Pradinis Švietimas Vandens mėnuo Ukmergės lopšelio – darželio „Buratinas“ „Meškučių“ grupėje

Vandens mėnuo Ukmergės lopšelio – darželio „Buratinas“ „Meškučių“ grupėje

2637
0

Su sveikos gyvensenos idėjomis į darželį yra atkeliavęs ilgalaikis projektas „Sveikatiada“. Mūsų įstaigos bendruomenė ne vienus metus dalyvauja ilgalaikėje sveikos gyvensenos ugdymo programoje „Sveikatiada“, kuri suteikia vaikams žinių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą.

„Meškučių“ grupės pedagogės Vita Ivanauskienė ir Edita Kartenienė su vaikais dalyvavo „Sveikatiados“ siūlomose veiklose apie vandenį ir vykdė projektą „Vanduo – gyvybės ir sveikatos šaltinis“. Projekto tikslas – suteikti vaikams žinių apie vandenį, jo svarbą žmogui ir supančiai aplinkai, sudaryti sąlygas vaikams tyrinėti vandens savybes, eksperimentuoti.

Visą mėnesį grupėje vyko įdomūs renginiai apie vandenį, atkreipiant vaikų dėmesį į vandens reikalingumą žmogui, gyvūnams, augalams. Dietistė – slaugytoja Zita Venskienė papasakojo vaikams apie vandens svarbą žmogui ir supančiai aplinkai. Ugdytiniai sužinojo, kad žmogus ir vanduo yra du neatsiejami dalykai. Grupėje ir lauke vaikai žaidė jų mėgstamus ir naujus žaidimus: „Brangus kiekvienas lašas“, „Gyvasis upeliukas“; siužetinių žaidimų metu judesiais demonstravo upę, lietų, banguojančią jūrą. Žaidimai buvo kupini emocijų, ieškojimų, atradimų, pilni įspūdžių. Meninės veiklos metu ugdytiniai gamino gražius darbelius: debesėlį, lietaus lašus, vaivorykštę, ant skėčio klijavo lašelio kelionę, aplikavo akvariumą ir jame gyvenančias žuvytes, iš vienkartinių lėkštučių gaminosi jūros arkliukus ir medūzas. Buvo lavinama vaikų vaizduotė, smalsumas, kūrybiniai gebėjimai. Pedagogės, norėdamos kartu su ugdytiniais patyrinėti vandenį ir jo savybes, atliko su vaikais daug linksmų eksperimentų, bandymų.

Mėnesio renginiai vaikams suteikė ne tik džiugių emocijų, bet praturtino jų žinias apie vandens reikalingumą, jo naudą viskam kas gyva.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Rita Maculevičienė

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia