Home Švietimas Išvyka į AB „Grigeo“

Išvyka į AB „Grigeo“

1630
0

„Šilo“ pagrindinės mokyklos 5 – 6 klasių mokiniai, vadovaujami biologijos mokytojos Laimutės Nazimovienės ir fizikos mokytojos Gražinos Gervinskienės, vyko į vieną didžiausių popieriaus ir medienos pramonės Baltijos šalyse bendrovę AB „Grigeo“. Tai buvo vienas iš Ukmergės „Šilo“ pagrindinės mokyklos vykdomo projekto „Veiksmingas gamtamokslinis ugdymas „Be sienų“ užsiėmimų.

Nors ši bendrovė daug dėmesio skiria nepriekaištingos produktų kokybės užtikrinimui, vienas iš jos pagrindinių siekių yra aplinkos tausojimas bei sveiki ir saugūs darbuotojai. 2012 m. bendrovėje įdiegta Aplinkos Apsaugos Vadybos Sistema ISO 14001, užtikrinanti nuolatinį aplinkosaugos veiksmingumą, o bendrovės gaminamiems produktams suteiktas Europos Sąjungos ekologinis ženklas – ES „Gėlė“. AB „Grigeo“ yra pirmoji įmonė Lietuvoje, kurios gaminiams Aplinkos apsaugos agentūra suteikė šį ženklą. ES ekologinis ženklas suteikiamas prekėms ir paslaugoms, kurios atitinka ES ženklinimo ekologiniu ženklu sistemos aplinkosaugos reikalavimus. AB „Grigeo“ ekologiniu ženklu pažymėtiems produktams gaminti naudojamas perdirbtas arba iš darniai tvarkomų miškų medienos pagamintas plaušas, suvartojama mažiau elektros energijos, naudojami atsinaujinantys energijos ištekliai, mažiau teršiama aplinka.

Šie produktai neturi kenksmingų medžiagų, nepavojingi sveikatai, juose nėra chloro.

Mokinius bei lydinčius mokytojus pasitikęs bendrovės atstovas išsamiai papasakojo, kaip įmonė apsirūpina biokuru, perdirba supirktą makulatūrą, taupo elektros energiją, investuoja į vandens valymo įrenginius, siekdama tausoti mus supančią aplinką. Išklausę saugos instruktažą bei aprengti saugos liemenėmis visi atvykusieji buvo palydėti į bendrovės gamybos cechus. Ekskursijos metu lankytojai turėjo galimybę susipažinti su įmonės istorija, pagrindiniais sanitarinio-higieninio popieriaus gamybos etapais. Taip pat moksleiviai turėjo unikalią galimybę sužinoti ir pamatyti, kaip iš makulatūros ar celiuliozės yra pagaminami kasdieniniame gyvenime naudojami gaminiai: popieriniai rankšluosčiai, servetėlės, popierinės nosinaitės.

Susipažinę su bendrovės istorija, veiklos sritimis, gamybos procesu, apdovanoti ir kupini įspūdžių bei norų pasidalinti išgirstomis žiniomis moksleiviai su mokytojomis grįžo namo.

Ukmergės „Šilo“ pagrindinės mokyklos 7b klasės mokinė
Ciemnolonskytė Urtė

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here