Jaunimas buriasi sveikesniam gyvenimui

  1371
  0

  IMG 3697

  Lietuvos sveikuolių sąjungos savanorių iniciatyva LR Seimas 2013-uosius metus paskelbė Sveikatingumo metais. Neabejingos šiai idėjai organizacijos, žiniasklaida ir verslas ruošiasi Sveikatingumo metų renginiams ir projektams. 2012 m. gruodžio 08-09 d.d. Kauno rajone vyko pirmieji Lietuvos sveikuolių sąjungos savanorių ir Facebook grupės “Už sveiką Lietuvą” narių mokymai, juose dalyvavo keturi ukmergiškiai.  

  Susitikimo metu buvo suplanuotas patyrimo žygis su interaktyviais žaidimais, leidžiančiais geriau pažinti save ir vieni kitus, atrasti draugus ir pageneruoti idėjų tolimesnei veiklai. Kartu tai turėjo būti puikus būdas išmokti kažką naujo ir panaudoti įgytą patirtį savo gyvenime. Dabar, viskam pasibaigus, galima pasakyti, kad tikslas įgyvendintas 500 proc., nes tokio susitikimo, koks jis buvo savo turiniu, nesitikėjo ir svajoti negalėjo net jo organizatoriai.

  IMG 3716

  “Kai gavau pasiūlymą sudalyvauti susitikime, tai skambėjo taip nekaltai, ramiai… Niekad nebūčiau pagalvojus, kad šis susitikimas bus vienu iš geriausių mano gyvenimo nuotykių ir atsiminimų. Tik pradėjus rinktis bendražygiams, buvo jaučiama, kad aplinkui vien šilti ir puikūs žmonės. Nei vienas net neįsivaizdavome kas mūsų laukia. Žygis, į kurį keliavome, pasirodė esąs plaukimas baidarėmis. Nors lauke buvo minusas ir visur aplink pusnys, nedvejojome ir lipome į baidares. Man ir Simonui, su kuriuo plaukiau, sekės sklandžiai ir gan lengvai, bet toli gražu taip sekėsi ne visiems. Net 3 žmonės įkrito į ledinę upę, o daugiau nei pusė net nebaigė distancijos, kuri buvo iš ties varginanti ir truko net 10 val. Po žygio mūsų jaukioje sodyboje laukė pirtis. Tai buvo tarsi atgaiva kūnui po tokios dienos. Įspūdžiai liejosi per kraštus, net dabar neužsimiršta visos emocijos. Pradžioj kelionės mums buvo pasakyta, kad žmogus prieš gamtą yra bejėgis. Aš noriu tai patikslinti. Žmogus prieš gamtą yra bejėgis tada, kai nesusilieja su ja. Visą kelionę mane ir Simoną lydėjo darna ir geros emocijos, tikriausiai todėl mums taip lengvai ir sklandžiai viskas ėjosi. Esu be galo dėkinga už šią kelionę, už šiuos pažintus žmones bei už galimybę dar geriau pažinti save”, – sakė vienuoliktokė Vidmantė Startaitė.

  Ukmergiškis Vytautas Tenkutis tokiam sveikuoliškam susitikime dalyvavo pirmą kartą:

  “Nieko neįtarėme apie žygį, kur jis vyks ir kur žygiuosim. Buvome padalinti į poras, merginos su vaikinais. Nieko nelaukę iškeliavome pėsti, pakeliui mus paėmė “Robinzonas” ir nuvežė ne kur kitur, bet prie nedidelės upės. Visų nuostabai pamatėme baidares. Tik tada supratome, kad žygis vyks ne sausuma. Po keletos formalumų ir instruktažo leidomės į kelią. Pirmą kartą sėdėjau baidarėje ir dar žiemą :).

  Su partnere nepabūgom, pasimokėme irkluoti truputį. Taip pat niekas neįspėjo, jog upė bus pilna kliūčių. Teko su ja grumtis, daug jėgų ir prakaito pareikalavo kliūtys – bebrų paruošti medžiai. Daug laiko praleidome prie kliūčių. Vos tik įveiki vieną, jau ir kita, po jos dar ir dar. Teko ne kartą lipti iš baidarės ir kliūtį apeiti sausuma. Buvo atvejų, kai kolegos vertėsi ir krito į vandenį. Gerai, kad turėjome papildomų sausų rūbų. Ne visiem užteko jėgų baigti distanciją, tarp jų buvome ir mes. Šaltis ir kliūtys padarė savo. Toje vietoje, kur nutarėme išsilaipinti, bandėme sukurti laužą, deja, nesėkmingai. Pasisekė jog čia pat, ant kalniuko gyveno žmonės, su kurių pagalba grįžome į sodybą. O ten laukė pirtis. Grįžome tik šešiese, kiti kolegos buvo išsibarstę. Bet visi gyvi ir sveiki. Smagu buvo tai, jog nieko apie šį žygį nežinojome. Ko gero, jei būtume žinoję kas mūsų laukia, būtume ne visi jam ryžęsi.”

  Patricija Lukšytė, dvyliktokė:

  “Žygis buvo nepakartojamas. Prieš įsiruošiant į jį mums buvo pasakyta, kad tai bus žygis, kurio mes tikrai nepamiršim. Būtent taip ir nutiko. Neišmatuojamas šaltis ir visiškas diskomfortas leido pamatyti kiek kantrybės, ištvermės ir jėgų turime. Šio žygio dėka supratau, ką reiškia posakis: “Draugą pažinsi nelaimėje”. Susiduriant su kliūtimis žygio partneriai žiūrėjo ne tik savo, bet ir kitų gerovės. Taip pat ir aš pati pamačiau, ką reiškia kovoti už išlikimą, kadangi kuo toliau, tuo labiau visi abejojo ar pasieksime tikslą sveiki. Tai buvo kelionė, kuri leido pajausti gamtos stiprybę ir suvokti, kokie mes esame bejėgiai prieš ją. Bet kokiu atveju, dar kartą išsiruosčiau į tokią kelionę, nes tai pažinimo kelionė, kurioje žmogus, atsidurdamas ribinėje situacijoje, pradeda labiau pažinti save ir supranta, kas yra tikrosios gyvenimiškos vertybės.”

  Modelis Ieva Gabrielė Belevičiūtė:  

  “Pirmasis “Už sveiką Lietuvą” grupės jaunimo suvažiavimas buvo įsimintinas visam gyvenimui! Buvo nepaprastai smagu susipažinti su bendraamžiais, kurie masto panašiai, kurių gyvenimo stilius ar vertybės panašios. Visad malonu bendrauti su bendraminčiais! Išsiruošėm į paslaptingąjį žygį, kuris, galvojom, ir bus kaip žygis, todėl nebuvom pasiruošę neperšlampamų rūbų ir batų, kurių po to, kaip patyrėme, labai reikėjo. Bet tai sukėlė didesnius išbandymus ir iššūkius plaukiant žiemą baidarėmis. Niekad, matyt, nesugalvočiau pati tokiomis sąlygomis išbandyti ekstremalaus, ne mažiau 10 val. pasiplaukiojimo žiemą baidarėmis, nes nesu šalčio mėgėja. Džiaugiuosi neįkritus į vandenį, todėl sušlapus tik dalinai… Tai puikus savęs ir kitų išbandymas. Tada daugiau supranti, pažįsti save bei draugus.. Buvo sudėtinga, bet verta. Žinau, kad gyvenime kartočiau tokį nuotykį, tik pasiruošus geriau (tai yra su neperšlampančia iranga. Taip pat šį savaitgalį išbandžiau tai, ko niekad nebandžiau – tai po pirties ir kubilo voliojimąsi sniege. Klykiau kaip buvo šalta, bet smagu! Džiaugiuosi, kad visi siekėme tikslo ryžtingai, kantriai bei pozityviai. Buvo tikrai beprotiškai smagus savaitgalis ir aš esu labai laiminga susipažinus su tiek nuostabių žmogučių”.

  Lietuvos sveikuolių sąjunga kartu su partneriais rengia sveikatos mokyklas, vasaros stovyklas šeimoms ir jaunimui, paskaitas ir seminarus pedagogams, moksleiviams ir kt. Kviečiame domėtis ir jungtis prie sveikuomenės visus, kurie žengia savęs pažinimo keliu, nori būti sveikesni ir laimingesni. Tegul Sveikatingumo metai tampa nauja ir prasminga pradžia.

  Daugiau informacijos rasite www.sveikuoliai.lt arba Facebook grupėje “Už sveiką Lietuvą”

   

  Sigita Kriaučiūnienė, LSS Viceprezidentė

  Ankstesnis straipsnisGruodžio 29 dienos įvykių suvestinė
  Kitas straipsnisNepamirškime savo augintinių per šventes ir šalčius

  LEAVE A REPLY

  įveskite savo komentarą!
  įveskite savo vardą čia