Pradžia Švietimas Vyko projektinė veikla ,,Belaukiant šv. Velykų“

Vyko projektinė veikla ,,Belaukiant šv. Velykų“

1676
0

Velykos – pati gražiausia pavasario šventė. Ši šventė yra krikščioniška, tačiau pagrindinis jos simbolis – margutis – ir pagoniškais laikais buvo siejamas su prisikėlimu, nauju gyvenimu.

Ukmergės ,,Ryto“ specialiojoje mokykloje vyko projektinė veikla ,,Belaukiant šv. Velykų“. Ją organizavo mokytoja R. Šimatonienė. Šiai veiklai ruošėmės iš anksto: vaikai spalvino margučius.

Edukacinę programą vedė Deltuvos kultūros namų darbuotojos Daiva Stimburienė ir Rasa Laskauskienė. Šioje edukacijoje išbandėme mūsų senolių paliktą tradicinį margučių marginimo būdą iš gamtos, svogūnų lukštais. Pridėjome žolelių, samanų, kruopų ir stipriai įrišome į marlę. Išgirdome įdomią istoriją apie šv. Velykas, šventės tradicijas, sužinojome apie margučių spalvų ir raštų reikšmes bei patys nusimarginome gražiausius velykinius margučius! Kol margučiai virė, žaidėme žaidimus, ėjome ratelius. Vaikiškai džiaugėmės išrišdami margučius. Vaikai pilni džiaugsmo, su margučiais, grįžo į klases. Nuoširdžiai dėkojame Deltuvos kultūros namų darbuotojoms vedant edukacinį užsiėmimą mūsų ugdytiniams.

Vaikai patyrė teigiamų emocijų, giliau suvokė tautines tradicijas. Kartu prasmingai praleido laiką. Linksmų ir margų šv. Velykų!

Mokytoja Regina Šimatonienė

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą