Pradinis Švietimas Būkime saugūs

Būkime saugūs

2198
0

Ukmergės vaikų l/d “Nykštukas” priešmokyklinukai balandžio viduryje apsilankė Šilo pagrindinėje mokykloje esančioje „Saugaus eismo klasėje“.

Čia jie prisiminė, kaip ir kur saugiai važinėtis dviračiais, kaip elgtis autobuse, automobilyje, gatvėje. Tai mus paskatino organizuoti saugaus eismo savaitę darželyje „Būk saugus“. Tad jau pirmąją savaitės dieną kartu su darželio dietiste Vida Peldžiene į darželį atvyko sveikatos biuro specialistės Skirmantė ir Evelina. Jos turėjo daug darbo, nes iš paskos atlėkė Zuikis su paspirtuku. Deje, jis nemokėjo elgtis saugiai. Specialistėms teko tvarstyti Zuikio žaizdas. To išmokė ir vaikus. Dar priminė, kaip elgtis su smulkiais daiktais, su vaistais. O vaikai turėjo galimybę pabandyti atlikti dirbtinį kvėpavimą.

Sekančią dieną į darželį atskubėjo gaisrinė mašina. Mat nedorėlis Tigriukas užkūrė teritorijoje laužą. Kartu atvyko ir policija. Vaikai atidžiai stebėjo, kaip gaisrininkai gesino ugnį, prisiminė, ką reikia daryti gaisro atveju, stebėjo, kaip gelbėtojai perkerpa geležį, kaip dedasi dujokaukę. Taip pat aktyviai bendravo su policininke ir vaikų draugu Amsiumi. Turėjo puikią galimybę apžiūrėti abu automobilius. O įgytas žinias pritaikė praktiškai: važinėdami dviračiais, atlikdami užduotis.

Kad viskas neužsimirštų, penktadienį vėl susirinko visi vaikų draugai: Zuikis, Amsius ir Tigriukas. Jie pakvietė vaikus nupiešti įsimintiniausias akimirkas ir įteikė Amsiaus dovanėles.

Vaikų l/d „Nykštukas” priešmokyklinio ugdymo pedagogė Aušra Danielienė

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia