Pradinis Sportas Krepšinis Dramatiška pergalė Kaune. „Olimpas“ 81:80 „Omega“

Dramatiška pergalė Kaune. „Olimpas“ 81:80 „Omega“

2349
0

img_0977-620x330Penktadienio vakarą Ukmergės „Olimpas“ išvyko į Kauno rajoną, kur vyko Regionų krepšinio lygos rungtynės. Varžovas – aukštus tikslus sau kelianti „Omegos“ komanda.

Varžybose komandai be jau kuris laikas traumuotų jaunųjų Nojaus Verbicko bei Manto Sviridovo padėti negalėjo ir susirgę Modetas Gilys su Ignu Repčiu. Tačiau pagaliau aprangą apsivilko traumą išsigydęs Žygimantas Čiurinskas.

Rungtynių pradžia „Olimpui“ nesusiklostė taip, kaip norėta. Varžovai greitai primetė savo žaidimą. Nepavyko nei sėkmingai užpulti, nei apsiginti ir jau pirmo kėlinio viduryje atsilikome dviženkliu taškų skirtumu. Nors ketvirčio pabaigoje skirtumą sumažinome, jis ir vėl išaugo antrame kėlinuke. Sužaidus lygiai pusę rungtynių švieslentėje degė skaičiai 48:35, simbolizavę šeimininkų persvarą.

Didžioji pertrauka pakeitė visą vaizdą aikštėje. Sugrįžę olimpiečiai atrodė daug labiau motyvuoti ir pasiruošę kovai. Tai davė rezultatų. Minutė po minutės ir skirtumas ėmė tirpti. Likus pusei minutės iki kėlinio pabaigos „Olimpui“ pavyko rezultatą išlyginti – 55:55. Tik tolimo šūvio su sirena dėka varžovai prieš lemiamą ketvirtį išliko priekyje.

Paskutinių dešimties minučių atkarpoje „Olimpui“ niekaip nepavyko išsiveržti į priekį. Rezultatas kelis kartus buvo lygus, tačiau beveik visą laiką pirmavo šeimininkai. Skirtumas svyravo tarp 2 ir 5 taškų. Likus žaisti mažiau nei tris minutes „Omegos“ krepšininkai surengė nedidelį spurtą ir stipriai priartėjo prie pergalės. Jie pirmavo 78:71. Tada įvyko nedidelis stebuklas.
Pirmiausia tritaškį pataikė Rokas Janickas. Varžovai į tai atsakė dvitaškiu, 80:74 likus žaisti pusantros minutės. Tada sekė daug klaidų abejose aikštės pusėse. Jau įžengus į paskutinę minutę po greitos atakos du taškus pelno Paulius Joneliūnas 80:76. Dar keli netaiklūs metimai abejose pusėse ir „Olimpui“ atakuojant tas pats P. Joneliūnas siunčiamas mesti baudos metimų. Kapitono ranka nesudreba ir likus mažiau nei pusei minutės rezultatas 80:78. Tuomet sekė specialios „Olimpo“ pražangos, kadangi dar nebuvo pasiektas keturių komandinių pražangų limitas. Viena bauda, antra ir staiga varžovams iš rankų kamuolį iškrapšto R. Janickas. Jis nubėga ir pelno du taškus iš po krepšio. Lygu! Lemiama turėjo būti varžovų ataka. Likus šešioms sekundėms Evaldas Dainys meta ir nepataiko. „Olimpas“ atkovoja kamuolį, Eduardas Rogačiovas bėga į priekį ir ties tritaškio linija yra neleistinai sustabdomas varžovų, kurie jau buvo viršiję komandinių pražangų limitą. Likus vienai sekundei E. Rogačiovas stoja mesti baudų. Pirma taikli, antra specialiai skrieja pro šalį. Ir tik vieną sekundę per visas rungtynes pirmavęs Ukmergės „Olimpas“ švenčia pergale rezultatu 81:80.

Ukmergiškių gretose nesulaikomi buvo E. Rogačiovas, pelnęs 22 taškus, P. Joneliūnas, įmetęs 21, ir Dominykas Zupkauskas, surinkęs 19 (8 rezultatyvūs perdavimai).

Varžovų komandoje 29 taškus pelnė Remigijus Sugintas.

Po šių rungtynių „Olimpas“ turi keturias pergales ir dvi nesėkmes.

Tai pirmasis šį sezoną laimėtas susitikimas išvykoje. Kitos Ukmergės „Olimpo“ varžybos sekmadienį, 14.30 valandą, Ukmergėje.