Pradinis Kultūra Renginiai Teatras, šokiai, edukacijos – kaip menų dienas šventė Ukmergės kultūros centras

Teatras, šokiai, edukacijos – kaip menų dienas šventė Ukmergės kultūros centras

150
0
Lėlių teatrų festivalio „Debesų avytė“ komanda drauge su Ukmergės rajono savivaldybės meru Dariumi Varnu/Nuotr. Dainius Vytas

Birželio 5-7 dienomis Ukmergės kultūros centras ir VšĮ Katino Murklio teatras drauge su mažaisiais ir jaunaisiais teatro žiūrovais šventė Meno dienas. Teatras, edukacijos, šokio pasirodymai – kaip ir pridera švęsti meną!

Birželio 5 ir 7 dienomis vyko lėlių teatro festivalis „Debesų avytė“. Festivalyje dalyvavo lėlių teatrai iš Ukmergės, Utenos, Rokiškio, Klaipėdos, o mažieji ir jaunieji lėlių teatro fanai dalyvavo 4 spektakliuose ir 6 edukacijose. Festivalio dalyviai stebėjo šešėlių pasirodymą, patys gamino šešėlių teatro personažus ir, žinoma, mėgavosi įvairių lėlių teatrų pasirodymais. Plati programa leido supažindinti su lėlių teatro užkulisiais, skirtingomis pasirodymų formomis.

Ukmergės Šilo progimnazijos folkloro ansamblis „Čiulbuonėliai“/Nuotr. Dainius Vytas

Birželio 6 dieną Ukmergės kultūros centre skambėjo folkloro diena. Renginiuose gausiai susirinkusiems žiūrovams šokio programą pristatė Šilo progimnazijos folkloro ansamblis „Čiulbuonėliai“.

Stasio Ašmonto edukacijo „Tautinių instrumentų atradimas“/Nuotr. Dainius Vytas

Po koncerto mažieji kibo į edukacijas – Stasys Ašmontas pasidalino žiniomis apie tautinius instrumentus, o šalia kultūros centro, po šimtamečiais ąžuolais, vaikai rišo virveles bei kepė duoną ant laužo.

Visomis festivalio dienomis Ukmergės kultūros centro lankytojai buvo kviečiami apžiūrėti lėlių teatro personažų parodą. Žiūrovai galėjo pamatyti skirtingų autorių gamintas spektakliuose vaidinusias lėles. Parodą komponavo Silvija Puodžiūnaitė.

Lėlių teatras pasirinktas ne atsitiktinai – būtent lėlių teatras, jungdamas muziką ir vaidybą, žodį, žinias ir žaidimą, moko pažinti pasaulį, kurti socialinius ryšius, atpažinti ir valdyti emocijas.

Organizatoriai džiaugiasi, jog į tris dienas trukusias pramogas ir pasirodymus susirinko kur kas daugiau mažųjų, nei registravosi. Spektaklių metų salės buvo pilnos: „Labai džiugu, jog lėlių teatras sudomino didelį būrį tiek iki mokyklinio, tiek mokyklinio amžiaus vaikus bei jaunimą, ugdymo įstaigas. Kai kurių pasirodymų metu prireikė net papildomų kėdžių susirinkusiems žiūrovams,“ – įspūdžiais dalijosi teatro režisierė Skaistė Vasiliauskaitė-Dančenkovienė.

Festivalio „Debesų avytė“ rėmėjai – Lietuvos Lietuvos kultūros taryba ir Ukmergės rajono savivaldybė.

Ukmergės kultūros centro informacija

Edukacijos vaikams po ąžuolais/Nuotr. Dainius Vytas
Edukacijos vaikams po ąžuolais/Nuotr. Dainius Vytas
Lėlių teatrų festivalis „Debesų avytė“/Nuotr. Dainius Vytas
Lėlių teatrų festivalis „Debesų avytė“/Nuotr. Dainius Vytas
Lėlių teatrų festivalis „Debesų avytė“/Nuotr. Dainius Vytas
Šešėlių teatro vaidinimas „Šviesioji ir tamsioji pasaulio pusės“/Nuotr. Dainius Vytas

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia