Pradinis Gyvenimas „Baltas angelas“ šiemet globoja ankstuką Simą

„Baltas angelas“ šiemet globoja ankstuką Simą

454
0

Ramioje ir tylioje Užupio gatvelėje, miško pakraštyje, už savo norą gyventi visavertį gyvenimą kovoja ankstukas Simas. Gimęs 24 savaičių, išgyvenęs 7 operacijas, kassavaitines keliones į Vilnių, Santaros klinikose Simas rudens viduryje sutiko savo pusmetį. Pusmetį, nuo dienos, kai vaikas turėjo gimti pats.

Namie svečius pasitinka per zondą mažąjį maitinantis tėtis. Pasisveikinus su dar mažai į aplinką reaguojančiu Simu mama pradeda pasakoti apie vaiko atėjimą į pasaulį, apie jo pirmąsias dienas. „Išgyvenom daug skausmingų ir baisių akimirkų“, – pasakojimą pradeda mama. Ir čia pat priduria: „ – dėka Santaros gydytojų, Simukas šiandien yra su tėveliais, nors sunkus ir sudėtinas laikotarpis iki šiol tęsiasi“.

Pirmąją dieną gimus vaikui jo būklė labai pablogėjo. Todėl kitą dieną tėvai ankstuką nusprendė pakrikštyti krikščionišku vardu. Pakrikštijus naujagimį jo būklė pagerėjo ir tada vaiką iš akušerinės reanimacijos perkėlė į ligoninės reanimaciją, kurioje jis praleido apie 3 mėnesius, dar du mėnesiai buvo praleisti neišnešiotų naujagimių skyriuje. Taigi, ligoninėje praleisti pirmi penki gyvenimo mėnesiai.
Taip prasidėjo gydymo maratonas – vaikas iki šiol reguliariai lankosi pas gydytojus. Gelbėjant vaiko gyvybę ir bandant užtikrint kuo labiau kokybiškesnį gyvenimą Simas buvo operuotas 7 kartus. Per pirmą mėnesį po gimimo buvo dvi, vėliau kelios operacijos kas savaitę. Trukdavo jos po tris-keturias valandas. Taip tris kartus operuotas žarnynas, tris – akys, kartą – širdis . Mama džiaugiasi, kad operacijos pavyko – žarnyno veikla atsistatė, gydytojai žada, kad su viena akimi vaikas ateityje matys. Dabar jis viena akyte atskiria šviesą ir tamsą, jau pradėjo atskirti mamą – ją pamatęs Simas nusišypso.
Pooperacinis laikotarpis tėvams kėlė nemažai streso. „Buvo labai daug kritinių momentų, būdavo tokių dienų, kai vakare paskambindavai paklausti kaip Simukas, o atsakydavo, kad tik ryte paaiškės ar vaikui viskas gerai“ – pasakoja mama. „Bet dėka gydytojų ir Simo didelio noro gyventi šiandien Simas yra su mumis“.

Nors Simo, ko gero, dar laukia keletas operacijų, jau dabar padėtis optimistiška. Vaikas jau dabar atrodo kaip gimęs šešių mėnesių amžiaus – bando sėstis, pats vartosi, atsistojęs dairosi. Tik atsilieka regėjimas. Tikimasi, kad Simas gyvens įprastą gyvenimą – lankys lopšelį-darželį, mokyklą, vairuos automobilį.

Jau 17-ą kartą Ukmergės kultūros centras rengia labdaros akciją „Baltas angelas“. Visų mūsų dėka „Balto angelo“ sparnas per visus tuos metus palytėjo ne vieną sunkiai sergantį Ukmergės vaiką.

Šiemet vėl visi kviečiami susivienyti ir aukoti į šį pasaulį atėjusiam per anksti, sunkią negalią turinčiam ir gydymui lėšų stokojančiam mažajam 6 mėnesių Simui.

Paremti Simo šeimą galite paramą pervesdami pinigines lėšas renkančiam LIONS klubui.

Klubo rekvizitai:
Ukmergės „Lions“ klubas
Atsisk. sąsk. LT97 7044 0600 0822 8026
Kodas: 304852174
Adresas: Kauno g. 43, LT-20118 Ukmergė

Aukoti grynaisiais pinigais galima Ukmergės kultūros centre (Kauno g. 8) darbo dienomis 10 – 18 val. pas budintį darbuotoją.

O jei norėsite apsilankyti antrą Kalėdų dieną Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje akcijos „Baltas angelas“ koncerte, tai įėjimas taip pat bus jūsų parama…

Organizatoriai garantuoja, jog visos paaukotos lėšos atiteks Simo šeimai.

Informacija apie labdaros ir gerumo akciją „Baltas angelas“ – tel. 8 646 90334.

Ačiū už Jūsų gerumą!

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia