Pradinis Kultūra Dainomis praskriejo „Žemynos“ pavasaris…

Dainomis praskriejo „Žemynos“ pavasaris…

1217
0

Skambančiomis dainomis praskriejo pavasaris jau 13-tus veiklos metus skaičiuojančiam Ukmergės kultūros centro moterų chorui „Žemyna“ ir jo vadovei Neringai Valinskienei. Šis laikas moterų chorui buvo muzikiniai darbingas. Choristėms teko stipriai padirbėti, išmokti daug naujų sudėtingų dainų ir per tris pavasario mėnesius sudalyvauti net trejuose respublikiniuose renginiuose – Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurse Vilniuje, Vievyje vykusiame chorų festivalyje „Mūsų dainose“ ir Šiaurės Lietuvos chorų festivalyje Pasvalyje. Visų šių renginių tikslas – puoselėti chorinio dainavimo ir Lietuvos dainų švenčių tradicijas, populiarinti chorinę veiklą bei stiprinti šio žanro kolektyvų gyvavimą visoje Lietuvoje.

Įdomi ir naudinga patirtis buvo Ukmergės choristėms dainomis varžytis su stipriausiais Lietuvos suaugusiųjų chorais Vilniaus Mokytojų namuose… Vievyje, šalia Šv. Onos bažnyčios, darniai skambėjo ukmergiškių ir kitų Lietuvos chorų kartu atliekamos gražiausios lietuviškos chorinės dainos. Jautriai skambėjo ir jungtinio choro sudainuota Juozo Gudavičiaus daina „Kur giria žaliuoja“, kuriam dirigavo N. Valinskienė.

Paskutinį gegužės savaitgalį Ukmergės moterų choras „Žemyna“ pirmą kartą dalyvavo ir šauniai įsiliejo į tūkstančio atlikėjų jungtinį chorą Pasvalyje vykusiame Šiaurės Lietuvos chorų festivalyje. Festivalio tema buvo paremta Pasvalio krašto poeto Vlado Braziūno žodžiais „Pasaulis po Pasvalio saule…“ Šia mintimi buvo kviečiami išvykusieji sugrįžti į gimtąjį kraštą, prisiminti ir puoselėti savo šeimos ryšius, kurti bendrystę ir vienybę…

Koncerto metu, tarp dainų didžiajame ekrane buvo rodomi trumpametražiniai filmukai apie Pasvalio krašto tradicijas, papročius ir žmones, iki šiolei puoselėjančius aukštaitiškus amatus ir savo darbais garsinančius Lietuvą. Jungtinis choras, akompanuojant Lietuvos kariuomenės orkestrui bei pritariant solistams Vytautui Juozapaičiui ir Astai Kriščiūnaitei, festivalyje sudainavo net 22 gražiausius aukso fondo kūrinius ir dainas iš būsimos šimtmetį minėsiančios Lietuvos dainų šventės repertuaro.

Visi šie pavasarį vykę respublikiniai renginiai – tai ne tik gražios ir prasmingos šventės, bet ir puikios repeticijos visiems choristams, besiruošiantiems 2024 m. vasarą Vilniuje vyksiančiai ir šimtmetį minėsiančiai Lietuvos dainų šventei „Kad giria žaliuotų…“

 

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia