Vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis antrąjį ketvirtį didėjo daugumoje savivaldybių, taip pat ir Ukmergėje

    912
    0

    IMG 0634

    Lietuvos statistikos departamento duomenimis, darbo užmokestis antrąjį 2012 metų ketvirtį padidėjo visose apskrityse.

    Vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis (be individualiųjų įmonių) antrąjį 2012 m. ketvirtį, palyginti su pirmuoju, padidėjo visose apskrityse – nuo 0,5 lito Alytaus iki 40 litų Telšių apskrityje, praneša Lietuvos statistikos departamentas.

    Darbo užmokesčio didėjimą antrąjį 2012 m. ketvirtį lėmė padidėjusi darbų apimtis apdirbamosios gamybos, statybos ir kitose įmonėse.

    Apskritys, kuriose darbuotojai uždirba daugiausia ir mažiausiai, nesikeičia. Didžiausią bruto darbo užmokestį – 2415,8 lito – gavo Vilniaus apskrities įmonių, įstaigų ir organizacijų darbuotojai. Jis 12,2 procento viršijo šalies ūkio vidurkį ir 39,1 procento – mažiausiai uždirbusių Tauragės apskrities darbuotojų vidutinį mėnesinį bruto darbo užmokestį (1736,2 Lt).

    Antrąjį 2012 m. ketvirtį, palyginti su atitinkamu 2011 m. ketvirčiu, vidutinis mėnesinis darbo užmokestis didėjo beveik visose apskrityse, išskyrus Šiaulių ir Utenos, kuriose jis nežymiai sumažėjo.

    Vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis antrąjį 2012 m. ketvirtį, palyginti su pirmuoju 2012 m. ketvirčiu, padidėjo daugumoje savivaldybių.

    Vidutinis bruto darbo užmokestis, neskaičiuojant individualių įmonių, Ukmergės rajono savivaldybėje – 1779,2 Lt. Palyginus su ankstesniu ketvirčiu, vidutinis darbo užmokestis didėjo 0,9 procentais, o palyginus su ankstesnių metų atitinkamu ketvirčiu – 2,4 procentais. Ukmergės rajono savivaldybėje yra iš viso 9274 dirbančių žmonių, neskaičiuojant individualiose įmonėse dirbančių žmonių, palyginus su ankstesniu ketvirčiu, jų padidėjo 1,6 procentais, o palyginus su ankstesnių metų atitinkamu ketvirčiu sumažėjo 0,8 procentais.

    Bruto darbo užmokestis – atlyginimas pinigais, apimantis tiesiogiai darbdavio darbuotojui mokamą pagrindinį darbo užmokestį ir papildomą uždarbį, įskaitant darbuotojo mokamas socialinio draudimo įmokas ir gyventojų pajamų mokestį. Neįskaitoma materialinė, laikino nedarbingumo pašalpa, mokama neatsižvelgiant į finansavimo šaltinį, kompensacija už nepanaudotas kasmetines atostogas, išeitinė išmoka ir pan.

    Vidutinis darbuotojų skaičius – vidutinis darbuotojų (fizinių asmenų), neatsižvelgiant į jų darbo laiko trukmę, skaičius. Šiuo atveju ne visą darbo laiką dirbantys darbuotojai nėra perskaičiuojami į darbuotojus, dirbančius visą darbo laiką.

    Visas straipsnis apie darbo užmokestį apskrityse ir savivaldybėse

    Parengta pagal www.stat.gov.lt informaciją

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia