Piketavo Ukmergės greitosios pagalbos darbuotojai (video)

  1341
  0
  IMG 3716

  IMG 3716

  „Kas naudojasi greitosios pinigais?, „Norime teikti tik kokybiškas ir kvalifikuotas paslaugas“, „Ar Jūs norėtumėte, kad aš dirbčiau taip, kaip man už tai moka?“, „Ukmergiškiai, Jūs mums rūpite“, „Ar greitosios vairuotojas vertas tik minimalios algos?“, „Greitoji pagalba – Ukmergės poliklinikos finansinė donorė“, “ – tokiais šūkiais Ukmergės greitosios pagalbos medicinos darbuotojai pasitiko Ukmergės raj. savivaldybės tarybos narius skubančius į tarybos posėdį.

  Tiesa, ne visi tarybos nariai teikėsi pasirodyti aikštėje prie savivaldybės. O ir tie kas pasirodė, tiesiog lūkuriavo nuošalyje. Pakalbėti su piketuotojais teikėsi tik tarybos nariai Gintaras Plevokas, Nijolė Giedraitienė, Valdas Petronis bei prieš pat tarybos posėdį pasirodęs meras Rolandas Janickas, kuris pirmiausia pasiūlė visiems ne šalti lauke, o eiti vidun. 

  Greitosios medicinos pagalbos darbuotojai nepatenkinti esama situacija

  IMG 3850„Vadovaujantis Sveikatos ministerijos vykdoma sveikatos politika, greitosios medicinos pagalbos atžvilgiu, rajono greitosios pagalbos stotys turi būti stambinamos,  prijungiamos prie jau veikiančių didžiųjų.  Tokiu būdu yra taupomos lėšos: lengviau sprendžiamas aprūpinimas medikamentais,  pagalbos priemonėmis,  mažinami administravimo kaštai, užtikrinamas reikiamas automobilių kiekis, keliama darbuotojų kvalifikacija ir  didinamas atlyginimas. Tai suprasdami, Ukmergės greitosios medicinos pagalbos darbuotojai (29 iš 31) pasirinko ir niekieno neverčiami š.m. rugsėjo 4 dieną pateikė prašymą dėl perėjimo į Vilniaus greitosios pagalbos sudėtį.  

  Š.m.  rugsėjo 16 dieną vyko susitikimas su Ukmergės savivaldybės atstovais bei Vilniaus GMP vadovu kurio metu buvo aptartos greitosios pagalbos perdavimo sąlygos.  Darbuotojai  savo apsisprendimą pereiti į Vilniaus greitosios pagalbos sudėtį  dar kartą patvirtino parašais ir juos merui dar kartą pateikė š.m. lapkričio 16 d.,  tačiau vietoj motyvuoto ir aiškaus atsakymo mes sulaukėme Ukmergės savivaldybės administracijos atstovų darbo grupės, sudarytos sveikatos priežiūros paslaugų teikimo klausimams spręsti. Atstovai informavo, kad darbuotojų prašymas nėra tenkinamas. Išklausę šią informaciją ir pateikę savo nuomonę greitosios medicinos pagalbos darbuotojai išėjo iš susirinkimo. Rajoninėje spaudoje pasirodė pranešimas, kad šis klausimas nebus teikiamas svarstyti rajono tarybai. Vilniaus GMP mokamas didesnis atlyginimas yra tik vienas iš svarių kriterijų dėl ko darbuotojai nori priklausyti Vilniaus greitosios pagalbos stočiai. Jau ganėtinai senai mes keliame problemas susijusias su mūsų kvalifikacijos kėlimu, paramedikų įdarbinimu, greitosios automobilių būkle, medicinos priemonių trūkumu (vienkartiniai neštuvų užtiesalai, vaistai pagal ministro įsakymą) , kelių įstaigų vadovavimu greitosios padaliniui (pajėgas valdo Vilniaus GMP, o tiesioginis vadovas Ukmergės PSPC). Nesuprantamas savivaldybės darbo grupės pasirinkimas, kai Vilniaus GMP atstovai patikino, kad perėjus į Vilniaus GMP sudėtį bus nupirkti nauji automobiliai, išlaikomas  dabar esantis budinčių postų skaičius, neatleidžiami darbuotojai ir didinamas jų atlyginimas. Pasirenkama  pasilikti  Ukmergės PSPC sudėtyje kur bus mažinamas darbuotojų skaičius. Planuojami atleisti 4 darbuotojai.  Dažnai dirbsime 2 postų pajėgumu, kas tiesiogiai įtakos paslaugų kokybę ir mūsų  darbo krūvį, kuris ir taip jau yra didelis,“ – kalbėjo piketą organizavusi Ukmergės PSPC profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė, Ukmergės GMP slaugytoja Jolanta Keburienė.

  Pasigedo konstruktyvaus dialogo

  IMG 3906Sveikatos priežiūros paslaugų teikimo klausimams nagrinėti sudarytai darbo grupei vadovavusi mero pavaduotoja Klavdija Stepanova, pasigedo konstruktyvaus dialogo.

  „Buvo organizuoti net keli susitikimai su darbuotojais, vyko daug diskusijų, deja, jos buvo ne konstruktyvios. Nuo rugsėjo mėnesio sprendėme du pagrindinius klausimus, iš kurių vienas buvo Ukmergės GMP priklausymas ar nepriklausymas Vilniaus GMP. Rugsėjo pabaigoje ir gruodžio pradžioje vyko susitikimai su Ukmergės GMP darbuotojais. Gruodžio 9 dieną vyko darbo grupės susitikimas su Ukmergės GMP darbuotojais, kurie, deja, pirmiausia išgirdę juos netenkinantį siūlymą, kad neketinama perduoti Ukmergės GMP Vilniui,  iš susitikimo išėjo. Ir nors pasiliko keli darbuotojai, konstruktyvios diskusijos jau nevyko. Vyko ir Ukmergės PSPC stebėtojų tarybos posėdis, kuriame taip pat svarstėme šį klausimą. Posėdžio metu darbo grupė nutarė neperduoti stoties Vilniui, darbuotojams per sekančius tris metus kasmet padidinti darbo užmokestį ne mažiau kaip 5 proc., vairuotojus, turinčius paramediko kvalifikaciją, įdarbinti paramedikais, 2016 ir 2017 metais įsigyti po naują greitosios pagalbos automobilį bei GMP skyrių aprūpinti dviems naujais elektrokardiografais, 2016 metų biudžete numatyti lėšų kaimo bendruomenių sveikatos punktų išlaikymui ir darbo šeštadieniais organizavimui. “ – kalbėjo K. Stepanova. 

  DSC03353Rajono meras Rolandas Janickas apgailestavo, kad dauguma pasikarščiavo ir nevyko dialogas. Pasak mero, darbuotojų atlyginimai, lyginant su aplinkiniais rajonais, tikrai nėra žemiausi, yra aukštesni už vidurkį. O lyginti Ukmergę ir Vilnių nėra tikslinga, nes Vilniuje visai kita situacija. „Po švenčių susitiksim su darbuotojais ir kalbėsime. Nematau tame tragedijos. Tačiau savivaldybė turės didelį galvosūkį, nes biudžetas ribotas, todėl turėsime žiūrėti kur sumažinti lėšas, kad galėtume padėti kitiems“ – baigė diskusiją rajono meras. IMG 3732

  Kaip vilkmerge.lt pasakojo tarybos narė Nijolė Giedraitienė,  būtent ji rekomendavo darbuotojams surengti piketą, kad būtų įsiklausyta į jų nuomonę. Pasak N. Giedraitienės, jei šiandien nebūtų buvę piketo, niekas su jais ir nebūtų kalbėję. „Rugsėjo mėnesį gautas prašymas, tris mėnesius atsakymo negauta, net aš, kaip tarybos narė, nieko nežinau kas vyksta per tuos tris mėnesius. Ukmergės GMP tikrai yra auksinis kiaušinis Ukmergės PSPC. Visų reikalavimų patenkinti žinoma neįmanoma, bet bent dalinai spręsti problemas galima. Nereikėtų baimintis ir prisijungimo prie Vilniaus GMP, ukmergiškiai nenukentėtų, bet darbuotojams darbo sąlygos būtų geresnės“, – kalbėjo tarybos narė.

  vilkmerge.lt

  {youtube}__h7nKAYrOQ{/youtube}

  DSC03319

  DSC03321

  DSC03323

  DSC03324

  DSC03334

  DSC03341

  IMG 3685

  IMG 3761

  IMG 3708

   

  Ankstesnis straipsnisMes būsimi krepšininkai
  Kitas straipsnisĮvyko paskutinis šių metų Ukmergės raj. savivaldybės tarybos posėdis

  Rašyk atsakymą

  įveskite savo komentarą!
  įveskite savo vardą čia