Pradinis 112 Įvykiai DĖL NELEGALIAI ATSIKRATOMŲ PAVOJINGŲ ATLIEKŲ – IKITEISMINIS TYRIMAS

DĖL NELEGALIAI ATSIKRATOMŲ PAVOJINGŲ ATLIEKŲ – IKITEISMINIS TYRIMAS

4487
0

Departamento Ukmergės rajono agentūros pareigūnai, vykdydami tarnybines funkcijas Leonpolio kaime Ukmergės rajone, gretimame Kopūstėlių kaime pastebėjo rūkstančius juodus dūmus.

Nuvykę į vietą, nustatė, kad dūmai rūksta iš katilinės, kurios energija naudojama medienos džiovinimui. Katilinėje buvo sukrautos ir deginamos atliekos. Surinkus papildomą informaciją bei kilus pagrįstiems įtarimams, kad gali būti deginamos pavojingos atliekos, buvo pradėtas teritorijos patikrinimas. Patikrinimo metu nustatyta, kad katilinėje buvo deginama mediena, o atliekų nebebuvo. Pareigūnams kilo įtarimų dėl katilinėje buvusių atliekų dingimo, todėl buvo tęsiamas teritorijos patikrinimas. Patikrinimo metu aptiktas angaras.

Greta angaro ir jo viduje rastas didelis kiekis metalinių statinių ir kibirų su užrašais „Pavojinga atlieka kodas 15 02 02“ ir „Pavojinga atlieka kodas 08 01 17“ bei papildomas užrašas, kad atliekos susidarė įmonėje, kuri veiklą vykdo Vilniaus regione. Dėl galimai didelio pavojingų atliekų kiekio ir neteisėto jų saugojimo pareigūnai kreipėsi į policiją. Pareigūnų paskaičiavimu rasta apie 300 tonų galimai pavojingų atliekų. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą. Tyrimo metu Departamento pareigūnai paėmė 7 rūšis mėginių: oro, grunto, riebalų atliekų, medžiaginės skiautės, galimai spaustuvinių dažų (dervos), panaudotų sudžiūvusių dažų, pelenų.

Pareigūnai surinkę papildomos informacijos, kad atliekos gali priklausyti Vilniaus regione veikiančioms įmonėms, kartu su policija atliko įmonių patikrinimus bei dokumentų poėmius.

LR APLINKOS MINISTERIJOS Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento informacija

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia