Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Floristai apie 2022-ųjų tendencijas: keisis spalvos ir dizainas

Floristai apie 2022-ųjų tendencijas: keisis spalvos ir dizainas

1195
0
floristai

Namų interjerą reguliariai pagyvinate stilingomis gėlėmis, o gal jau ruošiatės kitų metų šventėms? Floristai pamažu vardina ryškėjančias 2022-ųjų metų gėlių tendencijas. Sakoma, kad tam tikri bendri bruožai atsispindės tiek namų puošyboje, tiek švenčių dekoracijose. Taigi, kas keisis ir kokie nauji gėlių pateikimo būdai ryškės artimiausiu metu?

Išraiškinga puokščių struktūra

Specialistai teigia vis dažniau sulaukiantys prašymo sukurti nestandartines tradicinių ir egzotiškų augalų kompozicijas. Besidomintys namų interjero ir švenčių puošybos madomis pastebi, kad vis drąsiau eksperimentuojama su gėlių pateikimu. Džiovintų gėlių kompozicijos kabinamos virš stalo, o štai skintų gyvų gėlių deriniai statomi ant pakylų ar netipinių baldų paviršių.

Tiesa, keitėsi ne tik skintų gėlių pateikimo formos, bet ir pačių puokščių struktūra. Du dalykai, kurie stebino šiais ir dominuos ateinančiais metais:

  • spalvų bei tekstūrų sluoksniavimas;
  • skirtingų tekstūrų derinimas.

Nesvarbu, tai vienspalvė ar skirtingomis spalvomis marginta kompozicija, čia siekiama išgauti dinamiškus, akį traukiančius kūrinius. Eksperimentuojama su skirtingomis tekstūromis, formomis bei stiebų aukščiais.

Tiesa, namuose eksperimentuoti kur kas paprasčiau, kai gėlės Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose miestuose šiandien pristatomos tiesiai į namus. Kai kurie paslaugos teikėjai tai daro be jokio papildomo mokesčio.

Kuklus minimalizmas arba kontrastingas stilius

Rinka atspindi visuomenės poreikius, tad negali dominuoti viena namų puošybos ar švenčių dekoravimo kryptis. Kalbant apie gėles, 2022-ųjų tendencijas numatantys floristai išskiria dvi būsto ar šventinės erdvės dekoro kryptis:

  • laukų įkvėptas minimalizmas;
  • gėlių įvairovė kompozicijose.

Pirmuoju atveju eksperimentuojama su lauko gėlėmis – įkvėpimo ieškoma natūralioje gamtoje. Nenuostabu, kad ir kompozicijos nėra „nugludintos“. Vis dėlto, kone sunkiausia užduotis lieka subtilaus minimalizmo išlaikymas. O tiksliau – teisingas papildomų detalių parinkimas (vazos, staltiesės ir kt.).

Beje, tą patį galima pasakyti ir apie ne ką mažiau iššūkių keliančią gėlių įvairovę. Išraiškingos ir drąsios gėlių kompozicijos tampa akcentais, tad reikia itin gerai apgalvoti tinkamą foną. Kalbant apie įvairias gėlių puokštes, šios teikia itin daug kūrybinės laisvės – floristai derina skirtingas augalų rūšis, formas, kontrastingas spalvas.

Spalvų harmonija ir netikėti kontrastai

Floristai mano, kad siekis sukurti dinamiškus derinius stipriai atsispindės ir spalvų pasirinkimuose. Klaidinga manyti, kad išraiškinga gali būti tik ryškiaspalvė gėlių kompozicija. Renkantis neutralias, ramias spalvas, bus ieškoma skirtingų tonų, juos paryškinančių tekstūrų, formų.

Žinoma, ateinančiais metais laukiama ir daugiau drąsių, kontrastingų spalvų puokščių. Šios neatsiejamos nuo kontrastingo stiliaus dekoro. Apskritai, specialistai mano, kad puokštėse daugės rožinės, kreminės, garstyčių, violetinės, raudonos, pastelinės mėlynos ir žalios natų.

Egzotiški akcentai

Sakoma, kad 2022-ieji įneš dar daugiau egzotiškų, nematytų gėlių rūšių. Nors tradicinėmis gėlėmis tapusių rožių, tulpių, gvazdikų niekas neatstos, vis dėlto, bus ir naujų vėjų. Egzotiški augalai pasižymi netipinėmis formomis, dydžiu, spalvomis. Todėl šie gali tapti tiek išskirtiniais minimalistinio dekoro akcentais, tiek ekscentriškų kompozicijų dalimi. Puikus pavyzdys – jau daugelio simpatijas pelniusios išraiškingosios protėjos.

Keisis ir pirkėjų įpročiai?

Inovatyvūs šios rinkos atstovai pastebi, kad pamažu formuojasi nauji pirkėjų įpročiai. Pastaraisiais metais daugelis verslų persikėlė į interneto platybes, o gėlių entuziastai ėmė dažniau naudotis papildomomis paslaugomis. Pavyzdžiui, patogių augalų pristatymu tiesiai į namus.

Pastebima, kad naujos galimybės ir įkvėpimo šaltiniai leido gėles pamatyti naujai. Ne tik kaip laikinas puošmenas, bet nuo stilingų namų neatsiejamas interjero detales. Taigi, tikimasi, kad reguliari gėlių pristatymo paslauga taps tokia pat įprasta, kaip kiti namų gražinimo ritualai.

Norite suteikti namams naujų spalvų, o gal iš anksto apgalvoti artėjančios šventės viziją? Internete tikrai aptiksite begalę įkvepiančių pavyzdžių. Beje, čia rasite ne tik neeilines kompozicijas, bet ir patikimus, jums patogias paslaugas teikiančius augalų ekspertus.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia