Pradinis Kultūra Renginiai Akcija „Paukščiai grįžta namo 2017“

Akcija „Paukščiai grįžta namo 2017“

2253
0

Kovo 29 dieną Ukmergės r. Želvos gimnazijos antros klasės mokinukai dalyvavo akcijoje ,,Paukščiai grįžta namo – 2017”, kurią organizavo  VĮ Ukmergės  urėdijos Želvos girininkijos  miškininkai Bliūdašilio miške. Želvos girininkijos girininko pavaduotojas Kęstutis Jarmalavičius su žmona Asta ir iš Ukmergės atvykusiu svečiu, gamtos mylėtoju Tadu Petriku  surengė smagią, įdomią gamtos pamoką – inkilų kėlimo šventę.

Tik įžengus į mišką visus pasitiko skambūs alksninukų balsai.Vaikai su žiūronais stebėjo paukščius, klausėsi jų giesmių, netgi skaičiavo. Gamtininkai parodė mokinukams stirnų, briedžio, šerno pėdsakus, paaiškino, kaip nepasiklysti miške. Smalsuoliai sužinojo, koks yra mažiausias paukštelis ir koks – pats didžiausias, pamatė, kaip atrodo genio uoksas. Svarstė, kas gali gyventi drevėse.

Kelti inkilėlius, pasirodo, rimtas ir sudėtingas darbas. Reikia gerai numatyti vietą, kuri būtų pietinėje pusėje, žinoti atstumą, koks ar kokiam paukšteliui tinka inkilėlis. Tad mokinukai uoliai skaičiavo žingsnius nuo vieno keliamo inkilėlio iki kito, spėliojo, kas  dar, be zylių,  gali juose apsigyventi.

Iš štai visus pasveikino juodasis strazdas. Susipažinę su juo ir dar keliais paukšteliais, vaikai traukė toliau iki Bliūdašilio daubos. Kęstutis Jarmalavičius pasakojo vaikams, kaip atsirado toks šio miško pavadinimas. Pasirodo, jis  ir kilo dėl tos pačios daubos, kuri panaši į dubenį, liaudiškai vadinamą „bliūdą“. Čia netikėtai buvo surasta ola. Spėliota, kieno ji turėtų būti. Žinovai paaiškino, kad tai – barsuko namai. Buvo pastebėta nemažai drevių, aiškintasi, kas jose galėtų gyventi. Iškėlus inkilus jaunųjų dalyvių laukė gausybė aktyvių žaidimų, vaišės. Smagu, kai tiek darbo padaryta!

Mokinukai džiaugėsi meniška gražuolių  pelėdžiukų nuotrauka, kurią padovanojo Kęstutis Jarmalavičius, padėkojo gamtininkams ir pažadėjo kartu su tėveliais  aplankyti pakabintus inkilėlius bei pažiūrėti, kas juose apsigyveno. Dabar sugrįžę paukšteliai turės naujus namus…

Parengė pradinio ugdymo mokytoja Jolanta Butkienė

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia