„Miško broliai“ istoriją primena ir svečiams

  1054
  0

  P1740796

  Pernai, spalio mėnesį, susibūręs „Miško brolių“ klubas Kopūstėlių miške, buvusios sovietinės karinės bazės teritorijoje, ne tik bando atkartoti pokario rezistencijos laikus, bet pokario laikus primena ir klubo svečiams. Tokie svečiai, artėjant šventėms, tapo firmos Stokker atstovai Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

  Su pokario laikais svečiai supažindinti dar jiems neprivažiavus bazės. Miško viduryje buvo surengta pasala – iš sustabdyto autobuso išlaipinti svečiai pasitikti automatų šūviais, dūminėmis granatomis ir įsakymais rikiuotis. Iš miško išbėgusiems kariams nusimetus milines paaiškėjo, kad svečius sustabdė rezidentais apsimetęs buvusios sovietinės kariuomenės dalinys. Su ginkluota apsauga suimtieji nuvesti į stovyklą, padalinti į du būrius ir „tardomi“ – teko prisistatyti ir paaiškinti kokiu tikslu atėjo į mišką. Pakeliui vienas „tėvynės išdavikas“ „sušaudytas“. Po „tardymo“ svečiai pavaišinti ant laužo virta sriuba, senąja technika pavežioti po mišką. Baigiantis renginiui visi gavo pašaudyti iš orinio šautuvo ir sertifikatus, liudijančius, kad lankėsi pas „Miško brolius“.

  P1740793

  Sovietinės kariuomenės inscenizaciją klubo vadovas Regimantas Žukauskas pakomentavo: „Latviai ir estai nežino mūsų rezistencijos. Tai būtų tas pat, jei puolantieji apsirengtų latviška ar estiška uniforma. Todėl buvo priimtas kompromisinis variantas – sovietinę kariuomenę atsimena visi“.

  R. Žukauskas papasakojo ir apie klubo šiandieną. Klubas auga – dabar jame daugiau kaip 60 narių. 16 jų gyvena užsienyje. Nors klubas plečiasi, tačiau į jį nepriimami visi norintys. Norint įstoti į klubą reikia praeiti atestaciją – neužtenka būti rimtam žmogui, svarbiausia, žinoti Lietuvos istoriją, faktus apie rezistencinį judėjimą.

  P1740794

  Keičiasi ne tik pats klubas, bet ir jo aplinka. Klube padaugėjo veikiančios technikos, tvarkoma teritorija. Šią vasarą atkastos ir sutvarkytos dar vienos rūsio patalpos – anksčiau nenaudojamo rūsio angos beveik nesimatė iš po žemių. Todėl klubo nariams teko iškasti daug žemių, sutvarkyti patalpas, suvirinti ir įstatyti rūsio duris. Taip atsirado jauki patalpėlė, apšviečiama žibalinės lempos. Ateityje planuojama sutvarkyti dar vieną žemėmis ir šiukšlėmis užverstą rūsį.

  Klubo nariai aktyviai dalyvauja įvairiose tiek savo, tiek ir miesto šventėse – dalyvauta vaizduojant karą ir pokarį miesto šventės metu vykusios Miesto istorijos kronikoje. Mezgami ir platesni ryšiai. Pavyzdžiui, klubas skolino uniformas V. V. Landsbergio filmui „Trispalvis“.

  Arvydas Pėšina

  P1740809

  P1740802

  P1740804

  P1740811

  P1740816

  P1740820

  P1740824

  P1740828

  P1740834

  P1740836

  P1740843

  P1740874

  Ankstesnis straipsnisInternetu – 15 naujų Aplinkos ministerijos paslaugų
  Kitas straipsnisMiškų urėdijai padovanota entomologinė kolekcija

  Rašyk atsakymą

  įveskite savo komentarą!
  įveskite savo vardą čia