Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga APVA parama šilumos siurbliams: galimybė gyventi taupiai ir patogiai

APVA parama šilumos siurbliams: galimybė gyventi taupiai ir patogiai

662
0

Šilumos siurbliai, kaip pagrindinė namų apšildymo sistema, pasirenkami jau seniai. Džiugu, kad lietuviai ieškodami apšildymo sistemos vertina ne tik kainą, tačiau ir patogumo bei saugumo aspektus. Tiesiog norisi gyventi komfortabiliai visus metus negalvojant apie tai, kad grįžus į namus bus šalta ir tuo pačiu teks skubiai kurti pečių. Poreikiai kinta ir į tai reaguoja rinka, kuri siūlo vis daugiau opcijų.

Siūloma parama

Tiems, kurie nori įsigyti šilumos siurblius pigiau – siūlome pasinaudoti  Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos aplinkos projektų valdymo agentūros teikiama parama, kuri leidžia atsinaujinančios energijos ištekliais veikiančias įrangas įsigyti su subsidija. 2022-ais metais skelbiamų paraiškų teikimo paramai gauti terminas yra liepos 15 diena. Taigi, APVA kompensacija 2022 – vis dar galima pasinaudoti.

Esminiai niuansai, kuriuos reikia žinoti, nusprendus pasinaudoti parama, yra:

  • Parama yra taikoma tik fiziniams asmenims.
  • Ja gali pasinaudoti ne tik gyvenantys nuosavuose namuose, tačiau ir dvibučių bei daugiabučių gyventojai. Kompensacinė išmoka neteikiama jei butas prijungtas prie centralizuotai tiekiamos šilumos sistemos.  
  • Parama siekia net iki 50 procentų įrangos kainos.
  • Gaunamos subsidijos suma kinta priklausomai nuo to – kokio galingumo įranga bus pasirenkama.
  • Name, kuriam yra perkama įranga, negali būti vykdoma komercinė veikla.
  • Pretenduoti į paramą galima tik tokiu atveju, kai namas yra registruotas ne mažiau nei 5-erius metus. Tai yra, naujos statybos namams – kompensacija nėra teikiama.
  • Jeigu šiuo metu namas yra rekonstruojamas – teikti paraišką galima tik tokiu atveju, kai rekonstrukcijos baigtumas yra 100 procentų.
  • Taip pat reikia nepamiršti, kad paraiška bus patenkinama tik tuomet, kai sena sistema, kuri buvo naudojama iki tol, bus tinkamai utilizuojama. Svarbu prie visų kitų dokumentų pateikti ir tai įrodančią pažymą.
  • Pildymas vyksta internetu.
  • Gavus patvirtinimą, kad parama bus gauta – dotacija išmokama per 60 kalendorinių dienų į asmens nurodytą banko sąskaitą.

Kriterijai nėra nei labai sudėtingi, nei sunkiai įgyvendinami. Daugelis žmonių, kurie teikia paraiškas – gauna subsidiją. Svarbiausia yra laikytis žingsnių, viską atlikti nuosekliai ir pateikti APVA nurodytus dokumentus. Daugiau pasiskaityti galite čia: https://silumossiurbliai24.lt/valstybes-parama-silumos-siurbliams-2022-m/https://silumossiurbliai24.lt/valstybes-parama-silumos-siurbliams-2022-m/

Šilumos siurblio parinkimas ir montavimas

Vienas svarbiausių APVA paraiškos teikimo aspektų yra pasirinkti tokį šilumos siurblį, kuris atitinka galingumo rodiklius, kurie yra nurodyti reglamente. Žinoma, tinkamo galingumo įranga reikalinga ir namuose. Nors tai nėra vienintelis aspektas, kuriam reikia skirti dėmesį renkantis šilumos siurblius, tačiau tikrai – vienas svarbiausių. Galingumas yra išreikštas naudingumo koeficientu, kuris vertinamas analizuojant kiekvieną būstą. Juk kinta ne tik jo energinė vertė, tačiau ir kiti rodikliai.

Žinoma, renkantis sistemas pirmiausia reikia nuspręsti, ar geriausiai poreikius patenkina oras-oras, ar oras-vanduo? Ar reikalinga namuose papildoma karšto vandens ruošimo funkcija? Taip pat, ar norite, kad sistema veiktų ir kaip oro kondicionierius? 

Yra žmonių, kurie taip pat skiria dėmesio ir stiliui, kadangi nori, kad sistema skoningai “įsipaišytų” interjere. Visi įrenginiai daugiau mažiau yra panašūs, nedidelių matmenų, tad galite būti ramus – jie tikrai nepagadins namų įvaizdžio.

Galiausiai atsiminkite, kad svarbu ne tik rasti Jūsų namų ir Jūsų asmeninius poreikius labiausiai patenkinančią sistemą, tačiau taip pat ir pasirūpinti tinkamais jos montavimo darbais. Juos geriausia palikti specialistams, kurie ir pataria dėl įrangos pasirinkimo. Jų darbams yra teikiama garantija, tad galėsite būti ramus dėl saugumo, patikimumo bei kokybės.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia