Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Botulino toksino injekcijos

Botulino toksino injekcijos

728
0
botulino

Botulino toksino (Botox) injekcijos pasaulyje gerai žinomos dėl gebėjimo sumažinti veido raukšles, atjauninti odą. Jos taip pat plačiai naudojamos gydyti tokioms ligoms kaip raumenų distonija, hiperhidrozė ir kt.. Šios injekcijos taip pat gali padėti išvengti lėtinės migrenos priepuolių.

Botox injekcijoms naudojamas toksinas, vadinamas onobotulino toksinas A, kurio dėka, laikinai sukeliamas raumenų paralyžius, neleidžiama jiems judėti. Šį toksiną gamina mikrobai, sukeliantys botulizmą, kuomet apsinuodijama maistu.

Botox yra pirmasis vaistas, kuriame buvo naudojamas botulino toksinas. Kiti produktai dabar yra abobotulino toksinas A (Dysport), rimabotulino toksinas B (Myobloc) ir inkobotulino toksinas A (Xeomin). Kiekvienas iš jų yra šiek tiek kitoks, ypač kai kalbama apie dozavimo vienetus, todėl jie tarpusavyje nėra tikslūs analogai.

Kodėl jos atliekamos?

Botulino injekcijos blokuoja tam tikrus cheminius signalus, keliaujančius nervų sistema (dėl kurių susitraukia raumenys). Dažniausiai šios injekcijos naudojamos laikinai atpalaiduoti veido raumenis, dėl kurių atsiranda raukšlių kaktoje ir aplink akis. Botox injekcijos taip pat naudojamos tam tikroms ligoms kontroliuoti. Pavyzdžiui:

1) Raumenų distonijai –  skausmingai būsenai, kuomet raumenys nevalingai susitraukia ir sukelia diskomfortą ir skausmą;

2) Akių žvairumas –  kuomet priežastis yra raumenų, atsakingų už akies padėtį, susitraukimo disbalansas;

3) Nevalingi raumenų susitraukimai –  kuomet neurologinės būklės, tokios kaip cerebrinis paralyžius, gali priversti jūsų galūnes nevaldomai susitraukti. Kai kuriais atvejais šiuos sutrauktus raumenis galima atpalaiduoti Botox injekcijomis;

4) Hiperhidrozė – esant nekontroliuojamam prakaitavimui;

5) Lėtinė migrena – jeigu migrena pasireiškia daugiau nei 15 dienų per mėnesį, Botox injekcijos gali padėti sumažinti galvos skausmo dažnumą;

6) Šlapimo pūslės disfunkcija – Botox injekcijos taip pat gali padėti sumažinti šlapimo nelaikymą, kurį sukelia pernelyg aktyvūs šlapimo pūslės raumenys.

7) Akių trūkčiojimas – Botox injekcijos gali padėti sumažinti raumenų, esančių aplink akis, susitraukimus ar trūkčiojimą.

Galima rizika, susijusi su procedūra

Botox injekcijos yra gana saugios, ypač kai jas atlieka patyręs gydytojas. Žinoma, visais atvejais išlieka galimo šalutinio poveikio ir komplikacijų rizika:

1) Skausmas, patinimas ar mėlynės injekcijos vietoje;

2) Galvos skausmas ar į peršalimą bei gripą panašūs simptomai;

3) Nukritęs akies vokas arba nekontroliuojamai suraukti antakiai;

4) Kreiva šypsena arba atsiradęs seilėtekis;

5) Akių sausumas ir dėl jo kilęs per didelis akių ašarojimas.

Nors labai mažai tikėtina, jog injekcijoje esantis toksinas gali išplisti jūsų kūne, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pastebėjote bet kurį iš šių šalutinių poveikių, praėjus kelioms savaitėms po Botox vartojimo:

1) Raumenų silpnumas;

2) Regėjimo problemos;

3) Sunkumas kalbėti ar ryti;

4) Kvėpavimo pasunkėjimas;

5) Nevalingas šlapinimasis;

Gydytojai paprastai rekomenduoja nenaudoti Botox, kai esate nėščia ar maitinate krūtimi. Taip pat, Botox negalima vartoti žmonėms, kurie yra alergiški karvės pieno baltymams.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia