Ukmergiškėms dailinti kūno formas padeda trenerė iš Vilniaus

    1772
    0
    Jovita 006

    Jovita 006

    „Ruduo – pats tinkamiausias metas pradėti sportuoti, kad pasibeldus vasarai nedejuotume, jog sunkiai telpame į pernykščius drabužius. Taigi, pradėkime sportuoti jau šiandien. Bet koks atidėliojimas yra didžiausias laiko vagis, o šiuo atveju – ir figūros priešas“, — teigia 26 metų vilnietė Jovita Guobienė ir kviečia visas Ukmergėje gyvenančias moteris bei merginas į kalanetikos,  kūno dizaino užsiėmimus.

    Sveiką, gražų ir grakštų kūną turinčios Jovitos negali nepastebėti – ji iš tolo spinduliuoja gerą energiją, žvilgsnį prikausto savo plastiška ir lengva šokėjos eisena bei „besišypsančiomis“ akimis.  

    Jos vedamų treniruočių metu susirinkusios įvairaus amžiaus moterys ir merginos tarsi viena stengiasi atkartoti visus pratimus. Kai kurie jų išties būna sunkūs bei sudėtingi. Tokioje grupinėje treniruotėje negali simuliuoti ar tingėti – jei visos tai padaro, tad ir aš galiu! O ir pati Jovita sugeba visas motyvuoti, tai paragindama „dar, dar truputį, nebe daug liko“, tai pagirdama „šaunuolės“, tai skaičiuodama pratimo atlikimo kartus ne didėjančia, o mažėjančia tvarka: „dešimt, devyni, aštuoni ir t.t.“

    Sezono metu, kuris paprastai prasideda rudenį ir tęsiasi iki pavasario čia sportuoti susirenka net dvi grupės ( po 15 – 20 ) ukmergiškių. Vienos ateina nuo 18, kitos – nuo 19 valandos.

    Prakaitą čia lieja ir moksleivės, ir verslininkės, ir gydytojos, ir namų šeimininkės. Vienos valandos trukmės užsiėmimai pirmadieniais, trečiadieniais ir maždaug kas antrą penktadienį vyksta Šilo pagrindinės mokyklos aktų salėje.

    Sportas – tai darbas visam gyvenimui

    „Ukmergėje užsiėmimus vedu gal jau kokius penkerius metus ir pastebėjau, jog norinčių sportuoti ukmergiškių kasmet daugėja. Sakyčiau, yra atėjusi mada sportuoti ir dabar daugelį labiau stebina pasakymas „aš nesportuoju niekur“ nei kad „aš sportuoju“.

    Bet visada buvo, yra ir bus tokių, kurioms tai greitai atsibosta – jos susiranda naujų užsiėmimų arba pritrūksta valios. Juk visada renkamės kas kiekvienai yra priimtiniau.

    Jovita 011

    Visada gerbiau ir gerbiu tas moteris, kurios pasirenka grupines treniruotes ir nesvarbu, ar aš jas vedu, ar kitas treneris. Svarbiausia, kad moterys gali sau leisti pabėgti iš namų ir pajudėti – atlikti fizinius pratimus, kurie joms tikrai yra labai naudingi“, — sakė Jovita. Ji pasidžiaugė, jog nemažai ukmergiškių su ja kartu sportuoja nuo pat pradžių, nuo pirmosios treniruotės. Per tą laiką, pastebi pašnekovė, keitėsi ne tik sportuojančių veidai, figūros, bet ir pačios treniruotės. Jovita save pristato kalanetikos ir kūno dizaino užsiėmimų trenere – turi visas reikalingas licenzijas, yra baigusi specialius apmokymus.

    „Kalanetika – ideali mankšta, labai populiari buvo prieš ketverius metus. Jos metu lėtai atliekami paprasti ir nesudėtingi fiziniai pratimai, kurie stiprina raumenis, ypač gilius vidinius, ugdo lankstumą, taisyklingą laikyseną, stangrina kūną. Dailėja ypač probleminės vietos – šlaunys, klubai, sėdmenys, liemuo.

    Vesdama užsiėmimus, pamačiau, jog iš moterų ir merginų galima „išspausti“ daugiau – tad pamažu perėjome į kūno dizaino treniruotes. Jų metu atliekami pasipriešinimo pratimai, naudojant svarelius, lazdas, dirbama su skirtingomis raumenų grupėmis, kad pasiektume visus norimus rezultatus – sumažėtų apimtys, riebalus paverstume į raumenis“, — pasakojo trenerė.

    Iš sportuojančių moterų bei merginų ji sulaukianti daug ir įvairiausių atsiliepimų. Dauguma džiaugiasi, jog sutvirtėjo kūnas, padailėjo jo formos, sumažėjo apimtys, atsirado daugiau energijos, pagerėjo nuotaika ar pasimiršo dažnai kamavę nugaros bei sprando skausmai, kuriuos sukelia sėdimas darbas bei netaisyklinga laikysena.  Aišku, buvo ir tokių, kurioms jau po kelių treniruočių pasirodė per sunku – palankė ir metė, o kitos taip pat pasielgė turėdamos paaiškinimą, jog, girdi, treniruotės yra per lengvos, nuobodžios. Jovita turi tvirtą nuomonę – tam, kad būtume sveikos, žvalios, energingos ir jaunatviškos sportuoti būtina ir tai daryti reikia reguliariai.

    „Su savo nesportuojančiomis draugėmis mėgstu pajuokauti, kad kai mums visoms bus po 60 metų, aš atrodysiu ir jausiuosi lyg būdama 40 – ies. Dauguma galvoja – pasportuosiu mėnesį, numesi kokius 15 kilogramų, užsiauginsiu raumenų ir  tada kokius dvejus metus galėsiu tuo džiaugtis. Deja, taip manančius turiu nuvilti. Fiziniai pratimai, sportas tai – darbas visam gyvenimui.

    Todėl nė vienai nerekomenduočiau sportuoti su pertraukomis. Net trijų mėnesių pertrauka vasaros laikotarpiu gali taip išmušti iš vėžių, jog vėliau ir per pusmetį nepavyks atstatyti kūno formų, įeiti į ritmą – bus sunku vėl iš naujo save priversti sportuoti. Manau, kad kiekviena gali rasti laiko po du, tris ar keturis ir daugiau kartų per savaitę pasportuoti bent po valandą per dieną. Juk sportas gali būti toks pat malonus užsiėmimas kaip televizoriaus žiūrėjimas ar valgymas, tik rezultatas atvirkštinis“, — kalbėjo ji.

    Šoko žinomuose kolektyvuose

    Pati Jovita – gyvas pavyzdys, įrodantis, kad nieko nėra neįmanomo, kad viską, jei tik labai nori, gali padaryti. Jauna moteris šiuo metu yra vaiko auginimo atostogose – augina dvejų metų sūnelį Matą, taip pat dar studijuoja marketingo valdymą Vilniaus Gedimino technikos universitete, o vakarais net trijose skirtingose vietose veda treniruotes.                                                                                                                        

    Po du arba tris kartus per savaitę vykstančių užsiėmimų Ukmergėje, ji, grįždama pakeliui į Vilnių, dar užsuka ir į Širvintas ( čia treniruotė prasideda 20 val. 30 min.)  o antradienio, ketvirtadienio ir sekmadienio vakarais skuba pas jos laukiančias sportuojančias moteris ir merginas Rudaminoje ( Vilniaus r.).

    „Tikrai nepavargstu. Visada prisigalvoju sau visokios veiklos. Kada nevyksta užsiėmimai, asmeniškai aš namuose „lipu sienomis“. Gerai pamenu, kad būdama nėščia sportavau iki birželio 10 – osios ( sūnus gimė liepos 14 – ąją). Po gimdymo į sportą vėl labai greitai grįžau – jau rugpjūčio pabaigoje pradėjau vesti užsiėmimus Rudaminoje po dukart per savaitę, o nuo rugsėjo grįžau ir į Ukmergę. Džiaugiuosi, kad vyras mane labai palaikė – išleisdavo sportuoti ir pats pasirūpindavo kūdikiu. Malonu, kad pelniau savo didelio klienčių būrio simpatijas, tad turiu atsižvelgti ir į jų pageidavimus, norus, kada ir kiek sportuosime.

    Pavyzdžiui, širvintiškės pačios susirado ir mane, ir salę treniruotėms – negalėjau atsisakyti, beliko tik palaikyti tą jų didelį nori sportuoti“, — plačiai šypsodamasi sakė Jovita. Kalanetikos ir kūno dizaino užsiėmimai ji vadina savo hobiu, kurį atrado prieš 6 metus. Tuo metu  Jovita vienoje įmonėje dirbo tradicinį sėdimą darbą pardavimų srityje, o laisvalaikiu šoko. Iš Zarasų kilusi Jovita nuo mažų dienų buvo šokėja – išmoko įvairių stilių šokius. Baigusi mokyklą ir atvažiavusi studijuoti į Vilnių, ji iškart išbandė tuo metu naujus — „street dance“, linijinius, scenos šokius.

    Aktyvi ir energinga mergina daugiau nei metus buvo žinomo šokių kolektyvo „Rokada“ narė, vėliau, gavusi pasiūlymą ir įveikusi atranką, tapo „Lietuvos ryto“ krepšinio komandos šokėja.

    „Per krepšinio varžybas šokau apie pusmetį. Gavau neįkainojamą patirtį —  komandos šokėjų treniruotės prilygo krepšinio treniruotėms, kurios buvo žiauriai alinančios, fiziškai labai sunkios ir trukdavo nežmoniškai ilgai, po penkias valandas.

    Supratusi, jog taip šokdama neturėsiu laiko nei studijoms, nei draugams, nei sau, priėmiau vienos profesionalios šokėjos pasiūlymą padirbėti pas ją su merginomis – pravesti grupinę treniruotę. Sutikau, nors labai bijojau. O kai pravedžiau, paprašė manęs pasilikti. Po kurio laiko šių grupinių užsiėmimų laikas ėmė kirsti su šokiais „Lietuvos ryto“ krepšinio komandoje, tad teko rinktis vieną iš dviejų. Pasirinkau tai, kas labiau prie širdies.

    Po kokių 15 metų tikiuosi tapti profesionalia trenere, planuoju ateityje pastudijuoti ir įgyti daugiau teorinių žinių apie žmogaus kūno sandarą, raumenų grupes ir kt.“, — sakė ji.

    Daiva ZIMBLIENĖ, LR korespondentė

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia