Pradžia Švietimas Siesikiečiai minėjo Tolerancijos dieną

Siesikiečiai minėjo Tolerancijos dieną

1634
0
Kiekvienais metais Siesikų gimnazijoje organizuojama daug veiklų, skirtų Tolerancijos dienai. Ji mums labai svarbi dar ir dėl to, kad mokykla antrus metus vykdo Erasmus + projektą „Tolerance is my friend“ (Tolerancija yra mano draugė). Tad ir šiais metais socialinė pedagogė Edita Ciemnolonskienė, anglų kalbos mokytoja Violeta Grigaliūnienė, lietuvių kalbos mokytoja Rasa Kuliavaitė bei istorijos mokytoja Ramunė Maskoliūnienė kvietė mokinius prasmingam, rimtam pokalbiui apie toleranciją.

Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – švyturys, kuris parodo kelią, kaip elgtis žmonėms, kad būtų pakantūs, draugiški ir paslaugūs kitokios religijos, rasės, lytinės orientacijos, kultūros, neįgalių, senų žmonių atžvilgiu. Tad lapkričio 14 dieną nuo pat ryto visi moksleiviai piešė plakatus, skirtus tolerancijai, kvietė būti tolerantiškiems. Po to vyresni mokiniai lankstė iš popieriaus Tolerancijos švyturius, kuriuos padovanojo pradinukams, pasikalbėję su jais apie toleranciją.
Vėliau antrų – ketvirtų klasių gimnazistai dalyvavo labai įdomioje diskusijoje ,,Ar mes tolerantiški žmonės?“ Vadovaujant istorijos, lietuvių ir anglų kalbos mokytojoms, buvo gvildenami įvairūs tolerancijos aspektai. Mokiniai priėjo išvadą, kad nėra paprasta būti tolerantiškiems, kad galbūt visi stengiasi būti tolerantiški ir tai jau didelis žingsnis link tolerancijos.
Jaunesnių klasių mokiniai mokėsi tolerancijos naudodami naujausias technologijas – interaktyvius iMO kubus, spręsdami „Draugystės kryžiažodį“.
Tolerancijos dienos organizatorės nusprendė, kad visų gerai žinomas pasakas, tokias kaip ,,Pelenė“, ,,Raudonkepuraitė“, ,,Jonukas ir Grytutė“, ,,Pinokis“, ,,Undinėlė“ Tolerancijos dienos proga reikėtų pakeisti taip, kad jose būtų daugiau tolerancijos. Todėl mokiniams teko jas perkurti ir suvaidinti kitaip. Buvo labai smagu stebėti, kaip per trumpą laiką mokiniai atskleidė savo kūrybinius ir artistinius gebėjimus.
Tolerancijos dienos renginiai visiems paliko gražių prisiminimų ir supratimą, kaip svarbu būti pakantiems ir draugiškiems.
 
Violeta Grigaliūnienė
Erasmus+ projekto ,,Tolerance is my best friend“ koordinatorė

 

Ankstesnis straipsnisValstybė apgavo pedagogus – jie streikuos
Kitas straipsnisKėdės jūsų virtuvei: kokie dalykai svarbiau už kainą?

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia