Pradžia Švietimas Ukmergės „Šilo“ pagrindinė mokykla – pirmoji Vilniaus apskrityje prisijungė prie VMI projekto

Ukmergės „Šilo“ pagrindinė mokykla – pirmoji Vilniaus apskrityje prisijungė prie VMI projekto

1645
0

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija, prisidėdama prie Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) projekto „Aplankyti 100 mokyklų“, susitiko su Ukmergės „Šilo“ pagrindinės mokyklos aštuntokais. Moksleiviams, kurių susirinko daugiau kaip 60, pirmiausia VMI specialistai paaiškino apie mokesčių atsiradimą, kam reikalinga VMI, kokius mokesčius ji administruoja, kokie yra skirtumai tarp valstybei mokamų mokesčių ir mokesčių už paslaugas, kuriomis naudojamės kiekvienas iš mūsų. Buvo kalbamasi apie tai, kad visų mūsų mokami mokesčiai yra skiriami sveikatos apsaugai, švietimui, krašto apsaugai, priešgaisrinei saugai, policijai ir teismams, taip pat ir kitoms gyventojų socialinėms reikmėms patenkinti. Dėl šios priežasties labai svarbu būti sąžiningiems ir mokėti mokesčius.

„Viso susitikimo metu moksleiviai įdėmiai klausėsi, stengėsi pateikiamą informaciją kuo geriau įsiminti, o po susitikimo pripažino, kad renginio tokia tema net nėra turėję, jiems tai buvo nauja ir negirdėta“, – sako Ukmergės poskyrio vedėja Danguolė Stundienė, akcentuodama, kad ši VMI idėja – aplankyti 100 mokyklų – yra įdomi ir naudinga ne tik moksleiviams, bet ir specialistams, kurie gauna galimybę dalytis savo gerąja patirtimi, žiniomis.

„Šilo“ pagrindinės mokyklos direktorius, paklaustas, kodėl nusprendė prisijungti prie vykdomo projekto, teigia, kad jų mokykla yra atvira naujiems pamokų vedimo metodams ir ši idėja pasirodė reikalinga: „Kuo anksčiau vaikai supažindinami su mokesčiais, kokie jie yra ir kam jie reikalingi, tuo didesnė tikimybė, kad ateityje vis daugiau žmonių bus ne tik sąžiningi mokesčių mokėtojai, bet ir nepakantūs tiems, kurie mokesčių nemoka“, – sako direktorius Leonas Žuklys.

Projekte gali dalyvauti įvairių tipų ikimokyklinio, bendrojo ugdymo įstaigos, profesinio mokymo centrų bendruomenės. Susidomėjusius kviečiame registruotis elektroniniu paštu vmi@vmi.lt iki sausio 26 d., telefonas pasiteirauti (8 5) 268 7831. Registruojantis reikia nurodyti mokyklos paskirto atsakingo asmens kontaktinius duomenis (atstovaujama mokykla, asmens vardas, pavardė, telefono numeris, elektroninis paštas).

vmi.lt

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą