Pradinis Švietimas Velykos skatina pasidalinti gerumu

Velykos skatina pasidalinti gerumu

2752
0

Velykos skatina pasidalinti gerumu, užuojauta ir meile ne tik su artimiausiais žmonėmis, bet ir su visais, kuriems to labai reikia. Kurdami šventę sau, stengiamės sukurti ją ir kitiems.


Ukmergės Senamiesčio pagrindinės mokykos bendruomenė suorganizavo dosnumo akciją, kviesdama paaukoti konservuotus produktus ir juos dovanoti vargstantiems. Idėjos autorės anglų kalbos mokytoja Liudmila Leščiuvienė ir lietuvių kalbo smokytoja Živilė Kudlinskienė pakvietė visus moksleivius ir mokytojus būti geresniais, supratingesniais ir užjaučiančiais vieni kitus. O surinktus produktus išdalinti patikėjo LSB Ukmergės skyriaus savanoriams.

Senamiesčio mokyklos auklėtinių ir mokytojų draugystė su Ukmergės samariečiais tęsiasi beveik 20 metų. Mes neįsivaizduojame akcijų, renginių ar projektų be šios mokyklos vaikų savanorių dalyvavimo. Šios mokyklos soc. darbuotoja samarietė Irina Krynkina yra varomoji jėga, kuri sutelkia vaikus savanorystei.

Į dosnumo akciją susirinko visų klasių mokiniai, atkeliavo Velykų Bobutė ir Velykų Kiškis su pyragu rankose. Visi kartu uždainavome :” Tik paklausyk, kaip auga žolė, auga gėlė. Auga sparnai gerumo, ant spygliuoto rožių krūmo…” Beliko tik apkabinti šalia esantį ir suprasti, kaip nuostabu dalintis gerumu…

“Dosnumo takas” greitai užsipildė paaukotais produktais, kuriuos atnešė kiekviena klasė, kuo gražiau supakuotus, kaip ir dera artėjančiai šventei – Velykiniuose pintuose krepšiuose. Visų akys spindėjo ir širdys džiaugėsi bendru rezultatu. Suaukota tikrai labai daug: įvairių konservų, saldumynų, džiovintų vaisių ir prie jų didžiausias pluoštas rankų darbo, su meile nupieštų, labai spalvotų su pavasario dvelksmu atvirukų, kuriuos samariečiai padovanos kartu su maisto paketais.

Mažieji mokiniai žaidė įvairius žaidimus, Velykų Bobutė pasakojo apie Velykų šventės tradicijas ir papročius.

Dalintis visada lengviau nei prašyti. Bet ne visi išdrįsta kreiptis pagalbos. Todėl pamatykime skurstantį, sergantį, vienišą. Parodykime jiems dėmesį ne tik per šventes. Gerumas nieko nekainuoja.

Graži iniciatyva, puikus pavyzdys kitiems. Sutelkta visa mokykla dosnumo ir gerumo valandėlei. O įspžūdžių ir geros nuotaikos užteks visus metus.

Jolita Stankaitienė
Lietuvos samariečių bendrijos (LSB) Ukmergės skyriaus pirmininkė

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia