Pradinis 112 Įvykiai Ukmergės rajonas liūties ir krušos padarinių neišvengė: keturiose seniūnijose skelbia ekstremaliąją situaciją

Ukmergės rajonas liūties ir krušos padarinių neišvengė: keturiose seniūnijose skelbia ekstremaliąją situaciją

614
0
didžiausią žalą patyrė Veprių seniūnijoje, Barboriškio kaime, esantis  Olisevičių gėlininkystės ūkis

Keturiose Ukmergės rajono seniūnijose paskelbta ekstremalioji situacija dėl prieš gerą savaitę šalyje praūžusios liūties ir krušos padarinių.

Kaip praneša Ukmergės rajono savivaldybė, toks sprendimas praėjusią savaitę priimtas atsižvelgus į Deltuvos, Pabaisko, Siesikų ir Veprių teritorijose padarytą žalą.

Rugpjūčio 10 dienos duomenimis, savivaldybė jau gavo 37 rajono gyventojų prašymus dėl kilnojamo ir nekilnojimo turto suniokojimo ir žalos atlyginimo. Praūžusi liūtis ir kruša suniokojo pasėlius, taip pat nepagailėjo statinių bei automobilių.

Taip pat užregistruoti 6 ūkininkų prašymai dėl padarytos žalos pasėliams. Skelbiama, kad dėl sunaikintų pasėlių kreipėsi Veprių ir Siesikų seniūnijų ūkininkai. Nustatyta, kad sunaikinta 182 ha pasėlių: 95 ha kviečių, 52 ha miežių, 13 ha avižų, 12 ha pupų, 10 ha žirnių.

didžiausią žalą patyrė Veprių seniūnijoje, Barboriškio kaime, esantis  Olisevičių gėlininkystės ūkis

Savivaldybės žiniomis, didžiausią žalą patyrė Veprių seniūnijoje, Barboriškio kaime, esantis Olisevičių gėlininkystės ūkis. Iš dangaus kritę didžiuliai ledo gabalai čia suniokojo šiltnamius.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos Meteorologinių ir aviacinių stebėjimų skyrius informavo, kad Ukmergėje rugpjūčio 7 dieną didžiausias vėjo greitis buvo 14,5 m/s, iškrito 33,4 mm kritulių. Nuo rugpjūčio 7-osios pietų iki rugpjūčio 8-osios nakties per 12 valandų iškrito 40,9 mm kritulių, iš jų per 1 valandą (nuo 12 val. iki 13 val.) net 18,6 mm, pasiektas pavojingo meteorologinio reiškinio rodiklis – smarkus lietus, kai per 12 valandų ar trumpesnį laiką iškrenta 15–49 mm kritulių.

ir ukmerge.lt inf.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia