Viešnagė kalnuotoje Slovėnijoje

    997
    0
    Socerb

    Socerb

    Ukmergės vaikų lopšelio darželio „Eglutė“ pedagogai  toliau vykdo savo veiklą tarptautiniame   projekte Erasmus+ „Miško pasaka“. Balandžio 11-15 dienomis Slovėnijoje vyko ketvirtasis šio projekto partnerių susitikimas. Košanos miesto pagrindinėje mokykloje-darželyje susitiko pedagogai iš Turkijos, Vengrijos, Slovakijos, Bulgarijos ir Lietuvos. Lietuvą atstovavo vaikų lopšelio – darželio „Eglutė“ auklėtoja, šio projekto koordinatorė Rita Pumputienė bei logopedė Asta Stašaitienė.

    Įstaigos šeimininkai maloniai priėmė ir pakvietė pasižvalgyti po įstaigą, pabendrauti su pedagogais bei vaikais. Vizito metu projekto partneriai supažindino su savo šalies švietimo sistema, dalinosi gerąja patirtimi. Pasak projekto koordinatorės Slovėnijoje Katjos Čekados, šioje šalyje  vaikai  mokyklą pradeda lankyti  šešerių ir mokosi 13 metų – 9 metus pagrindinėje ir  4 metus vidurinėje mokykloje. Vėliau, išlaikę stojamuosius egzaminus, mokslus gali tęsti gimnazijose. Stojant į universitetus būtina išlaikyti valstybinius egzaminus. Vidurinių mokyklų mokiniai  per metus 2 savaites privalo dirbti su vaikais ikimokyklinėje įstaigoje, mokyti juos įvairių žaidimų, piešti, lipdyti, šokti ir kt. Tomis dienomis pamokos nevyksta. Taip mokiniai įgyja šeimos gyvenimo įgūdžių, kartu palengvina ikimokyklinių įstaigų  darbuotojų darbą

    slovenija

    Pagrindinė Slovėnijos švietimo sistemos problema – mokinių mokymosi motyvacija. Sunku sudominti mokinį, šiame technologijų amžiuje mokiniai mažai skaito knygas, nesupranta perskaityto teksto esmės, neišskiria pagrindinės minties ir kt. Todėl slovėnai džiaugiasi įvestomis privalomomis skaitymo pamokomis. Įvairių klasių mokiniai tokių pamokų metu privalo skaityti parinktus tekstus, atlieka teksto suvokimo užduotis. Taip bandoma vėl sugrąžinti mokinį į bibliotekas, skaityklas, atitraukti jį nuo kompiuterio. Ir tai yra Slovėnijos švietimo sistemos  sėkmė – jau pasijuto šios veiklos teigiamas rezultatas.

    IMG 0262 2Visos kelionės metu projekto dalyviams buvo sudarytos sąlygos susipažinti su Slovėnijos krašto  tradicijomis,  aplankyti istorines vietas – Škofje Loka mieste esančią pilį, turistų pamėgtą miestelį Lipicą, kurios pavadinimas siejamas su nacionaliniu Slovėnijos medžiu – liepa,. Lipica garsėja Lipicos žirgynu, kuriame jau per 400 metų veisiami lipizanerių veislės žirgai, gerai žinomi pasaulyje.

    Aplankėme slovėnų pasididžiavimą – karo muziejų, kur mus svetingai priėmė  Košanos miesto meras.

    Daug gerų emocijų suteikė ir lankymasis  Slovėnijos sostinėje Liublianoje bei Piranos mieste. Iš tolo akį traukė šalia Bledo ežero,  ant stataus kalno šlaito,  pastatyta Bledo pilis.
    Neišdildomą įspūdį paliko vienas didžiausių pasaulyje urvų „Postojnska jama“. Tai ilgiausia stalagtitais ir stalagmitais išsipuošusių urvų sistema Slovėnijoje, išsiraičiusi giliai po žeme net 20 kilometrų.
    Džiaugiamės, kad vykdant daugiašalės partnerystės projektą Erasmus+ „Miško pasaka“  pedagogams suteikta galimybė kelti savo pedagoginę kvalifikaciją tarptautiniu lygmeniu, susipažinti  su kitų šalių švietimo sistema, ugdymo programomis bei ugdymo būdais bei metodais.

    Asta Stašaitienė

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia