Įvairi ir įdomi projektinė veikla

    0
    untitled_copy
    untitled_copy
    „Šilo“ vidurinėje mokykloje įsibėgėjo COMENIUS mokyklų partnerystės projekto „Taip toli ir taip arti: vieningos Europos pasakos, mitai ir legendos“ darbai. Mokiniai aktyviai dalyvauja net keliose įdomiose veiklose.

    Bene daugiausia mokinių sudomino kalėdinio atviruko pasakų motyvais konkursas. Į šią kūrybinę veiklą įsitraukė moksleiviai nuo 5 iki 12 klasės. Prisiminę skaitytas arba naujai perskaitę lietuvių liaudies pasakas, jų motyvus vaikais stengėsi kuo įdomiau įvairia technika perteikti atvirukuose. Vieni liejo akvarelę, kiti spalvino pieštukais, kreidelėmis, guašu, darė grafikos darbelius, kai kurie siuvinėjo ar aplikavo šiaudeliais, augalų lapeliais ir t. t.

    Nemaža mokinių pagamino net po kelis atvirukus. Populiariausios pasakos, kurių personažus vaizdavo moksleiviai, „Eglė žalčių karalienė“, „Vilkas ir lapė“, „Katinėlis ir gaidelis“, „Dvylika brolių juodvarniais lakstančių“, „Gulbė karaliaus pati“ ir kt. Mokiniai atrinko gražiausius atvirukus, kuriais šv. Kalėdų ir Naujųjų metų proga pasveikino Prancūzijos, Italijos, Portugalijos, Lenkijos, Čekijos, Turkijos, Ispanijos mokyklas – projekto partneres.

    Į Europą iškeliavo Arnoldos Baškytės (net 3), Kristinos Steponavičiūtės, Karolinos Petraškaitės, Dianos Staškūnaitės,  Ligitos Sipavičiūtės, Valdos Tamuliūnaitės, Simonos Hofmanaitės, Birutės Šimėnaitės kūriniai. Kiti darbai eksponuoti parodoje mokykloje, jų kopijos publikuotos virtualioje erdvėje www.etwining.net. Šioje svetainėje savo atvirukus  paviešino ir projekto partneriai – taip visų aštuonių valstybių mokyklų, dalyvaujančių projekte, veikla tapo bendra.

    Mokykloje organizuotas ir kitas konkursas – 8-12 klasių mokiniai kūrė projekto logotipą. Labai svarbu buvo jame atspindėti pavadinimą, temą (pasakos, legendos, mitai), veiklos kryptis, aštuonių valstybių partnerystės idėją ir kt. Mokiniai iš tiesų labai išradingi ir kūrybingi. Stebino įvairios logotipų formos, sumaniai įkomponuotos valstybių vėliavos kaip bendradarbiavimo ženklas, panaudoti įvairūs pasakų simboliai.

    Visas būrys vertintojų  geriausiai konkurso sąlygas ir projekto turinį atitinkančiais darbais pripažino Dianos Staškūnaitės logotipą, kurio pagrindinis akcentas – pasakų fėja, Kristinos Steponavičiūtės nykštuką, visų aštuonių valstybių vėliavomis išmargintu pieštuku rašantį pasakų knygą, Miglės Paškevičiūtės drakoną, Arnoldos Baškytės karžygį, įsitaisiusius skritulio, puošto vėliavomis, centre. Šie keturi logotipai bus pateikti tarptautiniam konkursui. Tikėkimės, kad kuris nors iš jų patiks mūsų draugams ir bus išrinktas šio Europos projekto logotipu.

    Įdomios ir svarbios ir kitos veiklos sritys. Mokiniai stengiasi kuo daugiau sužinoti apie šalis, su kuriomis bendradarbiaujame, parengė ir dar papildo įvairios tematikos aplankus apie valstybes, projekto partneres. Surinkta medžiagos apie kulinarinį paveldą, kultūros ir istorijos objektus, šventes ir tradicijas, įdomūs faktai iš šalių gyvenimo ir kt.

    Lauryna Banevičiūtė paruošė vaizdinę medžiagą, kuri padės pristatyti draugams Ukmergę. Ieva Čepaitė, Augustė Taučkėlaitė, Indrė Masiukaitė, Diana Staškūnaitė, Gabija Cesevičiūtė parašė pasakos „Eglė žalčių karalienė“ inscenizacijos scenarijų – vaidinimą parodysime projekto partneriams, kurie atvyks į mūsų mokyklą gegužės mėnesį.

    Taigi veiklos iš tiesų daug, norinčių kuo nors prisidėti prie projekto vykdymo taip pat. Kiekvienas darbas vertinamas balais – tai padeda išsiaiškinti aktyviausius, darbščiausius, kūrybingiausius projekto dalyvius. Šį pusmetį didžiausią savo išmonę ir talentus atskleidė, daugiausiai nuveikė ir balų surinko Diana Staškūnaitė, Miglė Paškevičiūtė, Kristina Steponavičiūtė ir Lauryna Banevičiūtė. Jos iškovojo teisę vasario mėnesį apsilankyti Prancūzijoje.
    Mokytoja Janė Juzėnienė
    1hh
    322
    544

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia