Pradžia Švietimas Erasmus+ projektai Siesikų gimnazijoje

Erasmus+ projektai Siesikų gimnazijoje

1204
0

Siesikų gimnazija jau penktus metus dalyvauja Erasmus+ projektų veiklose. 2018 metų rugsėjį buvo laimėtas  projektas „Tolerance is my best friend“ (Tolerancija yra geriausia mano draugė), kuris tęsiasi dar ir dabar. Siesikiečiai kartu su Lenkijos, Rumunijos, Italijos ir Bulgarijos mokiniais ne tik mokosi būti tolerantiškais pažindami kitų šalių papročius, tradicijas, kultūrą, bet ir tolerancijos moko kitus.

Projekto dalyviai lankosi vieni pas kitus. Dvi mūsų mokyklos delegacijos po 4 mokinius ir 2 mokytojus lankėsi Sicilijoje, Bulgarijoje ir praleido ten kupinas įspūdžių dienas. Jie gyveno šeimose, dalyvavo ekskursijose, atliko daugybę veiklų: aplankė vaikų namus, pabėgėlių centrus, mokėsi fotografuoti ir filmuoti, kurti dainas. 2019 m. gegužės mėnesį visi projekto partneriai susirinko Siesikuose. Vyko nuostabios veiklos: šakočio ir kitų nacionalinių valgių gaminimas, visų projekto šalių saldumynų ragavimas, eko piknikas, video filmų kūrimas, skautų veiklos, šėlionės Ilgajo sodyboje, ekskursijos į Vilnių, Anykščius ir Trakus. Pernai pavasarį projekto veiklos buvo sustabdytos dėl pandemijos. Liko neaplankyta Rumunija ir Lenkija. Tikimės, kad dar sugebėsime ten nuvykti, nes projektas yra pratęstas. Šiuo metu vykdome nuotolines veiklas: susitinkame su partneriais, kuriame filmukus, atvirukus, plakatus, diskutuojame.

     Tačiau tai dar ne viskas. Šį rugsėjį sužinojome, kad laimėjome dar vieną Erasmus+ projektą apie ekologiją „Climate, Culture and Citizenship – The Unity of C‘s“ ( Klimato kaita, kultūra ir pilietiškumas – 3-ų K vienybė). Jis truks du metus 6 mėnesius. Tai labai smagus projektas, kurio tikslas – skatinti ekologinį išsilavinimą, padėti saugoti gamtą, tausoti jos išteklius, rūšiuoti atliekas, skatinti jų perdirbimą, tvarkyti aplinką, padėti žmonėms, gaminti naudingus dalykus iš antrinių žaliavų, rasti būdus, kaip kovoti su klimato kaita. Ir mes tai darysime kartu su Turkijos, Italijos, Kroatijos ir Lenkijos mokiniais bei mokytojais. Net 20 mokinių ir keletas mokytojų gaus puikią galimybę pažinti šias šalis iš arti, užmegzti naujų pažinčių, patobulinti savo anglų kalbos žinias, gauti neišdildomų įspūdžių.

     Šiuo metu vykdome labai svarbias 26 veiklas, susijusias su tema „Veiklos nuo A iki Z“( turime atlikti darbus, prasidedančius kiekviena abėcėlės raide). Visi projekto mokiniai noriai dalyvauja, fotografuoja ir filmuoja savo darbelius, kartą per savaitę organizuojame nuotolinius susitikimus ir aptariame veiklas. Ypač aktyviai projekte dalyvauja Ugnius Stašaitis, Toma Razvadauskaitė, Upė Skirmantaitė ir Lėja Andrašiūnaitė (nors yra tik pirmokė). Taip pat noriu pagirti Vykintę Pivoraitę, Vestą Pociūnaitę, Gabiją Jurevičiūtę, Violetą Šataitytę, Korneliją Gvozdaitę, Evitą Žliobaitę, Beatričę Samsonovaitę. Labai smagu, kai yra tokių šaunių mokinių. Linkiu ir kitiems prisijungti prie mūsų veiklų, tikrai smagiai praleisime laiką.

Projektų koordinatorė Violeta Grigaliūnienė

Ankstesnis straipsnisJubiliejinę parodą apžiūrėjo pats jubiliatas
Kitas straipsnisAtidarytas „Verslios Lietuvos” bendradarbystės centras „Spiečius”

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia