Ukmergę respublikinėje Dainų šventėje atstovavo beveik 700 saviveiklininkų

    1091
    0

    P1770902

    Pasibaigusi respublikinė Dainų šventė „Čia mano namai“ nuskambėjo ir rajone. Miesto šventės metu vykusioje rajoninėje dainų šventėje dalyvavo dauguma į respublikinę šventę vykusių kolektyvų. Šventėje Vilniuje dalyvavo 25 kolektyvai, kurių sudėtyje net 685 ukmergiškiai.

    Ukmergės delegacija respublikinėje Dainų šventėje buvo gausiausia rajonų tarpe. Pavyzdžiui, Akmenės rajoną atstovavo tik 108 dalyviai, Alytaus miestą – 249, Kėdainių rajoną – 360, Jonavos rajoną – 413, Utenos rajoną – 537. Gausia ukmergiškių delegacija pasidžiaugė ir rajono vadovai.

    Jie kolektyvų vadovus pasveikino įteikdami  atminimo medalius, Juozo Mikutavičiaus knygą „Lietuvių dainų švenčių tradicija“, skirtą Dainų švenčių Lietuvoje 90 metų sukakčiai, ir rajono mero padėkas. Juos ir gausią ukmergiškių delegaciją šventėje lydėjusius asmenis sveikino rajono meras Vydas Paknys, vicemeras Rolandas Janickas ir einantis savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, direktoriaus pavaduotojas Giedrius Pocius. Jie džiaugėsi Ukmergės saviveiklininkais reprezentavusiais rajoną, jų meistriškumu ir gausa. Sveikinant ukmergiškius, dainų šventės dalyvius buvo perskaitytos kultūros ministro Šarūno Biručio, šventės organizatoriaus Lietuvos liaudies kultūros centro direktoriaus Sauliaus Liausos padėkos.

     DSC4710

    Kultūros centro direktorė Rasa Graužinienė, pasakodama apie šventę akcentavo, kad paskutinės dienos eisena Vilniuje iš Katedros aikštės į Vingio parką, kur buvo surengta Dainų diena, buvo viena svarbiausių šventės dalių, leidžianti reprezentuoti rajoną. Norėta, kad rajonas išsiskirtų, turėtų savo veidą. Todėl pas tautodailininkus Rimantą Zinkevičių ir Rimantę Adomavičiūtę buvo užsakytas sodas. Jį, liepos 6-ąją, kuri šiais metais paskelbta ir tautinio kostiumo diena, merginos tautiniais rūbais vežė ukmergiškių eisenos priekyje. Jos, kaip ir miesto vėliavas nešantys vaikinai, atstovavo Želvos vidurinės mokyklos jaunimo liaudiškų šokių grupę „Želvelė“. Direktorė pasakojo, kad žygiuodami ukmergiškiai jautė žmonių palaikymą, gerą nuotaiką, girdėjo sveikinimus.

     DSC4716

    R. Graužinienės teigimu, dalyvavimui šventėje buvo skirta daug dėmesio ir darbo. Buvo labai operatyviai reaguojama į šventės organizatorių pranešimus, stengtasi maksimaliai užtikrinti ukmergiškių dalyvavimą visos šventės renginiuose. Šokėjams, kaip ir per kiekvieną Dainų šventę, Kultūros centras užsakė proginius marškinėlius ir skareles.

    Taip pat šventėje buvo akcentuoti svarbiausi tradiciniai Ukmergės rajono renginiai. Todėl eisenoje žygiavo aštuoni Ukmergės „1-ojo LDK Didžiojo Etmono pėstininkų regimento“ kareiviai, priminę „Vilkmergės (Deltuvos) mūšį“ ir buvo mušami būgnai, kadangi kiekvieną pavasarį Ukmergė tampa Lietuvos perkusijos sostine.

     DSC4717

    Kultūros centro meno saviraiškos organizatorė Laima Lenčickienė pasakojo, kad visi vykusieji į Dainų šventę žinojo kur važiuoja ir ten dirbo gerą „juodą“ darbą. Pirmą dieną šokėjams teko šokti repeticijose per lietų, kitomis dienomis buvo labai karšta. Tačiau šokėjai nesigailėjo, kad atvyko į Vilnių. „Ar lyja, ar karšta – repeticijos šventas dalykas“, – pasakojo L. Lenčickienė.

    Gyvenimo sąlygos ukmergiškiams buvo labai geros. Gyveno jie Abraomo Kulviečio vidurinėje mokykloje. Šventės dalyviams tiektas labai geras maistas, maitinti jie buvo ir po to, kada grįždavo iš repeticijų. Todėl vienas kolektyvas pamaitintas jau po vidurnakčio.

    Šokėjų kolektyvų vadovė Regina Zabielienė džiaugėsi puikia švente. Jos teigimu, šokėjai „važiuoja į darbą, todėl jiems nemaišo niekas – nei prastas oras, nei karštis, nei dargana“. Jiems buvo nesvarbu, kad pirmą dieną sušlapo, kad suplyšo nuo lietaus turėję saugoti apsiaustai, kad viskas kiaurai varvėjo.

    Viską atpirko pati šventė. Šokant specialiai Dainų šventei sukurtą šokį merginoms ir vaikinams reikėjo susikeisti su kito kolektyvo merginomis ir vaikinais. Ukmergiškiams teko svečių kolektyvas iš Australijos. Tačiau pažintis nesibaigė tik šokiu. Ukmergiškiai su Australijos lietuviais susidraugavo, apsikeitė adresais, suvenyrais.

    Dainų šventės dalyviai laisvalaikio neturėjo – kolektyvai į repeticijas išvažiuodavo ryte ir grįždavo tik vakare. Viską teko daryti bėgte – šokėjai per dieną aplankydavo tris stadionus. Tačiau R. Zabielienė pasidžiaugė, kad jos vadovaujamą Želvos vidurinės mokyklos jaunimo liaudiškų šokių grupę „Želvelė“ parodė televizijos laidoje. „Nėra nė vienos šventės, kad mano kolektyvo neparodytų per televizorių“ – pasakojo vadovė.

     DSC4719

    Paklausta, kaip sekasi suburti jaunimo tautinių šokių kolektyvus, R. Zabielienė pasigyrė, kad nuo Želvos moksleivių gavo didelį, auksinį, šokoladinį medalį, skirtą geriausei vadovei. „Želvoje 240 mokinių, o per mamyčių šventę šoko 64 vaikai“, – pasakojo vadovė. Tačiau į šventę leista vežti tik devynias poras iš Želvos.

    Rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoja Ingrida Krikštaponienė sakė, kad įspūdžiai iš Dainų šventės puikūs. Jos teigimu, „derėjo kartos“ – vyresnio amžiaus žmonės rado bendrą kalbą su vaikais, vaikai su suaugusiais. Nes vaikai labai mandagūs, išauklėti – jautėsi, kad jie atvažiavo į svečius ir atitinkamai elgėsi. Tai pastebėjo ne tik vyresnio amžiaus ukmergiškiai, bet ir Abraomo Kuklviečio vidurinės mokyklos darbuotojai.

     DSC4722  DSC4723

    Šventėje trijų kolektyvų: Kultūros centro šokių grupės „Vilkmergė“ ir „Šilo“ pagrindinės mokyklos šokių grupės  „Volungė“ jungtiniam merginų šokių kolektyvui bei Želvos vidurinės mokyklos jaunimo liaudiškų šokių grupei „Želvelė“ šokėjams vadovavo Regina Zabielienė. Dviems kolektyvams: Antano Smetonos gimnazijos mišriam jaunimo chorui ir Kultūros centro folkloro ansambliui „Dagilėlis“ vadovavo Jūratė Martinkutė, „Šilo“ pagrindinės mokyklos jaunių chorui ir Kultūros centro moterų chorui „Žemyna“ vadovavo Neringa Valinskienė. Kultūros centro Taujėnų ir Siesikų filialų mėgėjų teatrams vadovavo Laima Jančiauskaitė. Kultūros centro Sližių filialo folkloro ansambliui „Siemanys“ ir vaikų ir jaunimo folkloro ansambliams vadovavo Stasė Novikienė.

     DSC4725   DSC4726

    Šventėje dainavo Dukstynos pagrindinės mokyklos jaunių choras (vad. Vilma Retienė), Kultūros centro mišrus choras „Bočiai“ (vad. Zita Kviklienė), Kultūros centro mišrus choras „Magnificat“ (vad. Regina Ališauskaitė), Kultūros centro mišrus choras „Vyturys“ (vad. Antanas Pocius), Kultūros centro mišrus politinių kalinių ir tremtinių choras „Tremtinys“ (vad. Julė Juodienė), Meno mokyklos Muzikos skyriaus jaunių choras (vad. Adelė Mikalkėnienė).

     DSC4728  DSC4729

    Dainų šventėje pasirodė Kultūros centro folkloro ansamblis „Pyniava“ (vad. Vilma Mulevičiūtė-Sabaliauskienė), Kultūros centro Liaušių filialo folkloro ansamblis „Ievužė“ (vad. Aldona Četkauskaitė), Kultūros centro Taujėnų filialo folkloro ansamblis (vad. Nijolė Janulienė), Kultūros centro Vidiškių filialo folkloro ansamblis „Ulyčia“ (vad. Stasė Navickienė), Kultūros centro Želvos filialo armonikierių ansamblis (vad. Juozas Vasiliauskas), Meno mokyklos liaudiškos muzikos kapela (vad. Jonas Bareikis).

    Dainų šventės žiūrovai stebėjo Kultūros centro lėlių teatro „Katinas Murklys“ (vad. Natalija Kovarskienė), Kultūros centro vaikų teatro „Nykštukas“ (vad. Tamara Kvieskienė) spektaklius.

    Šventėje grojo Meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras (vad. Ričardas Kamarauskas), šoko Užupio pagrindinės mokyklos jaunučių ir jaunių liaudiškų šokių grupės „Riešutėliai“ (vad. Ramunė Radzevičienė),

    Respublikinėje šventėje dalyvavo ir žolininkė Rasa Šimonienė, tautodailininkai Valentinas Butkus ir Rimantas Zinkevičius.

    Arvydas Pėšina

    IMG 1385

    IMG 1431

     

    IMG 1442 P1770836

    P1770851

    P1770857

    P1770860

    P1770861

    P1770864

    P1770867

    P1770874

    P1770877

    P1770882

    P1770883

    P1770889

    P1770892

    P1770895

    P1770897

    P1770898

    P1770899

    P1770900

    P1770901

    P1770905

    P1770906

    P1770907

    P1770911

    P1770914

    P1770919

    P1770928

    P1770931

    P1770940

     

     

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia