Pradinis Gyvenimas Kita nuomonė Vanduo Ukmergėje gali nustoti tekėti?

Vanduo Ukmergėje gali nustoti tekėti?

2899
3
vilkmerge.lt nuotr.

Mažai gyventojų susimąsto, kas bus su vandeniu Ukmergėje po 5-10 metų. Atrodo, kad vanduo iš čiaupo reguliariai tekėjo ir tekės dar daugelį metų. Taigi, kas jam gali nutikti? O nutikti gali daug kas. Pavyzdžiui, jis gali nustoti tekėti.

Kodėl tai gali nutikti? O gi dėlto, kad dauguma profesionalių „Ukmergės vandenys“ darbuotojų po 5-10 metų išeis į pensiją ir tiesiog neliks kam prižiūrėti šulinių, siurblių, rezervuarų, valymo įrenginių, vamzdžių. Įmonėje  „Ukmergės vandenys“ itin trūksta darbuotojų iki 50-ies metų. Ir tai atsitiko dėl vienos paprastos priežasties, kuri vadinama „valdymo stiliumi“. O įmonės direktoriaus Rimo Arlinsko valdymo stilių galima apibūdinti viena fraze „aš – viršininkas, tu – kvailys“. Ir jei dirbantys įmonėje pagyvenę darbuotojai ir skyrių vedėjai susitaiko su tokia klausimo formuluote ir tiesiog „ištempia iki pensijos“, tai bet kuris specialistas iki 50-ies metų nesiruošia taikstytis su tokiu požiūriu ir palieka darbą.

O juk ilgalaikis „Ukmergės vandenys“ darbo planavimas – yra tiesioginis direktoriaus uždavinys. Ir į šį planavimą įeina būtinas punktas – „Ukmergės vandenys“ darbo užtikrinimas per ilgus metus. O tai reiškia, kad be priešpensijinio amžiaus darbuotojų, įmonėje turėtų būti pakankamai 20–40 metų žmonių, kurie perimtų savo pirmtakų profesinę patirtį visuose įmonės padaliniuose. Bet tokio amžiaus žmonių įmonėje beveik nėra. Direktorius Rimas Arlinskas savo autoritariniu valdymo stiliumi privertė jaunus specialistus palikti įmonę.

Taigi galima teigti, kad artimiausiais metais „Ukmergės vandenys“ susidurs su dideliu profesionalių darbuotojų trūkumu. Patyrę darbuotojai išeis į pensiją, o juos pakeisti nebus kam.

Situacija su įranga ne ką geresnė. Mėgstamiausia direktoriaus frazė, kai prašoma įsigyti naują ar pakeisti susidėvėjusią įrangą: „Pinigų nėra“.

Pinigų nėra“ – tai frazė, vartojama ne problemai išspręsti, o savo galiai parodyti. Pinigų, žinoma, yra – visi nuolat apmokame „Ukmergės vandenys“ sąskaitas. Bet direktorius, matyt, labai nori parodyti, kas yra svarbiausias įmonėje.  Todėl „pinigų nėra“. Tačiau tai taikoma tik darbuotojų ir skyrių vadovų prašymams. „Nėra pinigų“ naujiems vožtuvams, vamzdžiams, traktoriams, įrankiams, automobiliams, skirtiems šuliniams aptarnauti kaimuose. Tačiau pinigų visada randama, kai kalbama apie naują automobilį direktoriui. Juk jis turi kažkaip pristatyti savo brangų kūną iš namų į darbą. Kaip tai susiję su vandentiekiu ir jo kokybe – neaišku, bet būtent direktoriaus reikmėms pinigų visada randama.

Taip pat kartais pinigų randama avarijų likvidavimui, kurios įvyksta beveik kas savaitę. O miesto gyventojai apie tai nežino tik „Ukmergės vandenys“ eilinių darbininkų ir padalinių vadovų profesionalumo, išradingumo ir meistriškumo dėka, kurie sugeba įkvėpti gyvybės jau seniai savo laiką atitarnaujantiems komponentams ir dalims. Už kurių planuojamą pakeitimą, pasibaigus reguliavimo terminui, direktorius laiku pinigų nedavė.

Todėl miesto gyventojai už vandenį moka daug daugiau, nei galėtų su tinkamu tvarkymu. Juk pirkinys jau įvykus nelaimei yra daug brangesnis nei planuotas keitimas ir ankstyvas atsargų kaupimas sandėliuose žemomis kainomis. Būtent tam ir skirti konkursai, pirkimų planavimas ir planuojamas mazgų keitimas, kai komponentus galima įsigyti palankiomis minimaliomis kainomis. Bet direktoriui, matyt, tai nėra žinoma. Juk tada jis negalės pašaipiai pasakyti „nėra pinigų“ į teisėtą darbuotojo prašymą. Juk norint kompetentingai planuoti, reikia mokėti klausytis ir suprasti, ką sako darbuotojai. Reikia gerbti jų nuomonę ir profesionalumą. Bet tai prieštarauja direktoriaus „aš – bosas, tu – kvailys“ valdymo stiliui. Juk direktoriui nerimą greičiausiai kelia ne miesto ir regiono vandens tiekimo kokybė, o sava valdžia, sava kėdė, sava alga.

Juk iš tikrųjų autoritarinis direktoriaus valdymo stilius byloja tik apie jo nekompetenciją ir baimę, kad tai pamatys kiti. Ir šiuo pagrindu bet kuris autoritarinis lyderis augina milžinišką nepilnavertiškumo kompleksą.

Matyt, Ukmergės Tarybos nariams ir Ukmergės rajono savivaldybės administracijai atėjo laikas rimtai pagalvoti apie tai, kad reikia įmonei „Ukmergės vandenys“ surasti kompetentingesnį, profesionalesnį ir mažiau autoritarinį vadovą nei dabartinis direktorius.

Kasparas Urbonaitis

Šis tekstas yra subjektyvi autoriaus nuomonė ir nebūtinai sutampa su redakcijos nuomone.

3 KOMENTARAI

  1. Na kas susidūrė su Ukmergės vandenų administracija, manau visi pasakys kad panašu tiesa apie ką sako kad aš valdžia tu jvailys… Nesiskaitymas valdiskoje imoneja begalinis klientais, kartais jaučiamas pasityčiojimas, ir dėl pinigų iš vis nesuprantamas reikalas vanduo žmonių o mes už jo gavimą mokam dydeliu pinigus ir ne tik admin mokėtume bet kažkodėl pelnus valdišką monopoliniai įmonėje sukaupem, bet jie kažkodėl amortizuoti kainai tu pinigu ne nukreipia, va čia tai paradoksų šalis…

  2. Kaip tik pasakyčiau, kad šios įmones direktorius yra labai kompetentingas, jo pastangomis Ukmergė turi beveik 98% nuotekų ir vandentiekio, tai manau tikrai ne ta vieta kritikuoti…

  3. Kiekvienas turime teisę išsakyti savo nuomonę. Tik ši, man rodos, apkalbų lygio. Keliskart teko lankytis šioje įmonėje – puikus aptarnavimas, kompetentingi dabuotojai. Tikrai ne ta vieta kritikuoti.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia