Pradinis Verslas Ukmergės verslas ARNOLDAS JONAITIS: Ukmergė – puikus miestas ir verslui, ir žmogui

ARNOLDAS JONAITIS: Ukmergė – puikus miestas ir verslui, ir žmogui

5852
0
Fotografo Dainiaus Vyto nuotr.
Fotografo Dainiaus Vyto nuotr.

Sausio 24 dieną Ukmergės savivaldos ir verslo atstovai susitiko jau ketvirtą kartą vykstančioje konferencijoje „Kartu galime daug“. Kasmetinio renginio tikslas – suburti privačiame ir valstybiniame sektoriuje dirbančius ukmergiškius, apžvelgti svarbiausias šalies ir pasaulio ekonomikos, politikos, verslo aktualijas, drauge kelti miestui svarbius klausimus.

Šiais metais atkreiptas dėmesys į medienos apdirbimo pramonės sritį. Apie šią verslo šaką plačiau papasakoti pakviestas Arnoldas Jonaitis, Ukmergėje verslą plėtojančios Baltic-American Concord grupės bendrovės „Apvalūs medžio gaminiai“ vadovas. Po konferencijos paprašėme plačiau pakomentuoti medienos apdirbimo verslo niuansus.

Trumpai papasakokite apie bendrovę, kuriai vadovaujate?

Nors „Apvalių medžio gaminių“ (AMG) idėja gimė Ukmergėje, ir aš pats esu tikras ukmergiškis: čia gimęs, užaugęs ir tebegyvenu, bet į darbą jau daugiau nei 20 metų kas rytą važiuoju link Elektrėnų. AMG – antra pasaulyje baldinių kaiščių gamintoja, taip pat – apvalių lazdelių, kotelių gamintoja, veikia Vievyje.

Ko gero svarbu paminėti, kad AMG priklauso Baltic-American Concord įmonių grupei. Trys kitos grupės bendrovės veikia ir gamina Ukmergėje: „Užmojai su garantijomis“ – beržo medienos ruošinių gamintoja, „Universalūs medžio produktai“ – baldų bei medžio masyvo komponentų gamintoja ir vienintelė metalo apdirbimo pramonės šaką atstovaujanti „UMP technika“, gaminanti unikalų produktą – lietuvišką kurui skirtų medžio briketų gamybos presą.

Ar tai reiškia, kad turite keturių įmonių patirtį?

Taip, galiu drąsiai sakyti, kad matau gerokai plačiau ir daugiau negu tik bendrovę, kuriai pats vadovauju. Visos BAC grupės įmonės veikia išvien: „Užmojai su garantijomis“ pjauna apvalią medieną ir žaliava aprūpina kitas grupės bendroves, o „UMP technika“ gaminti hidrauliniai presai veikia visose mūsų gamyklose. Taigi turime keturių skirtingų bendrovių patirtį, glaudžius tarpusavio bendradarbiavimo ryšius ir esame pakankamai gerai įsitvirtinę kaip stambus verslininkas ir darbdavys Ukmergėje.

Ukmergėje yra daugiau žinomų, didelių bendrovių, dirbančių medienos apdirbimo srityje. Kaip sugebate konkuruoti palyginus nedideliame mieste?

Puikiai telpame Ukmergėje visų pirma todėl, kad dėl produkcijos pardavimo rinkų Lietuvoje visiškai nekonkuruojame. Visos grupės įmonės didžiąją dalį gaminamos produkcijos eksportuoja. Mes, AMG, vežame savo produkciją į 30 skirtingų šalių, o Lietuvoje lieka tik labai nedidelė dalis. Tokia pati situacija ir kitose Ukmergėje veikiančiose bendrovėse – daug produkcijos išvažiuoja. Be to, produktai skirtingi ir, ko gero, didesnė bendradarbiavimo, bet ne konkuravimo galimybė.

Ar galite palyginti verslo vystymą Ukmergėje ir Elektrėnuose? Kokie skirtumai?

Kažkokių ypatingai žymių skirtumų nematau. Manau, kad daug svarbiau, koks yra verslas, koks produktas, kaip bendrovė valdoma, kas joje dirba, bet ne tai, kokia organizacijos fizinė lokacija. Galbūt galima paminėti tik tai, kad Vievis, kur veikia AMG, yra tikrai arti sostinės ir tai, ko gero, padeda greičiau, lengviau rasti darbuotojų. Ką girdžiu iš Ukmergės bendrovių vadovų – situacija ten nėra tokia gera ir šviesi: galinčių ir norinčių dirbti sparčiai mažėja.

Kaip manote, ar Ukmergė yra palankus miestas verslui kurtis ir plėstis? Kodėl?

Žinoma! Ir galiu pasakyti, kad miestas gražėja ir tampa vis palankesnis bet kokiai veiklai: tiesiog gyvenimui, darbui, vaikų auginimui, naujiems verslams kurtis ir esamiems plėstis.
Mieste puikiai išvystyta infrastruktūra, matome gražėjančias mokyklas, vaikų darželius, gydymo įstaigas, o labiausiai džiugina tai, kad mieste auga kokybiškos kultūrinės veiklos pasirinkimas, pavyzdžiui, teko girdėti, kad kasmetinis Ukmergės perkusijų festivalis puikiai žinomas net užsienyje ir pavasarį į jį suplaukia žmonės iš visų Lietuvos miestų.

Ačiū už pokalbį!

Arnoldas Jonaitis, BAC grupės bendrovės “Apvalūs medžio gaminiai“ vadovas

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia