Pradžia Švietimas Nepakartojamas maršrutas Rusnė – Ventės ragas – Juodkrantė – Nida – Klaipėda

Nepakartojamas maršrutas Rusnė – Ventės ragas – Juodkrantė – Nida – Klaipėda

911
0

Grupė Siesikų gimnazijos mokinių ir mokytojų kartu su partneriais iš Turkijos, Lenkijos, Italijos ir Kroatijos vykdo Erasmus+ projektą „3C‘ship: Climate Change, Culture and Citizenship“  apie klimato kaitą, kultūrą ir pilietiškumą.

Rugsėjo 10-11 dienomis gimnazijos mokinių ir mokytojų komanda, vykdydama vieną iš projekto veiklų „Nature Joy“ (Gamtos džiaugsmas), vyko į pajūrį. Rusnėje grožėjosi kraštovaizdžiu ir išlikusia senąja medine architektūra. Rusnė didžiuojasi labai neįprastu paminklu. 2015 metais Indijos nepriklausomybės didvyriui Mahatmai Gandhi ir Rusnėje gimusiam jo draugui žydui architektui Hermanui Kallenbachui čia atidengtas paminklas jų draugystei. H. Kallenbachas buvo ne tik artimas M.Gandhi draugas, bet ir jo neginkluotos kovos idėjų finansinis rėmėjas (nuotraukoje matome paminklą).

 Toliau kelionės maršrutas vedė į Ventės ragą. Čia ornitologas Vytautas Jusys pasakojo apie paukščių migraciją ir žiedavimą, supažindino su žiedų pavyzdžiais, leido mokiniams paleisti į laisvę sužieduotus paukščius. Jis yra labai įdomus pasakotojas, knygų apie paukščius autorius ir žmogus, sužiedavęs daugiausia paukščių pasaulyje, apie 870 tūkst. Ir Ventės rago tinklai taip pat yra didžiausi pasaulyje. Juos galima pakelti iki 25 metrų aukščio.

Kita kelionės stotelė – Juodkrantė ir jos įspūdingos smėlio skulptūros. O daugiausia laiko buvo praleista Nidoje: jūra, Parnidžio kopa, paminklas V. Kernagiui – Benui, senieji restauruoti žvejų namai, Nidos švyturys, nakvynė poilsio namuose ant marių kranto ir nuoširdus komandos bendravimas vakarėjant.

Pabuvojus Nidoje, negalima neaplankyti Jūrų muziejaus ir delfinų, jūrų liūtų pasirodymo. Tai buvo nuostabu ir nepamirštama. Paskutinė kelionės stotelė – Klaipėdos zoologijos sodas, įkurtas kaimo vietovėje, todėl žvėrių gardai yra gana erdvūs, su daug žalumos, kad  primintų laukinę gamtą. Yra apie 150 gyvūnų rūšių, iš kurių nemažai įtrauktos į Lietuvos ir tarptautinę raudonąsias knygas. Klaipėdos zoologijos sodas turi labai daug tigrų, tarp jų yra vieni rečiausių Pabaltijo šalyse – baltieji tigrai.

Kelionės Rusnė – Ventės ragas – Juodkrantė – Nida – Klaipėda metu keliautojai ne tik sužinojo daugybę naujų dalykų, bet pajuto tikrą džiaugsmą būti gamtoje ir norą išsaugoti tai, ką turime. Toks ir yra projekto tikslas.

Violeta Grigaliūnienė

Erasmus + projektų koordinatorė Siesikų gimnazijoje

Ankstesnis straipsnisFutbolo II turas
Kitas straipsnisKas yra namo sandarumas? Baziniai klausimai ir atsakymai

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia