Pradinis 112 Įvykiai Akcija „Lašiša“: įkliuvo ukmergiškis su 17 žvejybos įrankių

Akcija „Lašiša“: įkliuvo ukmergiškis su 17 žvejybos įrankių

4984
1

Sustiprinta aplinkosauginė vandens telkinių ir žvejų kontrolė per akciją „Lašiša 2017“ pasiteisina – pareigūnai kiekvieną savaitę sulaiko vis daugiau brakonierių, nepaisančių draudimo žvejoti lašišas ir šlakius.

Vienas didžiausių reidų praėjusią savaitę suorganizuotas palei Neries upę ir jos intakus aukščiau Vilniaus. Čia Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus rajono agentūros pareigūnai patikrino 35 žvejus, iš kurių nei vienas lašišinių žuvų sugavęs nebuvo.

Nors tądien pažeidimų ir neužfiksuota, pareigūnai žino, kad brakonieriai savo „amato“ taip lengvai neatsisako – kai didesnis aplinkosaugininkų dėmesys skiriamas vandens telkiniams, kur neršia lašišinės žuvys, pažeidėjai savo neteisėtai veiklai pasirenka atokesnius vandens telkinius, kurių, jų nuomone, šiuo metu niekas nekontroliuoja. Vieną iš tokių pažeidėjų ir sulaikė Ukmergės rajono agentūros pareigūnai, kai ukmergiškis V. L. atokioje, sunkiai prieinamoje ir privažiuojamoje Kadrėnų tvenkinio vietoje, bandė gaudyti lydekas naudodamas net 17 žvejybos įrankių. Tai keturiskart daugiau negu leidžia Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės. Už žvejybą draudžiamu būdu V. L. gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų, jis taip pat turės  atsisveikinti su žvejybos įrankiais ir gumine valtimi, kurią naudojo neteisėtoje žvejyboje.

Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams praėjusią savaitę taip pat įkliuvo neeilinis pažeidėjas. Š. m. spalio 29 d. reido metu pareigūnai sulaikę pilietį S. P. (gim. 1955 m.), kuris Vilniuje, Neries upės draudžiamame ruože, žvejojo meškere–spiningu, skirtu plėšriųjų ar lašišinių žuvų žvejybai. Iš pradžių S. P. dievagojosi apie draudimus nežinojęs, tačiau surašant administracinio nusižengimo protokolą paaiškėjo, kad šis asmuo ne kartą baustas už lašišinių žuvų žvejybą draudžiamais įrankiais ir draudžiamu laikotarpiu. Ironiška, tačiau šis pažeidėjas pareigūnams per akciją „Lašiša“ įkliūna kasmet ir nei baudų dydis, nei žvejybos įrankių konfiskavimas noro pagauti lašišų jam nesumažina. S. P. surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal ANK 290 str. 4 d. Jam ir vėl gresia bauda nuo 120 eurų iki 300 eurų su nusižengimo padarymo įrankių konfiskavimu.

LR Aplinkos ministerijos informacija

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia