Pradinis Švietimas Stovykla „Kūrybiškumo spalvos“

Stovykla „Kūrybiškumo spalvos“

868
0

Rugpjūčio 3-7 d. Ukmergės kultūros centro Liaušių skyriuje buvo organizuojama vasaros stovykla „Kūrybiškumo spalvos“. Ši stovykla organizuota laimėjus Etninės kultūros globos programos projektą.

Projektas „Kūrybiškumo spalvos“ pakvietė vaikus pažadinti savo kūrybines jėgas ir atrasti netikėtus savo sugebėjimus 5 dienų kūrybiškumo stovykloje. Dalyvaudami įvairiose
kultūrinėse edukacijose vaikai artimiau susipažino su senaisiais bei tradiciniais amatais. Vyko vilnos vėlimo, keramikos, žvakių liejimo, lėlių ryšimo, akmenukų dažymo edukacijos.

Užsiėmimai vyko ne vien tik Liaušių kultūros namų erdvėse, bet ir gamtos apsuptyje – liepų alėjos teritorijoje bei Bitininkystės muziejuje esančiame Ignalinos rajone, Stripeikiuose.

Stovyklos metu orientavomės į aktyvų, kūrybišką, žaismingą ir nuobodžiauti neleidžiantį darbą su puikiais senųjų bei tradicinių amatų žinovais. Esame dėkingi keramikei Daliai Rovda, Želvos gimnazijos dailės mokytojai Kristinai Macijauskienei už pravestas puikiais edukacijas.

Penkių dienų intensyvūs kūrybiniai užsiėmimai leido vaikams susitelkti į turiningą kūrybinę veiklą, leidžiančią išmėginti savo jėgas skirtingose amatų srityse. Dinamiški užsiėmimai neleido nė minutei įsigalėti nuoboduliui: tokia stovykla – toli gražu ne vien smagus laiko praleidimo būdas, bet ir didelę asmeninio tobulėjimo naudą suteikiantis reiškinys. Stovyklautojai kūrė, žaidė, sportavo, dirbo kūrybinėse grupėse, kartu pietavo, tvarkė savo darbo vietą ir svarbiausia džiaugėsi bendravimu, kurio buvo pasiilgę.

Džiaugėmės, kad šiame projekte dalyvavo apie 20 nuo 5 iki 15 metų amžiaus vaikų ir jaunimo.

Paskutiniąją stovyklos dieną vyko vaikų darbų paroda ir stovyklos uždarymas, kurios metu susirinkusiems stovyklautojams ir jų tėveliams atvykę svečiai iš Širvintų KC Kiauklių filialo vaikų teatras suvaidino spektaklį „Alisa vaikystės šalyje“ (vad. Asta Amankavičienė).

UKC Liaušių skyriaus renginių organizatorė Lina Monkevičienė

Ankst straipsnisSusitikimai su bendraminčiais
Sekantis straipsnisKaip pasirinkti aulinukus: vertinimo gairės

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įrašyti vardą