Pradinis Kultūra Renginiai 40 gidų Šventupėje

40 gidų Šventupėje

1572
0
GIDAI 009

GIDAI 009

Dar nenurimo  Šventupės dvare Atvelykio mugės šurmulys, o prie dvaro jau sustojo autobusas su 40-čia gidų ir juos lydinčių asmenų grupele, tarp kurių buvo Ukmergės TViC direktorė  Lina Baublienė ir Kultūros ir Turizmo skyriaus vyr. specialistė  Violeta Širmenė.

Gidų kelionės tikslas  buvo rasti Ukmergės rajone lankytinų vietų, kur galėtų atvykti ekskursijos ne tik iš Lietuvos, bet ir iš svetur. Gidus pasitiko Šventupės dvaro ekonomė Emilija, o ponių ansamblis ,,Šventerečius‘‘ visus pasveikino gražia daina. Po to ekonomė juos pakvietė apžiūrėti dvarą. Mes patys nežinojom, kad turime stebuklingą šaltinį, nes taip mums sakė gidai, paragavę jo vandens. Kažkada šaltinis buvo apleistas, bet, pradėjus bendruomenei vadovauti Vytautui Marčauskui, šaltinio aplinka buvo sutvarkyta ir dabar iš jo vandenį veža ir neša visokiomis talpomis ir savi, ir svečiai. Prie šaltinio gidus su daina pasitiko vaidilutės, kurios sergsti ugnį ir vandenį. Gidai pasisėmė šio vandens ir, vedami  dvaro ekonomės Emilijos  ir Vidiškių seniūno Virgilijaus Štaro,  pasuko link  Šventosios upės ten, kur kažkada nuskendo šeši plaustu plaukę maldininkai. Visokių istorijų sužinojom ir mes, ir gidai apie Šventupės dvaro apylinkes, kai, laukdami vizito,  pasidomėjome, mums tas žinias ir suteikė dvaro ekonomė,  buvusi mūsų bibliotekininkė Emilija.

GIDAI 002

Toliau maršrutas ėjo paupiu į pagrindinį paplūdimį pro kempingą, kurį Šventupės kaimo bendruomenė nori išsinuomoti iš Ukmergės savivaldybės.

Dar daug gražių vaizdų matė gerbiami svečiai, išgirdo įdomių istorijų apie Šventupės dvarą, po to grįžo į dvaro terasą, kur buvo tyru šaltinio vandeniu pagirdyti ir pavaišinti moliūgiene, bulviniais blynais, kiaušiniene, o dvaro ponios linksmino svečius gražiais romansais. Užsimezgė šiltas ir nuoširdus pokalbis. Svečiams patiko viskas, nes mes deramai juos sutikome ir išlydėjome. Dėkodami už šiltą priėmimą kai kurie gidai paliko savo vizitines korteles ir kvietė atvažiuoti į Vilnių, kur dovanos mums nemokamą ekskursiją po sostinę.

GIDAI 011

Nė vienas iš mūsų svečių, ekskursijų vadovų, dažnai lydinčių ekskursijas pro Šventupę į Anykščius ir kitur net neįtarė, kad praleidžia tokią gražią ir ypatingą vietą – Šventupės dvarą.

Ačiū mums sakė gidai, ačiū sakėme mes jiems, kad nori garsinti mūsų Tėvynę Lietuvą.

Jiems rekomendavus, daugelis turistų užuot lėkę į šiltus kraštus, pamatys, kad čia, Lietuvoje, ir oras tyras, ir vanduo skanus, ir gamta daug gražesnė negu svetur.

O mes jų lauksime.

Šventupės bendruomenės tarybos narė Birutė Stundienė

20160403 1809461

2016  04  03 063

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia