Pradžia Aktualijos Birželio 14-ąją prisiminti tremtiniai

Birželio 14-ąją prisiminti tremtiniai

1491
0

Birželio 14-oji – diena, paženklinta Gedulu ir Viltimi. Gedulu, nes tądien prasidėjo trėmimai, kurių metu iš Lietuvos buvo ištremti tūkstančiai žmonių. Viltimi, kad kada nors pavyks grįžti į tėvynę. Ši diena paminėta ir Ukmergėje.

Po šventų mišių švč. Trejybės bažnyčioje 11.59 val., kaip ir visoje Lietuvoje, susirinkusieji nulenkė galvas visuotinėje Tylos minutėje prie kryžiaus Tremtiniams ir politiniams kaliniams atminti.

Persikėlus prie Kultūros centro, susirinkusius pasitiko Kultūros centro Veprių skyriaus instrumentinio ansamblio „Intermezzo“ (vad. Edvardas Ratautas) atliekamos melodijos. Tremtį ir jos baisumus prisiminė mero pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, seimo narys Juozas Varžgalys, Tremtinių ir politinių kalinių sąjungos Ukmergės filialo pirmininkė Aldona Kalesnikienė.

Apie 30 ukmergiškių skaitė 2749 iš Ukmergės rajono ištremtų žmonių pavardes. Skaitančiųjų tarpe buvo ir du rajono tarybos nariai – Vidmantas Krikštaponis ir Audronė Augustėnienė.

Ankstesnis straipsnisVietinė rinkliava už atliekų tvarkymą Ukmergės rajono savivaldybėje iš dalies prieštarauja įstatymams
Kitas straipsnisKodėl galėjo dingti elektra?

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia