautojas ir rašytojas Vytautas Almanis. Nors esu gimusi Altajuje, tačiau augau Lietuvoje ir, man augant, vienintelis šaltinis apie tą tolimą ir paslaptingą kalnų kraštą buvo V. Almanio knyga „Per Ulkero žvaigždyną“, parašyta pažįstant Altajų iš vidaus ir su meile. Nes Vytautas, kaip kažkas pajuokavo, apie Altajų žino daugiau, nei patys altajiečiai. Deja, sveikatos problemos tuomet sutrukdė jam atvykti. Šįkart norėčiau, kad dėmesio centre būtų pats Vytautas Almanis, o mano paroda – tik įžanga ir vaizdinė priemonė.

Taigi, kovo 23 dieną, 16 valandą kviečiame į miškininko, keliautojo ir rašytojo Vytauto Almanio naujos knygos „Už ribos“ pristatymą Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centre, konferencijų salėje, antrame aukšte. Renginys nemokamas.

Vytautas Almanis gimė 1936 m. rugpjūčio 8 d. Viešučiuose (dab. Akmenės raj.). 1961–1970 m. gyveno Altajuje, ten baigė Bijsko miškų technikumą, buvo girininku įvairiuose Altajaus, grįžus – Lietuvos miškų ūkiuose, nuo 1988 m. dirbo Kamanų rezervate. Šiuo metu Vytautas su žmona, poete Julija Almanis gyvena Naujojoje Akmenėje, o gimtajame Viešučių kaime, buvusios tėvų sodybos žemėje, yra užsodinęs ir prižiūri 9 ha ąžuolyno, ir susikūręs ten savo „mažąjį Altajų“.

2008 m. V. Almanis tapo konkurso „Lietuvos kaimo spindulys“ laureatu.

Yra parašęs nuotykių romanus „Audra susitelkė Korgone“ (1981), „Toli ir arti“ (1985), „Už kalnų namai“ (1992). Taip pat, publicistines knygas „Baltųjų vandenų šalyje“ (1973), „Per Ulkero žvaigždyną“ (1979), „Tolstančios salos“ (2016).

Oksana Judakova, parodos autorė,
VšĮ „Trys kaimai“

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia