Renginių ciklas, skirtas Pasaulinei Žemės dienai Dukstynos pagr. mokykloje

  2036
  1

  Kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.
  1971 m. Jungtinės tautos pavasario lygiadienį paskelbė Žemės diena.
  1992 m. Žemės diena oficialiai įteisinta ir Lietuvoje.
  Pasaulinės Žemės dienos tikslas – išsaugoti tai, kas svarbiausia: švarų orą, vandenį, dirvožemį, gyvąją gamtą


  Ukmergės Dukstynos pagrindinėje mokykloje buvo organizuotas renginių ciklas, skirtas Pasaulinei Žemės dienai.

  Vykdomo socialinio projekto ,,Apkabinkime Žemę”, skirto taikai ir vienybei pasaulyje puoselėti, organizatoriai pakvietė mokyklas išmokti ir kovo 20 dieną pašokti Žemei skirtą šokį. Mokyklos pradinukai visą mėnesį ruošėsi ir kartu su savo mokytojomis gausiai susirinkę mokyklos kieme šoko Žemei.

  Kovas – gamtos nubudimo, paukščių sugrįžimo metas. Belaukdami jų, Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos mokiniai girininko Laimio Striukio kvietimu kartu su biologijos mokytoja Laima Firstova važiavo į Deltuvos girininkijos mišką iškelti inkilų, kuriuos pagamino kartu su tėveliais. Taip pat dalyvavo žaliojoje pamokoje „Pavasaris atėjo į mišką“. Pamoka vyko miške, mokiniai skaitė savo pasižadėjimus Žemei, kuriuos kūrė visą savaitę. Mokytoja Laima Firstova supažindino su pirmaisiais pavasario pranašais.

  Kovo 20 dieną J. Basanavičiaus gimnazijoje mūsų mokyklos 7-9 klasių mokiniai kartu su geografijos mokytoja Alvyda Griniene dalyvavo rajoniniame geografijos konkurse, kuris buvo skirtas Žemės dienai.

  Kovo 22 dieną Vidiškių pagrindinėje mokykloje vyko rajoninė 3 klasių pasaulio pažinimo viktorina „Pažinimo duris pravėrus“.

  Kovo 23 dieną mokyklos mokiniai kartu su mokytoja Virginija Volungevičiene, Migle Kavaliauske ir Virginija Ruškiene leido pasigamintus aitvarus į dangų, gaudė pavasarinio vėjo gūsius ir jautėsi laimingi drauge. Nuostabu stebėti, kaip vaikų akyse suspindi džiaugsmas, kai jų pačių pasigamintas aitvaras pradeda kilti.

  Kovo 24 dieną mokyklos aktų salėje vyko edukacinis konkursas – protų mūšis „Žemė – tai mes“, kurį organizavo ir vedė mokytojos Laima Firstova, Alvyda Grinienė ir Rasa Žemaitytė.

  Kovo 28 dieną mokykloje viešėjo Vilniaus Gedimino technikos lektorė dr. Ramunė Albrektienė. Ji pakvietė mūsų mokinukus pasiklausyti paskaitos apie vandenį „Ką tu žinai apie vandenį savo stiklinėje“ ir „Geriamo vandens paslaptys“.

  Žemės dienos paminėjimas Ukmergės Dukstynos pagrindinėje mokykloje jau tampa gražia tradicija , nes mokinių ir mokytojų susidomėjimas labai didelis. O organizatoriai juk ir siekė, kad mokinys aktyviai dalyvautų praktinėje veikloje, o ne tik stebėtų iš šalies. Džiaugiamės, kad turėjome galimybę nors šiek tiek prisidėti prie Žemės išsaugojimo.

  Mokytoja Rasa Žemaitytė

  Ankstesnis straipsnisProtų mūšis-viktorina Deltuvos pagr. mokykloje
  Kitas straipsnisŽaidė rajono bendrojo ugdymo mokyklų šaškininkai

  Rašyk atsakymą

  įveskite savo komentarą!
  įveskite savo vardą čia